کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
  • اِثَّلاثا ٣ صفر ١٤٣٩
  • Tuesday, October 24, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت 19:34 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ساعت 19:43 | تعداد بازدید: 1507 | کد مطلب: 38428
ابتکاری برای استفاده حداکثری از توانمندی های همکاران سازمان تامین اجتماعی :

جشنواره خلاقیت برگزار می شود

در راستای اجرای برنامه راهبردی سازمان تامین اجتماعی و استفاده از توانمندی های همکاران این سازمان جشنواره خلاقیت در این سازمان برگزار می شود.
جشنواره خلاقیت برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ،دکتر سید تقی نوربخش  بیانیه آغاز جشنواره خلاقیت سازمانی را صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده:  سازمان تامین اجتماعی، در برنامه‌ی راهبردی خود این مهم را مدنظر داشته، و تاکنون تلاش برنامه ریزان سازمانی بر این بوده که بیشترین مشارکت ممکن را جلب نمایند. از آنجایی که قلب برنامه ی راهبردی، نه امور روزمره ی سازمانی، بلکه ایده های خلاقانه در مسئله یابی، حل مسئله و ارزیابی آنهاست، این مهم می بایستی تداوم می یافت و تکمیل می گشت. در فرصتی که با عنوان «جشنواره‌ی خلاقیت سازمانی» پیش روی یکایک کارکنان نهاده ایم، چشمداشت ما، مشارکت حداکثری کارکنان است.

متن بیانیه صادر شده به این شرح است:

با اهدا سلام و تبریک ایام فرخنده میلاد ریحانه النبی(س) و آغاز سال نو
سال هاست که در مباحث سازمانی، چه در عرصه‌ی نظر و چه اجراء نگاه ها از تمرکز اولیه بر اهمیت سرمایه‌ی اقتصادی به تمرکز بر سرمایه‌ی انسانی و اجتماعی تغییر کرده است؛ و طی تجربیات مختلف در گوشه گوشه‌ی گیتی، این باور تقویت شده است که برای ایجاد و حفظ سازمانی موفق، نیازمند کارکنانی یاد گیرنده ایم. کارکنانی که گردش دانش انباشت شده‌ی آنان درون شبکه‌های ارتباطی مبتنی بر اعتماد و در چهارچوب ضوابط، موجب بالندگی متقابل آنان و در نهایت سرافرازی سازمانشان گردد. از آنجایی که در جامعه‌ای اطلاعاتی دارای تغییر فزاینده‌ی کنونی، دائماً سازمان ها با مسائل جدیدی رویارو می شوند، این یادگیرندگی می‌بایستی هم وجه بیرونی و هم وجه درونی داشته باشد. وجه بیرونی یادگیرندگی به یادگیری از طریق آموزه های علمی و تجربی موجود و وجه درونی آن به خلاقیت افراد در اندیشه ورزی، ترکیب ایده ها و آفرینش ایده های جدید بر می گردد. به بیانی دیگر، سازمانی که نتواند از ذهن جمعی خلاق و نیز ذهن فردی و گروهی خلاق بهره ببرد، نخواهد توانست با محیط پرنوسان و بحران خیز این عصر مواجهه ای پیروزمندانه داشته باشد.
سازمان تامین اجتماعی، در برنامه‌ی راهبردی خود این مهم را مدنظر داشته، و تاکنون تلاش برنامه ریزان سازمانی بر این بوده که بیشترین مشارکت ممکن را جلب نمایند. از آنجایی که قلب برنامه ی راهبردی، نه امور روزمره ی سازمانی، بلکه ایده های خلاقانه در مسئله یابی، حل مسئله و ارزیابی آنهاست، این مهم می بایستی تداوم می یافت و تکمیل می گشت. در فرصتی که با عنوان «جشنواره‌ی خلاقیت سازمانی» پیش روی یکایک کارکنان نهاده ایم، چشمداشت ما، مشارکت حداکثری کارکنان است. می‌خواهیم این باور رایج که مدیران ارشد سازمان، به ایده ها و اندیشه های کارکنان سطوح اداری پایین تر اهمیت نمی دهند را از بنیاد در هم شکنیم. اگر شما سیاست گذار کلی سازمان بودید، یا در حوزه و سطحی خاص تصمیم گیر بودید، کدام مسائل و چالش ها را پیش روی خود، بخش تان و سازمان می دیدید؟ تلاش شما برای پاسخ به این پرسش ها در جشنواره ی خلاقیت را می ستاییم و به نحوه‌ی شفاف، خود را مکلف می‌دانیم که بهترین و مفیدترین ایده های ارائه شده را انتخاب و به کار بندیم، ضمن اینکه از صاحبان ایده های برتر به نحو مقتضی تقدیر به عمل آورده می شود.
در نظر گرفتن مشارکت، به عنوان یکی از اصول برنامه ریزی سازمان، جز اهداف انسان گرایانه ای که به دنبال سهیم نمودن کارکنان در سرنوشت سازمان خویش و حفظ کرامت انسانی آنان می باشد، به هدف ایجاد سازوکاری برای آفرینش جمعی نظام برنامه در دستور کار قرار گرفت. این مهم، موجب می شود که برنامه آفریده‌ی فرد یا گروه خاص نباشد، و بازنماگر حداکثری ایده‌ها و منافع گوناگون سازمانی گردد. با نگاهی بلند مدت، انتظار می‌رود که در این صورت، یک سنت برنامه‌ریزی پدید آید و نواقص طبیعتاً متعدد خود را در طول زمان رفع نماید.
جلب مشارکت حداکثری سرمایه های انسانی، علاوه بر بهره گیری از ذخیره ی دانش و هوش سازمانی ای که معمولاً در تمامی سازمان ها زیر سایه ی سنگین "وابستگی به مسیر" و "انجام وظایف روزمره" مسکوت می مانند، در درازمدت به تقویت سرمایه‌ی اجتماعی برنامه‌ای می‌انجامد و ذهن‌جمعی سازمان را از جهت‌گیری‌های عقلایی آکنده می‌سازد. همین سرمایه‌ی اجتماعی برنامه‌ای است که بعدها خواهد توانست همچون سدی در برابر سلایق و علایق شخصی در تصمیم گیری و اجرا ایستادگی کند و بدین ترتیب فضا را برای حفاظت هرچه بیشتر از حقوق بیمه شدگان فراهم سازد.
پیشاپیش مراتب سپاس و قدردانی خود را از تمامی مشارکت کنندگان در این فرآیند اعلام می دارد.

 

دکتر سید تقی نوربخش   

مدیر عامل             

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت 19:34 | تعداد بازدید: 1507 | کد مطلب: 38428
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1442 sec