کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر
  • اِجُّمعَة ٢٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Friday, December 15, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۴ فروردين ساعت 10:00 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱/۲۳ ساعت 16:32 | تعداد بازدید: 418 | کد مطلب: 39012

ثبت بیش از 4هزار فقره درخواست بخشودگی جرائم حق بیمه توسط کارفرمایان گلستانی

در مدت اجرای طرح بخشودگی جرائم حق بیمه تاکنون، تعداد بیش از 4 هزار و 100 فقره درخواست استفاده از این بخشودگی در تامین اجتماعی گلستان ثبت شد.
ثبت بیش از 4هزار فقره درخواست بخشودگی جرائم حق بیمه توسط کارفرمایان گلستانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی گلستان  با بیان مطلب فوق گفت: از زمان اجرای طرح بخشودگی تاکنون، تعداد بیش از 4 هزار و 100درخواست استفاده از مزایای بخشودگی در شعب سراسر این استان به ارزش حدود 515 میلیارد ریال ثبت شد که  تاکنون تعداد 3 هزار مورد تائید و مابقی در دست بررسی است.
علی اصغر نیک نیا افزود: در طرح قبلی، فقط کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی می توانستند از مزایای بخشودگی جریمه حق بیمه استفاده کنند اما در قانون جدید کارفرمایان واحدهای خدماتی که بخش عمده کارفرمایان مرتبط با این سازمان هستند نیز مشمول بخشودگی جرائم شدند .
وی خاطرنشان کرد: از مهمترین مزایای این طرح امکان دریافت چک  و سفته بعنوان وثیقه است.
نیک نیا تاکید کرد: در صورت عدم پرداخت هریک از اقساط در مهلت مقرر قانونی ، بدهی تبدیل به حال شده و به همراه مانده جرائم قبلی و جرائم محاسبه شده  از تاریخ تبدیل به حال، طبق مقررات وصول می شود.
وی یادآور شد: طبق این طرح، بخشودگی جرائم حق بیمه کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف ١٨ ماه از بخشودگی معادل ٨٥ درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت ٢٤ ماه از بخشودگی معادل ٧٥ درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت ٣٠ ماه از بخشودگی معادل ٦٠ درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت ٣٦ ‌ماه نیز از بخشودگی معادل ٥٠ درصد جرائم مربوطه برخوردار می شوند.
نیک نیا ادامه داد: بخشودگی جرائم حق بیمه برای کارفرمایان خوش حسابی است که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده بودند.
مدیر کل تامین اجتماعی گلستان عنوان کرد: این سازمان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در جهت تقویت توان تولیدی، خدماتی، صادراتی و اشتغال کشور بهترین شرایط را برای پرداخت حق بیمه و بخشودگی جرائم نسبت به گذشته فراهم کرده است.
 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۴ فروردين ساعت 10:00 | تعداد بازدید: 418 | کد مطلب: 39012
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 1/1168 sec