کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر
  • اِجُّمعَة ٢٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Friday, December 15, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين ساعت 15:23 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱/۳۰ ساعت 16:58 | تعداد بازدید: 1005 | کد مطلب: 39210
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی :

مهلت طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب تمدید نمی شود

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه مهلت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب ششم اردیبهشت ماه پایان می یابد، گفت: این تاریخ تمدید نمی شود.
مهلت طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب تمدید نمی شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدحسن زدا افزود: قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در مرحله اول از خرداد تا شهریور سال گذشته اجرا شده بود و با توجه به بازخوردهای اخذ شده و بررسی های صورت گرفته، پیشنهاد تمدید و تسهیل این قانون به مبادی مربوطه ارائه شد.
وی اظهار داشت: در مرحله دوم این قانون که از دی سال گذشته اجرا شد، تسهیلاتی برای کارفرمایان از سوی این سازمان برقرار شد.
زدا گفت: قانون بخشودگی جرائم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده اند.
وی افزود: کارفرمایان قبل از ارائه درخواست استفاده از این طرح، ظرف ١٨ ماه باید ٤ماه لیست حق بیمه را به موقع ارسال و پرداخت کرده باشد .
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش کارگاههای مشمول طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از سوی سازمان تامین اجتماعی گفت: کارگاههای فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی تحت پوشش تامین اجتماعی مشمول استفاده از این طرح هستند.
زدا از ایجاد تغییراتی در دریافت وثیقه برای تقسیط بدهی کارفرمایان خبر داد و اظهار داشت: مطابق روال قانونی جاری در سازمان تأمین اجتماعی دریافت ضمانت نامه بانکی و یا اموال منقول و غیرمنقول به عنوان وثیقه مورد قبول بود که در قانون جدید بخشودگی جرائم، امکان دریافت چک به عنوان وثیقه قابل قبول خواهد بود.
وی افزود: کارفرمایان متقاضی بهره مندی از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای می توانند برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.
زدا اظهار داشت: در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرائم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و در صورتی که کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرائم آنان متناسب با مدت تقسیط مشمول بخشودگی قرار می گیرد.
وی گفت: کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف 18 ماه از بخشودگی معادل 85 درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت 24 ماه از بخشودگی معادل 75 درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت 30 ماه از بخشودگی معادل 60 درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت 36 ‌ماه نیز از بخشودگی معادل 50 درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
زدا  با بیان اینکه طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب با هدف حمایت از تولید و اشتغال کشور انجام می شود، اظهار داشت: لذا از تمامی کارفرمایان محترم واجد شرایط دعوت می شود تا از این طرح ملی به نحو احسن استفاده کنند.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين ساعت 15:23 | تعداد بازدید: 1005 | کد مطلب: 39210
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 1/0802 sec