کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر
  • اِلخَميس ٤ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Thursday, November 23, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۵ تير ساعت 18:26 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۴/۲۵ ساعت 19:05 | تعداد بازدید: 338 | کد مطلب: 44629
دکتر نوربخش:

ماهیانه بالغ بر 6000 میلیارد تومان برای ارائه خدمات از سوی سازمان تأمین اجتماعی هزینه می شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به نیمی از جمعیت کشور خدمت رسانی می کند، افزود: در سال 96 ماهیانه بالغ بر 6000 میلیارد تومان برای ارائه خدمات به جامعه هدف هزینه می شود که 4200 میلیارد تومان از این مبلغ مستمری ماهیانه بازنشستگان و مقرری بیمه بیکاری است.
ماهیانه بالغ بر 6000 میلیارد تومان برای ارائه خدمات از سوی سازمان تأمین اجتماعی هزینه می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش همزمان با روز تأمین اجتماعی در بازدید از شرکت پارس خودرو، گفت: نظام بیمه های اجتماعی از سال 1332 در کشور ما پایه ریزی شده است و قانون فعلی تأمین اجتماعی نیز در سال 1354 به تصویب رسیده و سازمان تأمین اجتماعی وارد چهل و سومین سال فعالیت خود شده است.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی با هدف رفع دغدغه نیروهای مولد تأسیس شده و هدف آن افزایش امنیت اجتماعی است، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در شرایطی به دولت تدبیر و امید تحویل شد که از اهداف مبنایی خود فاصله گرفته و وارد مسائل حاشیه ای شده بود.

دکتر نوربخش با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی با همکاری سه جانبه کارگران، کارفرمایان و دولت شکل گرفته و به فعالیت می پردازد، گفت: اساس همکاری سه جانبه در این سازمان بر پایه اعتماد بین شرکای اجتماعی است و حفظ و ارتقاء اعتماد اجتماعی مهمترین موضوعی است که در تمامی اقدامات و تصمیم گیری ها باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: هزینه خدمات این سازمان بدون اتکاء به منابع دولتی تأمین می شود و سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان درآمد هزینه ای کشور در سنگر اول اقتصاد مقاومتی و در کنار تولید کنندگان و کارآفرینان قرار دارد.

دکتر نوربخش اعتماد کارگران و کارآفرینان به سازمان تأمین اجتماعی را بزرگترین سرمایه این سازمان دانست و گفت: نیروهای مولد جامعه به دلیل اعتمادی که به سازمان تأمین اجتماعی دارند حق بیمه ماهانه به این سازمان می پردازند تا در سال های آینده و در صورت بروز مشکل بتوانند از خدمات و مزایای مقرر بهره مند شوند.

وی ادامه داد: بزرگترین دستاورد سازمان تأمین اجتماعی احیاء اعتماد شرکای اجتماعی است و امروز این اطمینان وجود دارد که سرمایه این سازمان برای انجام معامله با بابک زنجانی هزینه نمی شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی رونق فضای کسب و کار را در بهبود خدمات این سازمان تأثیرگذار دانست و گفت: بر همین اساس سازمان تأمین اجتماعی از هر اقدامی که موجب رونق کسب و کار باشد به طور کامل حمایت می کند و همواره در کنار نیروهای مولد جامعه است.

دکتر نوربخش ضمن ابراز خوشحالی از حضور در شرکت پارس خودرو گفت: این شرکت از واحد های صنعتی با سابقه کشور است و ما امروز افتخار می کنیم که در نظام جمهوری اسلامی فردی به مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده که زمانی کارگر این کارخانه بوده است و با طی مدارج علمی و کاری به موقعیت خدمت به تمامی اقشار جامعه کارگری رسیده است و در نتیجه دارای درکی عمیق از مشکلات و مسائل جامعه کارگری است.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران: در سال های اخیر از بیکاری 200 هزار کارگر جلوگیری شد

ناهید حیدری، مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران نیز در این نشست گفت: در سال های گذشته و در زمانی که شاهد مشکلاتی برای صنایع مختلف و از جمله خودرو سازی بودیم مساعدت و همکاری فراوانی از سوی سازمان تأمین اجتماعی برای حفظ اشتغال کارگران و مساعدت در دریافت حق بیمه صورت گرفت.

حیدری از تشکیل جلسات متعدد کارشناسی در مراجع قانون مختلف برای رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ در سال های اخیر خبر داد و گفت: در نتیجه اقدامات صورت گرفته و حمایت هایی که از کارگاه های دارای مشکل صورت گرفت از بیکاری حدود 200 هزار کارگر شاغل پیشگیری شد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در رونق کسب و کار نقش مهمی دارد، گفت تلاش ما این است که نهایت همکاری را با کارآفرینان و مدیران صنایع داشته اشیم و با اقدامات صورت گرفته امروز شاهد رفع بسیاری از مشکلات صنایع و ارتقاء فعالیت خطوط تولید هستیم.

حیدری با بیان اینکه شرکت پارس خودرو یکی از مشتریان خوش حساب سازمان تأمین اجتماعی است، اظهار داشت: در این شرکت بیش از 6 هزار نفر مشغول به کار هستند و ماهیانه بیش از 6 میلیارد تومان حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کنند.

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: 330 کانون بازنشستگان در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند و حدود 3 میلیون بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی اعضای این کانون ها را تشکیل می دهند.

وی افزود: در این سال ها سازمان تأمین اجتماعی با وجود همه محدودیت ها حقوق بازنشستگان را بدون حتی یک روز تأخیر پرداخت کرده است و افزایش حقوق سالیانه نیز مطابق با قانون و حتی بیشتر از میزان تورم انجام شده است.

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز گفت: هفته تأمین اجتماعی را به همه ذی نفعان این سازمان و کسانی که تأمین اجتماعی را حفظ می کنند و به جامعه تحت پوشش این سازمان خدمت رسانی انجام می دهند، تبریک می گوییم.

وی افزود: شرکت پارس خودرو از مجموعه های موفق خودرو سازی است و جا دارد که به این مجموعه تبریک بگوییم که توانسته اند در مدت یک دهه تعداد نیروی کار خود را از حدود 1200 نفر به حدود 7000 نفر ارتقاء دهند.

ناصر آقا محمدی، مدیرعامل پارس خودرو نیز ضمن تبریک هفته تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی با حمایت از نیروی کار دغدغه های مربوط به امنیت اجتماعی را برطرف می کند و امنیت خاطر بخش کارگری نسبت به آینده را بر عهده دارد.

حسین سلیمان، معاون اداری و منابع انسانی شرکت پارس خودرو نیز در این جلسه از حمایت های سازمان تأمین اجتماعی در زمان بروز مشکلات تشکر کرد و گفت: در سال 92 که شرکت در شرایط نامناسبی قرار داشت، استراتژی احیاء را در پیش گرفتیم و سازمان تأمین اجتماعی برای عبور از آن شرایط و رفع مشکلات نهایت همکاری را به عمل آورد.

 

گزارش تصویری بازدید مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از شرکت پارس خودرو

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۵ تير ساعت 18:26 | تعداد بازدید: 338 | کد مطلب: 44629
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1149 sec