کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير ساعت 17:24 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۴/۲۶ ساعت 17:24 | تعداد بازدید: 96 | کد مطلب: 44781
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:

سازمان تامین اجتماعی برای قشر مولد و کارگر جامعه آرامش خاطر را به همراه می آورد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین اجتماعی برای قشر مولد و کارگر وافراد تحت پوشش آرامش خاطر را به همراه دارد .
سازمان تامین اجتماعی برای قشر مولد و کارگر جامعه آرامش خاطر را به همراه می آورد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،  حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور در دیدار مدیران تامین اجتماعی قم که بمناسبت هفته تامین اجتماعی انجام شد، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی می تواند با تدوین یک برنامه جامع فرهنگی واطلاع رسانی و استفاده از هنر و تکنولوژی های نوین ارتباطی  در تبیین اهداف و مزایای بیمه تامین اجتماعی برای  گسترش پوشش بیمه اختیاری توفیق بیشتری پیدا نماید.

وی  با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی در کشور با معیشت و درمان بیش از 42 میلیون بیمه شده تحت پوشش  ارتباط مستقیم دارد ، تصریح کرد:حمایت  و تدوین قوانین مناسب برای گسترش چتر بیمه ای توسط این سازمان برای افزایش شاخص توسعه یافتگی کشور،برای همه مسئولان لازم و ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور با تبریک هفته تامین اجتماعی گفت: با توجه به ماموریت ها و وظایف مهم سازمان تامین اجتماعی ،مدیریت منابع ومصارف در سازمانی که بر اساس حق بیمه اداره می شود ، بسیار حساس و مهم است.
مدیر کل تامین اجتماعی استان قم نیز در این دیدار گفت: در استان قم در سال گذشته برای پرداخت تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت ،بیش از 545 میلیارد تومان هزینه شده است و با توجه به مطالبات ١٣٤ میلیارد تومانی از پیمانکاران و برخی از ادارات دولتی ، پرداخت به موقع بدهی توسط شرکای اجتماعی،  می تواند ما را در بهبود خدمت رسانی کمک نماید.
سید مجتبی موسوی با اشاره به اینکه بیش از 99 درصد لیست کارفرمایان به روش اینترنتی ارسال می شود ،اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی برای تسهیل ارتباط کارفرمایان وبیمه شدگان ،اغلب فرایندهای کار در بخش های بیمه ای را به روش الکترونیک ارائه می کند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم در این جلسه گفت:  در بخش درمان غیر مستقیم بیش از ٥ میلیون و٦٠٠ هزار بار بیمه شدگان به مراکز طرف قراداد مراجعه کرده اند  و برای نظارت بر بیش از ٨٢٥ مرکز طرف قرارداد ،دفتر اسناد پزشکی، فعالیت های نظارتی خود را  به طور مستمر انجام می دهند.
دکتر علیمحمدی افزود: بیشترین تجویز و مصرف آنتی بیوتیک در قم نسبت به سایر استان ها ،ضرورت تجویز منطقی دارو و فرهنگ سازی در این زمینه را از طریق رسانه های گروهی و سازمان های ذی ربط و همچنین مشارکت وهمکاری عمومی مردم را ضروری می نماید.
همچنین، به مناسبت هفته تامین اجتماعی، مدیران تامین اجتماعی استان قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با امام جمعه شهر مقدس قم دیدار و گفتگو کردند.
امام جمعه قم در این دیدار با اشاره به اهمیت خدمت به مردم بدون نگاه قومی و سیاسی در تأمین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی از جمله مجموعه‌هایی است که برای حمایت از مردم در شرایط سخت چتر خود را بازکرده که در این شرایط باید افراد و مجموعه‌هایی اعم از دولت، نهادها و افراد عادی که به این سازمان بدهکار بوده نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.
آیت الله سعیدی با اشاره به عدم وابستگی سازمان تأمین اجتماعی به دولت ابراز کرد: درآمدهای این مجموعه از مردم تأمین‌شده و برای مردم نیز هزینه می‌شود.
امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: حمایت از سازمان تأمین اجتماعی سبب جلوگیری از تغییر رویکرد خدمت این مجموعه توسط دولت‌ها می‌شود و این مجموعه مانند اورژانس و آتش‌نشانی عمل کرده و برای رفع نگرانی‌ها در هنگام حادثه پیش‌بینی‌شده است.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم نیز در این دیدار گفت: در این استان حدود 753 هزار نفر بیمه‌شده وجود دارد که از این تعداد حدود 95 هزار نفر از طلاب هستند، همچنین این سازمان به دنبال تأمین امنیت تولید نیز فعالیت‌های مناسبی انجام داده است.
سید مجتبی موسوی با تأکید بر اینکه 37 میلیارد تومان ماهانه مستمری به بازنشستگان قمی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: در مقوله حمایت از تولیدکنندگان در استان اقدامات خوبی ازجمله بخشودگی جرائم بیمه‌ای شده که 432 مورد از کارفرمایان استان توانسته‌اند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی الکترونیکی شدن اقدامات سازمان ازجمله ارسال لیست، مشاهده سابقه بیمه و غیره را برنامه مهم دانست و گفت: 98 درصد کارفرمایان استان با مراجعه اینترنتی امور بیمه‌ای خود را انجام می‌دهند که این موضوع سبب کاهش حدود 2 میلیونی مراجعه شده است.
دکتر علیمحمدی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم در این جلسه اجرای موفق طرح نسخه الکترونیک در مراکز تامین اجتماعی  و اجرا وگسترش  این طرح در سطح مراکز طرف قرارداد را گام بسیار مهمی در اجرای طرح ملی کارت تامین سلامت  عنوان کرد و گفت: خدمات الکترونیک در حوزه درمان ،صرفه جویی،تسریع در اقدام درمانی،دقت  و پایش مستمر در فرایندهای درمانی و همچنین تشکیل پرونده سلامت برای بیماران  را به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به  اهمیت ارتقاءکیفی درمان در معاینات وتجویز منطقی دارو گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه درمان ودارو  در سال گذشته ،موفق به ارتقاءشاخص های درمانی و دارویی در مراکز درمانی تامین اجتماعی شده ایم.
 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير ساعت 17:24 | تعداد بازدید: 96 | کد مطلب: 44781
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1015 sec