کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر
  • اِثَّلاثا ٢٣ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Tuesday, December 12, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ فروردين ساعت 10:24 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱/۲۷ ساعت 10:24 | تعداد بازدید: 780 | کد مطلب: 39117
قائم مقام معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی:

با حذف دفترچه های تامین اجتماعی به دنبال اجرای طرح کارت هوشمند سلامت هستیم

قائم مقام معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه امسال 19 پروژه درمانی در دست اقدام است، گفت: با حذف دفترچه های تامین اجتماعی به دنبال اجرای طرح کارت هوشمند سلامت هستیم.
با حذف دفترچه های تامین اجتماعی به دنبال اجرای طرح کارت هوشمند سلامت هستیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مهدی درخشان در سفر به استان همدان با بیان اینکه هدف سازمان تامین اجتماعی خدمت به مردم است، اظهار کرد: طی سه سال گذشته در حوزه درمان  در رابطه با دو مسئله یعنی برنامه‌محوری و انجام اقدامات زیربنایی تلاش شده است.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی هیچ اقدامی را بدون تعریف پروژه انجام نمی‌دهد، گفت: از سال 93 تاکنون در این راستا برنامه‌هایی تعریف و بودجه‌هایی مشخص تعیین شده است.

 قائم مقام معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه فراهم کردن زیرساخت‌های لازم مسیر را برای پیشرفت‌های بعدی آماده خواهد کرد، افزود: اواخر سال گذشته برنامه‌های امسال مصوب شده که در حوزه درمان 19 پروژه در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه در راستای اقدامات زیربنایی اصلاح ساختار آی‌تی سازمان نخستین گام در حوزه درمان طی سه سال گذشته بوده است، تصریح کرد: اکنون در دنیا ساختار آی‌تی حرف اول را می‌زند و هر جایی که چنین سیستمی قوی باشد برنامه‌ها بهتر اجرا خواهد شد.

دکتر درخشان استفاده از ساختار آی‌تی را در حوزه بهداشت و درمان مهم دانست و افزود: از جمله اقدامات مهم، اصلاح سیستم اطلاعات بیمارستانی (HIS) است که قبلاً بر اساس سیستم داس اداره می‌شد.

وی ادامه داد: با سیستم داس (DOS) بسیاری از برنامه‌های تحولی در بیمارستان انجام نمی‌شد چراکه اکنون بیمارستان‌ها نسبت به گذشته تغییر کرده‌اند.

 قائم مقام معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه سیستم (HIS) در تمام 80 بیمارستان تأمین اجتماعی در سراسر کشور مستقر شده است، بیان کرد: کار بزرگ بالطبع ایراداتی نیز خواهد داشت که این مشکلات به دست مسؤولان فنی رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون بستر انجام اقدامات مهم فراهم شده است، گفت: حذف دفترچه‌های کاغذی در مراکز ملکی سازمان از جمله اقداماتی بود که در اواخر سال 95 به پایان رسید.

 دکتر درخشان با اشاره به اینکه دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی در بیرون از بیمارستان و به ندرت در داخل بیمارستان تامین اجتماعی کاربرد دارد، افزود: اکنون افراد تنها با ارائه کد ملی در داخل بیمارستان تامین اجتماعی می‌توانند خدمات دریافت کنند.

وی از اجرای طرح کارت هوشمند سلامت به جای دفترچه بیمه به صورت پایلوت در استان یزد خبر داد و گفت: به دنبال اجرای آن در سطح کشور هستیم.

 مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره اجرای سیستم پکس که در گزارش نتایج ام آر آی، رادیولوژی و سی تی اسکن کاربرد دارد، افزود: در مراکزی که سیستم پکس مستقر شده امکان مشاهده نتایج ام آر آی، رادیولوژی و... از سوی پزشک وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه نظام ارجاع داخلی در مرحله نخست در پنج استان اجرایی شد، گفت: اکنون این طرح در 10 استان اجرا می شود و قرار است در سراسر کشور اجرایی شود.

دکتر درخشان تصریح کرد: با اجرای طرح سیستم ارجاع، پرونده الکترونیک برای افراد تشکیل و بیماری‌های مزمن کنترل می‌شود که اکنون پنج بیماری تعریف و در آینده تعداد بیشتری تعریف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون در پنج استان نرم‌افزار اجرای نظام ارجاع کامل شده و در حال اجراست، گفت: در استان خراسان و گیلان کار در سراسر استان آغاز شده اما در سه استان دیگر هنوز در مرکز اجرا می‌شود.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه سیستم ارجاع نخست چرخش کار را تسریع و کنترل بیماران و افراد را فراهم خواهد کرد، بیان کرد: بزرگترین مشکلات پزشکی در کشور سرگردانی بیمار است که امکان دارد برای تشخیص و درمان یک بیماری به چندین پزشک مراجعه کند اما از طریق سیستم ارجاع پزشک از ابتدا بیمار را درست راهنمایی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سیستم آی‌تی در حال گسترش است اما لازمه آن فراهم کردن زیرساخت‌هاست که در این زمینه تلاش‌های بسیاری شده است، افزود: با این اقدامات وظیفه خود را در قبال اشخاص بعدی انجام می‌دهیم  زیرا معتقدیم سازمان تامین اجتماعی متعلق به 42 میلیون نفر است. 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ فروردين ساعت 10:24 | تعداد بازدید: 780 | کد مطلب: 39117
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 1/1158 sec