کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
  • اِثَّلاثا ٣ صفر ١٤٣٩
  • Tuesday, October 24, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ خرداد ساعت 13:19 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۳/۲۲ ساعت 13:58 | تعداد بازدید: 863 | کد مطلب: 42294
به زودی در سینماهای کشور اکران می شود؛

آپاندیس یک فیلم حرفه‌ای با موضوع تأمین اجتماعی

رضا:"... لیلا خانم ببخشید دست تنگم و چند ماهی است بیکار، اجازه بدهید با دفترچه شما زری را عمل کنند. موافقت با این خواسته سرآغاز دردسرهایی می شود که دو خانواده را از هم می پاشد و ....
آپاندیس یک فیلم حرفه‌ای با موضوع تأمین اجتماعی

آپاندیس، فیلمی است که به یکی از موضوع‌های اجتماعی به  ویژه تامین‌اجتماعی می‌پردازد. مردی که به دلیل بیکاری دفترچه درمان خود و همسرش فاقد اعتبار است و همسرش با تشخیص آپاندیس باید به اتاق عمل برود... از طرفی هم پولی ندارد تا به صورت آزاد  هزینه‌هایش را متقبل شود.
قرض گرفتن دفترچه درمانی دوست و آشنایی جرقه‌ای در ذهنش می‌زند  و به نظرش کم دردسرترین وراحت‌ترین راه حل است اما مشکلات از همین جا شروع می‌شود؛ از پرسش و پاسخ‌های مسئولان پذیرش تا  باقی قضایا و در آخر نیز  فروپاشی دوخانواده  و ...
به گزارش خبرنگار تامین، مدیر عامل سازمان  و برخی از معاونان و مدیران کل به همراه خانواده‌هایشان و با حضور جمعی از عوامل فیلم یادشده، در اکران خصوصی این فیلم نشستند.
قبل از شروع این فیلم دکتر سید تقی نوربخش در سخنانی کوتاه ، تولید فیلم و آثار هنری مرتبط با سازمان تامین‌اجتماعی را در افزایش آگاهی مخاطبان تأثیرگذار دانست.
وی ضمن تشکر و قدردانی از عوامل تولید فیلم سینمایی آپاندیس، گفت: خوشحالم که یک اثر هنری و فیلم سینمایی به همت یکی از بهترین کارگردان‌ها درباره مسائل مرتبط با سازمان تامین‌اجتماعی ساخته شده است.
دکتر نوربخش افزود: به وجود آوردن یک اثر هنری زحمات زیادی دارد و عوامل این فیلم سینمایی که جزو بیمه شدگان سازمان تامین‌اجتماعی و به نوعی از اعضای خانواده این سازمان هستند، تلاش زیادی برای تولید یک اثر هنری جذاب و خوش‌ساخت داشته‌اند.
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بیمه هنرمندان و روزنامه نگاران گفت: ما از یک ماه قبل پوشش کامل بیمه هنرمندان را توسعه دادیم و ١٢ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران به خانواده تامین‌اجتماعی پیوستند.
دکتر نوربخش افزود: موضوع این فیلم از چالش‌های جدی سازمان تامین‌اجتماعی است و مسائلی در این اثر مطرح می‌شود که بسیاری از چالش‌ها و مشکلات مرتبط با سازمان تامین‌اجتماعی را دربر می‌گیرد.
مدیرعامل سازمان با اشاره به اجرای برنامه اصولی حذف دفترچه کاغذی در این سازمان گفت: این اثر مرتبط با دفترچه درمانی تامین‌اجتماعی است و همانطوری که می‌دانید دفترچه‌های کاغذی از ابتدای سال جاری در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین‌اجتماعی حذف و کارت ملی جایگزین آنها شده است.
دکتر نوربخش اظهار داشت: سازمان تامین‌اجتماعی آمادگی دارد که در مدت کوتاهی استفاده از دفترچه را در سایر مراکز درمانی طرف قرارداد حذف کند و امیدواریم این کار درآینده نزدیک محقق شود و تا یک سال آینده چیزی با عنوان دفترچه تامین‌اجتماعی وجود نداشته باشد و تولید این فیلم را نیز به عنوان آخرین اثر و یادگاری از دفترچه‌های بیمه تامین‌اجتماعی تلقی کنیم.
مقصود جباری، تهیه کننده فیلم آپاندیس نیز در این مراسم گفت: این فیلم سینمایی توسط بخش خصوصی ساخته شده است و بازیگران نام آشنای سینما و همچنین هنرمندان جوان در ساخت آن مشارکت داشته‌اند. جباری از همکاری سازمان تامین‌اجتماعی برای ساخت این فیلم تشکر کرد.
آنا نعمتی در گذشته در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران درخصوص ویژگی‌های فیلم «آپاندیس» گفته بود: آپاندیس فیلم فوق‌العاده‌ای است که آقای نمازی به خوبی از عهده اجرا و دکوپاژ آن برآمده و دیدگاه من نسبت به موفقیت فیلم این است که این اثر درجه یک و فوق‌العاده خواهد بود
امیر علی دانایی  هم در گفت وگو با میزان گفته بود: تمام وقایع «آپاندیس» در یک بیمارستان روایت می‌شود و داستان عجیب و غریب زیادی دارد که نمی‌توانم زیاد درباره فیلمنامه این فیلم توضیح دهم.
شایان ذکر است، فیلم سینمایی آپاندیس به نویسندگی و کارگردانی حسین نمازی در ژانر اجتماعی تهیه شده که موضوع اصلی فیلم سوءاستفاده  از دفترچه‌های درمانی دیگران و پیامدهای ناشی از آن است. آنا نعمتی ،امیرعلی دانایی، رضا اکبرپور، پردیس منوچهری و مرجان مومنی از جمله بازیگران اصلی فیلم آپاندیس هستند. این فیلم به زودی در سینماهای سراسر کشور اکران عمومی می‌شود.


منبع: هفته نامه تامین شماره 905

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ خرداد ساعت 13:19 | تعداد بازدید: 863 | کد مطلب: 42294
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1017 sec