• ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير
  • اِلأَحَّد ٩ ذو القعده ١٤٣٩
  • Sunday, July 22, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ ارديبهشت ساعت 10:20 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۲/۲۳ ساعت 16:48 | تعداد بازدید: 290 | کد مطلب: 40923
رئیس درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند خبر داد:

توزیع بیش از 8میلیارد ریال دارو بین بیماران نهاوندی

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند گفت: سال گذشته به منظور حمایت از بیمه شدگان تامین اجتماعی، 8 میلیارد و 632 میلیون و 255 هزار ریال دارو و سایر تجهیزات پزشکی در اختیار مراجعه کنندگان به این درمانگاه قرار گرفت.
توزیع بیش از 8میلیارد ریال دارو بین بیماران نهاوندی

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر معصومه روزبهانی اظهار داشت: در سال گذشته در مجموع 89 هزار و 785 نفر به عنوان بیمار به داروخانه این درمانگاه مراجعه که پس از ویزیت پزشک، 277 هزار و 616 قلم دارو به ارزش هفت میلیارد و 972 میلیون ریال به صورت رایگان دریافت کردند.
وی افزود: علاوه بر این در سایر قسمت ها نیز 8 هزار و 370 نفر به بخش آزمایشگاه، 4هزار و 681 نفر به بخش رادیولوژی، یک هزار و 500 نفر به بخش قلب، 5 هزار نفر به بخش مامایی،2 هزار و 200 نفر به بخش تزریقات و 2 هزار نفر در بخش پاراکلینیک و سایر بخشها مراجعه کرده که در مجموع رقمی بیش از 659 میلیون و 856 هزار ریال خدمات پزشکی به صورت رایگان به آنان ارائه شده است.
روزبهانی گفت: در سال گذشته 102 هزار و 390 نفر به این درمانگاه مراجعه کرده که سهم بخش پزشک عمومی 69 هزار و 396 نفر، سهم بخش پزشک اطفال 25هزار و 649 نفر و سهم بخش دندانپزشکی، 7هزار و 285 نفر بوده است.
وی افزود: به منظور رفاه حال بیشتر بیمه شدگان تامین اجتماعی، برای نخستین بار یکی از ارزشمندترین اقدامات دولت در بخش درمان، حذف دفترچه تامین اجتماعی و صدور 100 درصدی نسخه ها به صورت الکترونیک بوده است که اجرای این طرح باعث افزایش رضایت مندی بیمه شدگان و رفاه حال آنها شده است.
روزبهانی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات درمانی به بیماران مزمن، پرونده هایی به صورت الکترونیکی برای آنان تشکیل و به صورت ماهانه دارو در اختیار آنان قرار می گیرد.
وی گفت: با توجه به نیاز شهرستان و تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی و همچنین سیاست های دولت تدبیر و امید در زمینه سلامت و عدالت اجتماعی، با پیگیری های انجام شده در درمانگاه تامین اجتماعی، این شهرستان سال گذشته از درمانگاه عمومی به درمانگاه تخصصی ارتقا یافت و به این مطالبه مردم نهاوند پس از چندین سال پاسخ داده شد.
وی با بیان اینکه این درمانگاه در سال 91 به دلایل مختلف دارای یک پزشک بود و در معرض تعطیلی قرار گرفت که با رویکردهای دولت در حال حاضر این درمانگاه به یک درمانگاه تخصصی در سطح استان تغییر شکل داده است، گفت: این آمادگی در این بیمارستان وجود دارد که در صورت وجود پزشک متخصص قلب، داخلی و رادیولوژی این بخشها را فعال کرده و سطح ارائه خدمات خود را گسترش دهد.
روزبهانی گفت: در حال حاضر این درمانگاه دارای سه پزشک عمومی، یک متخصص اطفال، و بخش های رادیولوژی، دندانپزشکی، تزریقات، پانسمان، داروخانه و واحدهای پشتیبانی است که به طور متوسط روزانه بیش از 500 نفر از مراجعان را پذیرش و خدمات درمانی به آنان ارائه می دهد.
گفتنی است، در حال حاضر بیش از 40 هزار نفر از جمعیت 190 هزار نفری نهاوند تحت پوشش تامین اجتماعی هستند. 
 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ ارديبهشت ساعت 10:20 | تعداد بازدید: 290 | کد مطلب: 40923
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1161 sec