کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ آذر
  • اِلخَميس ٢٥ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Thursday, December 14, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين ساعت 17:43 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱/۳۰ ساعت 17:43 | تعداد بازدید: 256 | کد مطلب: 39251
درمدت سال 95؛

ویزیت بیش از یک میلیون نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان اردبیل

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی بهینه سازی فضای داخلی پلی کلینیک تخصصی شهید میرزاحسینی اردبیل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال آغاز شد.
ویزیت بیش از یک میلیون نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان اردبیل

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر نیک سیرت ضمن تشریح عملکرد یک ساله  مراکز درمانی ملکی استان اردبیل در سال ١٣٩٥ گفت: در راستای ایجاد رضایتمندی مراجعین و بیمه شدگان و به منظوررفع مشکل ازدحام مراجعین در سالن انتظار پلی کلینیک شهید میرزاحسینی اردبیل عملیات اجرایی بهینه سازی فضای داخلی این مرکز درمانی از اواسط فروردین ماه  سالجاری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال آغاز شده است که با اجرای این طرح داروخانه پلی کلینیک شهید میرزاحسینی اردبیل که درحال حاضر با دو باجه به مردم خدمات ارائه می­دهد، با چهار باجه در خدمت بیمه شدگان و مراجعین محترم خواهد بود و فضای سالن انتظار مراجعین در هر دو طبقه پلی کلینیک نیز افزایش خواهد یافت و به شکل مناسبی ساماندهی خواهد شد.

دکتر نیک سیرت ضمن بیان افزود: در طول  سال ١٣٩٥ در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی در استان اردبیل یک میلیون و ١٨هزار و ٤١٨ نفر ویزیت شده اند  که این آمار نشان دهنده رشد بیش از 14 درصدی نسبت به سال ١٣٩٤ می باشد.

وی خاطر نشان کرد: از مجموع این ویزیت ها تعداد ٧٩٦ هزار و ٨٦٠ نفر توسط پزشکان عمومی و ١٥٨ هزار و ٣٨٨ نفر توسط پزشکان متخصص صورت پذیرفته است و ٦٣هزار و ١٧٠ نفر هم با مراجعه به دندانپزشکان ازخدمات درمانی مورد نیازبرخوردار شده اند؛ که درمقایسه با سال قبل ویزیت پزشکان عمومی رشد ١٣.٣٧درصدی و ویزیت پزشکان متخصص رشد ١٩ درصدی و ویزیت دندانپزشکان هم رشد ٢٠درصدی را نشان می دهد.

مدیردرمان اردبیل تصریح کرد: در مدت یاد شده ١٨ هزار و ٧٩٧ نفر در بیمارستان های ملکی استان بستری شده اند و از این تعداد 4 هزار و 93 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

وی تعداد نوزادان به دنیا آمده در طی سال ١٣٩٥ در بیمارستانهای ملکی این استان را 4 هزار و 589 نفر اعلام کرد و گفت: نکته قابل توجه دراین خصوص کاهش ٣٥ درصدی سزارین ها در طول سال ١٣٩٥در مقایسه با سال قبل است.

دکتر نیک سیرت تعداد مراجعه به داروخانه های سرپایی مراکز درمانی تابعه درطول سال ١٣٩٥ را ٧٤٩ هزار و ٦٩١ مورد و تعداد نسخ دارویی داروخانه های بستری بیمارستان های سبلان و ارس را ٧٩ هزار و ١٤٨ مورد اعلام کرد.

وی در ادامه افزود: در مدت یک سال گذشته (١٣٩٥) ١٤٢ هزار و ٣٥١ مورد مراجعه به آزمایشگاه و ٤٥ هزار و ٦٨٨ مورد مراجعه به رادیولوژی  در مراکز درمانی ملکی استان انجام شده است و نیز تعداد ٨ هزار و ٥٦٠ مورد سونوگرافی در بخش سرپایی و بستری انجام شده است .

مدیر درمان استان اردبیل گفت: با توجه به افزایش تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی در سطح استان و نیز استقبال مردم و بیمه شدگان از خدمات درمانی مراکز ملکی در طول چند سال اخیر بخصوص در بخش سرپایی و درمانگاههای تابعه، مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در راستای ارتقاء سطح خدمات درمانی و افزایش ظرفیت پذیرش بیمار در مراکزتابعه، طرح احداث درمانگاه های عمومی و تخصصی به متراژ ١٢٠٠  متر مربع در محوطه بیمارستان سبلان اردبیل که جزو پروژه های مصوب سازمان تامین اجتماعی درسال ١٣٩٦ می باشد و همچنین افزایش تعداد تخت های فعال بیمارستان سبلان از ١٤٤ به ١٦٠تخت را با جدیت پیگیری می کند.

دکتر نیک سیرت بیان داشت: اجرای طرح ارتقاء هتلینگ بیمارستان ارس پارس آباد از دیگر برنامه های مدیریت درمان استان اردبیل است که عملیات اجرایی آن آغاز شده است. همچنین احداث درمانگاه شهرستان نمین هم جزو برنامه اولویت دار استان درسال ٩٦ است و امیدوارم به با پایان مراحل تملک زمین درمانگاه، مراحل اجرایی آن را آغاز کنیم.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين ساعت 17:43 | تعداد بازدید: 256 | کد مطلب: 39251
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 1/1154 sec