کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ آذر
  • اِلخَميس ٢٥ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Thursday, December 14, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد ساعت 17:10 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۳/۲۷ ساعت 13:22 | تعداد بازدید: 778 | کد مطلب: 42387

تولید بیش از 90درصد نسخ درمانی سازمان تامین اجتماعی به شیوه الکترونیکی

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با حضوردر برنامه روی خط شبکه خبرسیما، طرح حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی ملکی این سازمان را تشریح کرد.
تولید بیش از 90درصد نسخ درمانی سازمان تامین اجتماعی به شیوه الکترونیکی

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمدعلی همتی با بیان اینکه مرحله نسخه نویسی از اصلی ترین فرایندهای درمانی است، گفت: در راستای حرکت به سوی دولت الکترونیک، سازمان تامین اجتماعی به سمت تولید نسخ الکترونیک رفت.
وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی پس از یک دهه توقف در حوزه آی تی، در 3 سال اخیر تلاش کرد زیرساختهای لازم را فراهم کند که بر این اساس سیستم اطلاعات بیمارستانی HIS به روز و زمینه تهیه نسخه الکترونیک فراهم شد.
دکتر همتی با بیان اینکه حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی تامین اجتماعی از تیرماه سال گذشته آغاز شد، گفت: تا پایان سال گذشته در تمامی مراکز درمانی ملکی این سازمان( بیش از 365 بیمارستان و مرکز درمانی) موفق به تولید نسخ الکترونیک شدیم.
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تولید بیش از 90درصد نسخ سازمان تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی افزود: در یکی دو ماه آینده تمامی نسخ درمانی این سازمان الکترونیکی می شوند.
وی ادامه داد: 6700 پزشک شاغل در سازمان تامین اجتماعی نسخ درمانی را الکترونیکی صادر می کنند.
دکتر همتی در ادامه به فرایند تولید نسخ الکترونیکی در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی به هنگام مراجعه به مراکز درمانی این سازمان دیگر نیاز به دفترچه ندارند و با ارائه کدملی و تایید سیستم استحقاق درمان، پذیرش می شوند.
وی افزود: پزشک بر اساس سوابق درمانی بیمه شدگان که الکترونیکی دریافت می کند بیمار را ویزیت می کند و نسخه درمانی از طریق سیستم اطلاعات بیمارستانی به داروخانه منتقل می شود.
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مزایای حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی تامین اجتماعی گفت: کاهش خطاهای پزشکی و داروخانه، افزایش سرعت ارائه خدمات ، ذخیره سوابق پزشکی بیمار و پیشگیری از تداخلات دارویی از مزایای این طرح است.
دکتر همتی با بیان اینکه در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان تهران نیز حذف دفترچه انجام شده است، گفت: در حال مذاکره با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم تا طرح حذف دفترچه درمانی در مراکز طرف قرارداد نیز اجرا شود.
وی افزود: از ابتدای سال 95 حذف دفترچه در مراکز طرف قرار داد به صورت پایلوت در استان یزد آغاز شد و تعدادی از پزشکان نسخ الکترونیکی صادر کردند . دانش فنی این طرح آماده است باید زیرساخت های دیگر نیز آماده شود تا در مراکز طرف قرار داد این طرح اجرا شود.
وی در خصوص پروژه کارت هوشمند سلامت نیز گفت: این پروژه از بحث های سازمان تامین اجتماعی است. اما هنوز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.در صورتی که این طرح از سوی سازمان تامین اجتماعی اجرایی شود از طریق سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir و مراجع معتبر به اطلاع بیمه شدگان می رسد و بیمه شدگان آگاه باشند برای ارئه کارت هوشمند سلامت هیچ گونه وجهی از سوی این سازمان دریافت نمی شود.

 

فیلم گفتگوی خبری برنامه روی خط خبر با دکتر محمدعلی همتی؛ عضو هیات مدیره سازمان در خصوص فرآیند حذف دفترچه های بیمه در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی و مزیت های آن

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد ساعت 17:10 | تعداد بازدید: 778 | کد مطلب: 42387
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 0/5774 sec