کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير ساعت 16:41 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۴/۲۶ ساعت 16:41 | تعداد بازدید: 102 | کد مطلب: 44779
نماینده ولی فقیه دراستان مازندران :

خدمات در سازمان تامین اجتماعی که اقشارمحروم مخاطب آنهاست، عبادت است

آیت الله نورالله طبرسی ،نماینده ولی فقیه دراستان مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری دردیدار مدیران بیمه و درمان تامین اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه افراد زیرپوشش تامین اجتماعی نیازمند توجه هستند، گفت: خدمات در سازمان تامین اجتماعی عبادت است.
خدمات در  سازمان تامین اجتماعی که اقشارمحروم مخاطب آنهاست، عبادت است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، عضو مجلس خبرگان رهبری در این دیدار اظهار داشت: در اسلام ارزش کارها بسته به هدف کارها و فعالیت آنان است که خدمت به کارگران و محرومان از ارزش فراوانی برخوردار است.
وی  افزود: تامین اجتماعی یک نهادی است که از مردم و قشر محروم حمایت کرده که خدمتی بزرگ است که باید این کار خوب به درستی در جامعه جلوه گر و اطلاع رسانی شود.
آیت الله طبرسی گفت: بیش از نیمی از مردم مازندران تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که سلامت، بهداشت و خدمت می خواهند که بخشی از این امر بر عهده تامین اجتماعی است که نباید در ارائه عملکرد در جامعه غفلت شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: بسیاری از هزینه های درمان زیاد است که تامین اجتماعی با تقبل هزینه درمان به قشر مستضعفان و محرومان خدمت می کنند که خداوند خدمت به خلق را دوست دارد.
آیت الله طبرسی خاطر نشان کرد: نهادهایی مانند بهزیستی،کمیته امداد و تامین اجتماعی با عملکرد خود سیره ائمه را اجرا می کنند اقدامات خوب این سازمانها تاثیر فراوانی در آرامش جامعه دارد که اینها همه عبادت است.
وی افزود: بخش عظیمی از وظائف انبیا و امامان مردم گرایی بود که همه ما در هر مسئولیتی باید به مردم خدمت کنیم.
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران نیز دراین دیدار گفت: دردولت تدبیر و امید تحولات گسترده‌ای در خدمت رسانی به مخاطبین سازمان تامین اجتماعی روی داده است.
سید علی اصغر محمودی،  جمعیت مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان را ۱۲ هزار نفر و تعداد مستمری بگیران بازنشسته ،ازکارافتاده کلی وبازماندگان را ١٢٠هزارنفر اعلام داشت.
وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی استان  مازندران حدود ۷۹هزار نفر بازنشسته را تحت پوشش دارد، اظهار کرد: آمار از کار افتاده تحت پوشش سازمان 7هزار و ۲۰۰، فوتی ۳۳هزار نفر بوده که با افراد و تبعه شمار جمعیتی که از تأمین اجتماعی خدمات دریافت می‌کنند ۲۶۰هزار نفر است.
مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی خدمات متنوعی را به افراد تحت پوشش ارائه می‌کند، گفت: مهم‌ترین این خدمات تعهدات بلندمدت شامل ،درمان ،بازنشستگی ،ازکارافتادگی وبازماندگان است.
محمودی با بیان اینکه در سال گذشته تقریباً یک میلیون و صدهزار نفر کارگر ساختمان داشتیم که امسال به یک میلیون و 300 هزار نفر رسیده گفت: سهمی که امسال برای بیمه کردن کارگران ساختمانی مازندران اختصاص داده ۵هزار و ۵۰۰نفر است که با احتساب سهمیه قبلی به حدود٤٦ هزارنفررسیده است.
محمودی  مطالبات سازمان تأمین اجتماعی مازندران ازکارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی این استان را ۴۶۰میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مطالبات ما از دستگاه‌های دولتی ۵۰میلیاردتومان بوده که ٢۰میلیارد تومان بخشوده و ٢٠میلیارد تومان تقسیط شده است.
مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران، درباره اجرای قانون بخشودگی جرائم گفت: با اجرای این قانون کمک زیادی به کارفرمایانی شده که نتوانستند حق بیمه خود را پرداخت کنند ضمن اینکه در مازندران ۹هزار و ۱۹۷کارفرما درخواست بهره مندی از این قانون را داشتند که قریب به ٧٥٠٠نفرازقانون منتفع شدند.
محمودی،ادامه داد: کل بدهی این کارفرمایان ۲۴۲میلیارد تومان بوده که ۷هزار و ۲۲۶نفر از کارفرمایان با ۲۰۴میلیارد تومان بدهی مشمول قانون بخشودگی شدند که میزان این بخشودگی ۶۷میلیارد تومان است و ۱۴۷میلیارد تومان اصل بدهی مانده مقرر شد به صورت تقسیط پرداخت شود.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير ساعت 16:41 | تعداد بازدید: 102 | کد مطلب: 44779
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/6000 sec