کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر
  • اِلخَميس ٤ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Thursday, November 23, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ فروردين ساعت 08:00 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱/۱۴ ساعت 11:41 | تعداد بازدید: 1161 | کد مطلب: 38525
دکتر نوربخش در پیام نوروزی سال 96:

سازمان تامین اجتماعی در راستای برنامه راهبردی گام های بلندی برداشت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پیامی، آغاز سال 1396 هجری شمسی و فرارسیدن بهار طبیعت و نوروز باستانی را به همه همیهنان عزیز بویژه بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان تبریک و تهنیت گفت و افزود: سال 95 سازمان تامین اجتماعی در راستای برنامه راهبردی حرکت کرد.
سازمان تامین اجتماعی در راستای برنامه راهبردی گام های بلندی برداشت

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش دراین پیام تبریک با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معزز انقلاب اسلامی افزود: همچنین یاد دو تن از همکاران ارجمند سازمان تامین اجتماعی که به عنوان شهیدان حرم در راستای حفظ و صیانت از آرمانهای انقلاب اسلامی به فیض شهادت نائل شدند را گرامی می داریم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فعالیت های این سازمان در سال 95 گفت: سال 1395 سالی بود که سازمان تامین اجتماعی در جهت برنامه راهبردی خود که در سال 1394 به تصویب رسیده بود و اولین سال اجرای این برنامه راهبردی پنج ساله بود گامهای بلندی در جهت ایفای ماموریتهای خودش انجام داد.
وی افزود: در بخش درمان این سازمان در آخرین روزهای سال 1395 شاهد تحقق یکی از پروژه های زیر بنایی و ملی سازمان که دو و نیم سال روی آن کار شده بود یعنی حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی بودیم.
دکتر نوربخش گفت: این پروژه در رابطه با مدیریت منابع و مصارف و تسهیلاتی که برای بیمه شدگان ایجاد می کند و ارائه هر چه بهتر خدمات درمانی سازمان قطعاً در سالهای آینده نقش بسزایی را خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در ارتقاء هتلینگ مراکز درمانی، بیمه شدگان شاهد بازسازی و نوسازی بخشهای درمانی فرسوده بودیم که عملیات آن در سال 1395 به پایان رسید.
وی گفت: حدود 70 پروژه درمانی و اداری در این سال یا به اتمام رسید و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد که قطعاً نقش جدی و کلیدی در ارتقاء و وسعت خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی خواهد داشت.
دکتر نوربخش افزود: در بخش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی، 8 پروژه بزرگ زیر بنایی به اتمام رسید و یا آغاز شد.
وی گفت: پرونده الکترونیک که قطعاً یکی از نیازهای دیرینه بیمه شدگان و سازمان تامین اجتماعی بود در این سال در 10 مرکز به صورت پایلوت آغاز شد و قطعاً در سال 1396 خاتمه خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ایجاد پرونده کاغذی و مشکلاتی که در رابطه با نقل و انتقال سوابق و نقل و انتقال پرونده ها وجود داشته از بین خواهد رفت و هر شعبه تامین اجتماعی خواهد توانست نقش همه شعب را ایفا کند یعنی دیگر نیازی نیست که بیمه شده تامین اجتماعی برای انجام امور بیمه حتما به شعبه ای که در آن پرونده دارد و یا نامنویسی کرده است مراجعه کند، می تواند به همه شعب مراجعه کند و اموراتش را انجام دهد.
وی افزود: خدمات غیرحضوری که از سال گذشته شروع شده بود مثل ارسال وپرداخت لیست اینترنتی و دیگر فعالیت ها در سال 1396 تداوم می یابد.
دکتر نوربخش افزود: تحول جدی در پروژه اتوماسیون(گام) سازمان تامین اجتماعی در بخش بیمه ای در انتهای سال 1395 انجام شد و علاوه بر صرفه جویی حدود 500 نفر نیرو که در 1396 خواهد داشت یک سهولت جدی در عملیات اداری این سازمان ایجاد خواهد کرد .
وی به یکی دیگر از پروژه های سازمان اشاره کرد و گفت: پروژه بازرسی دیجیتالی، الکترونیک به صورت پایلوت در سال 1395 انجام شد در سال 1396 گسترش خواهد یافت و یک سهولت خیلی جدی برای بیمه شدگان و کارفرمایان ایجاد خواهد کرد .
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه کلیدی ترین فعالیت سازمان در سال 1395  در حوزه برنامه ششم و بودجه 96 است، گفت: در سال 1395 برای اولین بار بدهی های دولت در قالب برنامه شش در ماده 13 آن درج شد و دولت مکلف خواهد بود تمامی بدهی خود را به سازمان پرداخت کند و در پایان هر سال هم میزان آن نباید از 10 درصد کمتر باشد.
دکتر نوربخش گفت: این برای اولین بار است که در یک برنامه پنج ساله بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی مطرح می شود و همچنین هیچگونه تعهد بدون منبع در طی برنامه ششم هم نباید ایجاد شود.
وی با بیان اینکه مهمتر از آنها، ایده اولیه سیاستهای مقام معظم رهبری در رابطه با سازمان تامین اجتماعی بود که معظم له این را ابلاغ فرمودند، اظهار داشت: این سیاست ها سیر خودش را در مجمع تشخیص طی می کند. این سیاست ها سند بالا دستی است که عملیات سازمان تامین اجتماعی براساس آن شکل خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال 1395 دولت در یک مرحله 8هزار و دویست میلیارد تومان بدهی خودش را به صورت اوراق تسویه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرد و  همچنین هزار میلیارد تومان را هم به صورت اوراق خزانه به این سازمان پرداخت کرد.
وی افزود: دولت در سال 95،  9 هزار و دویست میلیارد تومان از بدهی هایش را تسویه کرد و حدود 6 هزار میلیارد تومان بنگاههایی که از سال 88 بلاتکلیف بود براساس مصوبه دولت در سال 1395 به سازمان تامین اجتماعی منتقل شد.
دکتر نوربخش اظهار داشت: این یک گام بسیار مهم در ایجاد تعهدات دولت بود و خیلی خوشحالم که ما امروز همه مستمری و عیدمان را همانطور که از قبل قول داده بودیم و براساس برنامه ای که در سایت سازمان مشخص شده بود بطور کامل پرداخت کردیم و به روز مستمری را پرداخت کردیم .
وی با اشاره به سال 1395 که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد، گفت: سازمان تامین اجتماعی هم به عنوان یک سازمان اقتصادی و اجتماعی مخاطب سیاست های مقام معظم رهبری بود به همین دلیل در جهت رونق کسب و کار اقدامات موثری انجام شد .
دکتر نوربخش افزود: در این سال دو نوبت بخشودگی جرایم را انجام دادیم بعلاوه در بخشنامه ها و آیین نامه های سازمان بازنگری جدی انجام دادیم و در جهت شفافیت آنها و کمک به فضای کسب و کار اقدامات موثری انجام شد که بخشی از آنها عبارتست از اینکه ما در مورد کارگاه های زیر صد نفر برای گرفتن وام های بانکی شرط مفاصاحساب را حذف کردیم و مفاصاحساب را یک روزه انجام دادیم بعلاوه شرط ممنوع الخروج  شدن از بدهی های سازمان تامین اجتماعی حذف شد .
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: همچنین خرید و فروش کالا شفافیت بیشتری پیدا کرد و سعی کردیم با قبول تضامین کمتری که طی سالهای گذشته بود مثل ضمانت نامه های بانکی، چک را به عنوان وسیله تقسیط اصل و جرایم قبول شود. هم کارفرما از تقسیط استفاده کند و هم نیازی به وثائق سنگین که هزینه های بالایی دارد را نداشته باشد.
وی گفت: سازمان تامین اجتماعی در زمینه فرهنگی و تعامل با شرکای اجتماعی اقدامات موثری انجام داد و با اتاق بازرگانی، کانون های بازنشستگی و مستمری بگیران و همچنین تشکل های کارگری، گنجاندن گفتمان اقتصاد مقاومتی در دوره های آموزشی و پنل های دانشگاهی سراسر کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی و تأمین اجتماعی، برگزاری المپیادهای ورزشی در سه نوبت و مسابقات قرائت قرآن و همچنین مسابقات ورزشی برای مستمری بگیران در سال 1395 فعالیت کرد.
دکتر نوربخش با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و از سوی دیگر ایفای تعهدات سازمان در رابطه با پرداخت مستمری، عیدی و سایر مزایای قانون تأمین اجتماعی اظهار داشت: برای ایفای تعهدات یک حرکت جهادی را طلب می کرد به این دلیل که سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه ای است و شاید تنها سازمان درآمد هزینه ای مطلق کشور باشیم یعنی همکاران من در سراسر کشور هم باید تجهیز منابع کنند و هم باید مدیریت مصارف را انجام دهند.
وی افزود: بودجه سال 1395تأمین اجتماعی 72 هزار میلیارد تومان بود و این بودجه حدود 27 درصد بودجه کل کشور در این سال است و ما این سازمان را بدون اتکا به نفت و مالیات براساس سیاستهای اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری با تجهیز منابع و از طرفی دیگر مدیریت بر مصارف به طور کامل به پایان رسانیدیم. عمق تلاش 70 هزار همکار خدوم سازمان تأمین اجتماعی در کشور مشخص می شود.
وی در پایان گفت: برای مردم عزیز ایران، کارفرمایان، بیمه شدگان و مستمری بگیران سالی سرشار از بهروزی و موفقیت را در سال 96 از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

فیلم پیام نوروزی سال ١٣٩٦ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ فروردين ساعت 08:00 | تعداد بازدید: 1161 | کد مطلب: 38525
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/6192 sec