کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر
  • اِلأِثنين ٢٩ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Monday, December 18, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين ساعت 12:10 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۲/۱ ساعت 09:44 | تعداد بازدید: 303 | کد مطلب: 39289
معاون امور استانهای سازمان تأمین اجتماعی:

تدوین برنامه عملیاتی سازمان تأمین اجتماعی اقدامی بسیار موثر و مبارک است

معاون امور استانهای سازمان تأمین اجتماعی گفت: تدوین برنامه عملیاتی سازمان تأمین اجتماعی اقدامی بسیار موثر و مبارک است که در دولت تدبیر و امید برای اولین بار تدوین شده است.
تدوین برنامه عملیاتی سازمان تأمین اجتماعی اقدامی بسیار موثر و مبارک است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، قائم موهبتی در همایش سراسری مدیران سازمان تأمین اجتماعی که با عنوان تأمین اجتماعی برنامه محور، پشتوانه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برگزار شد، اظهار داشت: تدوین برنامه عملیاتی اتفاق مبارکی در سازمان تأمین اجتماعی است و برای دومین بار بودجه سالیانه سازمان نیز مبتنی بر برنامه 5 ساله تدوین شده است.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی برخوردار از برنامه راهبردی 5 ساله است، افزود: موضوع اصلی این همایش تبیین برنامه و تبادل موافقت نامه بودجه سال 96 است.

موهبتی ادامه داد: برنامه عملیاتی سازمان تأمین اجتماعی به صورت مناسب تدوین شده و در این همایش به تبیین برنامه می پردازیم تا در طول سال به انجام موفق این برنامه اهتمام شود.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی برخوردار از برنامه راهبردی 5 ساله است، گفت: این یک اتفاق مبارک است و مبتنی بر برنامه 5 ساله برنامه سال 96 سازمان تدوین، ابلاغ و آماده اجراست.

وی افزود: این اقدام طی 12 سال گذسته نظیر نداشته است و با همت کارشناسان سازمان تهیه شده و از قابلیت اجرایی برخوردار است.

                                                                                *******************************************************

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی: در سال 96 می توانیم طعم شیرین خدمات سازمان را به جامعه تحت پوشش بچشانیم

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی نیز در این همایش گفت: امروز نهالی که در سالهای گذشته کاشته ایم به درختی مثمر ثمر تبدیل شده است و می توانیم در سال 96 طعم شیرین خدمات سازمان را به جامعه تحت پوشش بچشانیم.

محمد حسن زدا با بیان اینکه دریافت حق بیمه مهمترین منابع درآمدی سازمان تأمین اجتماعی است، افزود: در سال 96 باید 60 هزار میلیارد تومان وصول منابع انجام شود و رشد وصولی سازمان بالاتر از رشد حداقل دستمزد بوده است.

وی با بیان اینکه 61 درصد تعهدات قانونی سازمان تأمین اجتماعی در بخش مستمری است، گفت: در سال 96 بالغ بر 52 هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت می شود که معادل هزار میلیارد تومان در هر هفته است.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای اولین بار در تاریخ سازمان با برنامه های عملیاتی کار را شروع می کنیم و در این برنامه ها اهداف، مسیر اجرا، مسئول اجرای برنامه، الزامات اجرای برنامه و کنترل و نظارت بر اجرای برنامه مشخص است و در نهایت هدف از اجرای این برنامه ها کسب رضایت مردم و جامعه تحت پوشش است.

زدا با بیان اینکه از 130 برنامه عملیاتی سازمان تأمین اجتماعی، 50 برنامه در معاونت فنی و درآمد اجرا می شود، گفت: تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای به گروههای شغلی فاقد بیمه و توسعه بیمه صاحبان حرف م شاغل آزاد، هوشمند سازی کنترل لیست در هنگام ارسال مکانیزه، اصلاح قانون و آئین نامه های مرتبط با حوزه بیمه ای سازمان، تکمیل طرح جامع بازرسی کارگاهی الکترونیکی و توسعه بازرسی کشفی و همچنین تشکیل پرونده الکترونیک از مهم ترین برنامه های عملیاتی حوزه فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی است که با جدیت و مطابق با برنامه عملیاتی سازمان پیگیری می شود.

                                                                                     *************************************************

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی: 20مرکز درمانی و 7 بیمارستان تامین اجتماعی در دست ساخت

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به راه اندازی 24 اتاق زایمان اختصاصی در بیمارستان های تامین اجتماعی، از توسعه این واحدها در سایر بیمارستان های تامین اجتماعی در سال جاری خبر داد.

دکترمحمدعلی همتی در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از سال گذشته ارتقای هتلینگ بیمارستان ها را کلید زدیم گفت: وضعیت هتلینگ بیمارستانی مطلوب تر شده است. در این حیطه بسیار ساماندهی شده عمل کردیم.

وی افزود: در این برنامه در چهار محور تاسیسات و ساختمان، تجهیزات ، نظافت و بهداشت و هتلینگ وارد عمل شدیم و امسال در محورهای امور اداری، گردش کار و منابع انسانی امسال کار را پیش خواهیم برد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ساماندهی اورژانس بیمارستانی نیز در 17 بیمارستان شروع شده و رو به پیشرفت است ،گفت: گروههای زایمانی و اتاق های ال. دی. آر که اتاق های زایمان اختصاصی هستند را مورد توجه قرار دادیم. تا کنون 24 مورد راه اندازی شده و در دست توسعه است.

دکترهمتی ادامه داد: ساماندهی انبارها و توسعه نیروی انسانی بیمارستان ها هم از برنامه و اقدامات دیگر این معاونت است

به گفته وی اکنون شش بیمارستان تامین اجتماعی دارای لوح دوستدار مادر و 54 بیمارستان لوح دوستدار کودک هستند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به تکریم سالمندان اشاره کرد و گفت : در مشهد به صورت پایلوت مرکز درمانی سالمندان را داریم که برای توسعه آن مصوباتی هم از هیات امنا گرفته ایم.

دکترهمتی ادامه داد : اغلب بیمارستان های ما دارای رتبه درجه یک و درجه یک عالی هستند.

وی به بخش درمان غیرمستقیم اشاره کرد و گفت: بر اساس سیستم مکانیزه ناظرین بیمارستانی مبالغ صرفه جویی شده در سازمان 874 میلیارد تومان از طریق سیستم مکانیزه صرفه جوبی انجام شده است.

دکتر همتی افزود: نهضت آی. تی دارد نتیجه و ثمر می دهد و نسخه الکترونیک که آرزوی سالیان سال بود در مراکز ملکی انجام شد..

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بهبود مستمر کیفیت خدمات و افزایش کارایی واحدهای درمانی از جمله اهداف اساسی ما هستند، اظهار کرد: دو میلیون متر مربع فضای درمانی در کشور  در قالب 80 بیمارستان داریم که 10 هزار تخت بیمارستانی دارند. طی دو سال قبل توجه خوبی به توسعه تخت های ویژه بیمارستانی داشته ایم.

دکترهمتی افزود: اتفاقات خوبی در ارتقای تجهیزات پزشکی بیمارستان ها رخ داده که افتتاح دستگاه شتاب دهنده خطی از این جمله است.

وی با اشاره به اینکه در بخش درمان غیرمستقیم با 46 هزار مرکز درمانی طرف قرارداد هستیم، اظهار کرد: 312 میلیون مراجعه بیمه شدگان تامین اجتماعی به مراکز طرف قرارداد در سال گذشته انجام شده است

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از جذب 1300 نیرو در مراکز درمانی از طریق آزمون استخدامی که سال گذشته برگزار شده بود خبر داد و گفت: اکنون 20 مرکز درمانی و 7 بیمارستان در دست ساخت است.

وی افزود: همچنین 131 میلیون مرتبه مراجعه سرپایی و 917 هزار مورد بستری در مراکز ملکی تامین اجتماعی در سال گذشته انجام شده است.

                                                                                *****************************************************

معاون اقتصادی و برنامه ریزی  سازمان تامین اجتماعی خبر داد: سازمان تامین اجتماعی باید از بنگاه داری خارج و به سهام داری بپردازد

معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه این  سازمان باید از بنگاه داری خارج و به سهام داری بپردازد، چراکه شواهد نشان دهنده نفع بیشتر آن است، عنوان کرد: امید است اصلاحیه پرتفوی سازمان را در سال جاری مستندسازی و پس از تصویب عملیاتی کنیم. سال گذشته5200میلیارد تومان در هرماه هزینه کردیم. باید بررسی کنیم چگونه با حفظ کیفیت خدمات می توانیم صرفه جویی کنیم. اگر در هر بخشی 10 درصد هم صرفه جویی شود، کمک خوبی است.

مهندس ولی الله افخمی در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی به بیان ضرورت تقویت نگاه اقتصادی و برنامه ای بر مجموعه فعالیت های تامین اجتماعی پرداخت و گفت: مدیریت مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: دریافت حق بیمه بیش از 95 درصد منابع سازمان را در برمی گیرد و بسیار حایز اهمیت است. باید راهکارهای حفظ و ارتقای این منبع و سپس افزایش دیگر منابع را همواره مورد توجه داشته باشیم.

وی بر  پایداری اشتغال تاکید و عنوان کرد: اداره یک کارخانه و کارگاه کار بسیار سختی است بخصوص اگر منابع مالی این تشکیلات توسط خود سرمایه گذار و به تنهایی تامین شده باشد. میان اداره‌ای که به لحاظ بودجه از جای دیگر چون خزانه و دستگاه دولتی تغذیه می شود با اداره ای که بودجه اش توسط خود سرمایه گذار تامین می‌شود تفاوت زیادی وجود دارد .

افخمی افزود: باید مددکار مدیرانی باشیم که فعالیت اقتصادی ایجاد کرده و در حال کار هستند. باید کمک کنیم اشتغالی پایدار و رو به تزاید برای جامعه ایجاد کنند. باید کمک کنیم صاحبان حرف و مشاغل بازار را تبدیل به فضای رقابتی کنند در چنین فضایی است که تولید پایدار می ماند.

وی به نقش تامین اجتماعی در رونق فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت : در همین راستا سال گذشته بخشنامه ای مبنی بر حذف اظهار نامه واحدهای تولیدی و خدماتی ابلاغ شد که بیش از 90 درصد مشکلات کارفرمایان با تامین اجتماعی را مرتفع کرده است.

معاون اقتصادی سازمان تامین اجتماعی به برخی راهکارهای افزایش درآمدهای تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید کاری کنیم بیمه شدن افراد بسیار سهل و آسان شود و هرشخصی مایل به بیمه خود به صورت خویش فرما بود حداکثر یک ساعته بیمه شود و ورودی های سازمان در این بخش ارتقا یابد.

وی ادامه داد: برای بیمه مشاغل ایجاد شده بر مبنای فناوری های نوین هم باید اقدام شود. دولت بدهی های زیادی به تامین اجتماعی دارد. سال گذشته  اقدامات خوبی انجام و در برنامه ششم بندی تصویب شد که دولت بدهی های خود را بپردازد. نقد کردن املاک و مستغلاتی که از جانب کارفرمایان به جای بدهی به تامین اجتماعی واگذار می شود نیز از دیگر اقداماتی است که باید انجام دهیم که در این خصوص برنامه ای در دست اجراست.

افخمی افزود: کمیته ساماندهی واحدهای کم بازده و زیان ده از سال قبل با جدیت شروع به فعالیت کرد. تعیین تکلیف اینها ضروری است.

 

***********************************************************************

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی: مجلس شورای اسلامی گام های مهم و اساسی در حوزه تامین اجتماعی برداشت

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال گذشته مجلس شورای اسلامی گام های مهم و اساسی در حوزه تامین اجتماعی برداشت.

عبدالرحمان تاج الدین در این همایش افزود: جا دارد از نمایندگان مجلس قدردانی کنیم. اکنون یک فرآیند اصولی و شفاف و قانونی و بدور از هرگونه حاشیه ایجاد شده و باعث شده تا بتوانیم تعامل منطقی و اصولی را با نمایندگان برقرار کنیم.

تاج الدین ادامه داد: موضوع برگشت بدهی های دولت به تامین اجتماعی در مجلس مطرح و تصویب شد و با پیگیری های انجام شده توانستیم برای اولین بار آن را به عنوان یک حکم قانونی در برنامه بگنجانیم.

وی با اشاره به اینکه حفظ یکپارچگی سازمان تامین اجتماعی همواره دغدغه جدی همه کارشناسان است عنوان کرد: بارها اعلام کرده ایم معتقدیم بخش درمان ویترین تامین اجتماعی است که باعث ایجاد انگیزه برای بیمه شدگان تامین اجتماعی می شود. بخش درمان بخش جدایی ناپذیر تامین اجتماعی است. برخی تلاش کردند با طرق ممکن بخش درمان را جدا کنند اما این اتفاق رخ نداد و درمان کماکان به عنوان بخش جدایی ناپذیر تامین اجتماعی با رایزنی های متعدد باقی ماند..

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی چند ماده دیگر که به نفع تامین اجتماعی نبود نیز حذف شد گفت: 6 هزار پیشنهاد در قالب بودجه 96 ارائه شد که 40 مورد آن علیه تامین اجتماعی بود اما تلاش کردیم آسیبی به تامین اجتماعی نرسد. در بودجه اتفاق خوبی که افتاد عملیاتی کردن بدهی دولت به تامین اجتماعی بود که مصوب شد برای امسال 5هزار میلیارد تومان از سوی دولت به سازمان  پرداخت شود.

تاج الدین افزود: همچنین در مجلس سال گذشته تصویب شد که هیچ بار مالی بر تأمین اجتماعی تحمیل نشود مگر با دیده شدن بار مالی. این اقدام هم گام مهمی بود.

گزارش تصویری همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين ساعت 12:10 | تعداد بازدید: 303 | کد مطلب: 39289
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 0/5680 sec