کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
  • اِثَّلاثا ٣ صفر ١٤٣٩
  • Tuesday, October 24, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت 17:39 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ساعت 17:58 | تعداد بازدید: 1547 | کد مطلب: 38420
با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون های اجتماعی و بهداشت؛

جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه در مراکز درمانی تأمین اجتماعی گامی بزرگ و ارزشمند است که با پیگیری ها و تلاش های مجاهدانه طی سال های اخیر انجام شده و یکی ازنتایج اجرای نهضت IT در سازمان تأمین اجتماعی است.
جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش در مراسم جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی که ظهر امروز با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون های اجتماعی و بهداشت و درمان مجلس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی و نمایندگان تشکل های کارگری و بازنشستگی در بیمارستان تامین اجتماعی شهید دکتر معیری برگزار شد، افزود: نهضت IT برای جبران ضعف ها و عقب ماندگی هایی که در استفاده از فن آوری اطلاعات در این سازمان بوجود آمده بود، اجرا شده است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی همواره از سازمان های پیشتاز کشور در بهره گیری از فن آوری ها نوین بوده است اما در مقطع زمانی منتهی به استقرار دولت تدبیر و امید با وجود تحولات فراوان و جهش های خیره کننده ای که در فن آوری اطلاعات روی داده بود؛ سازمان تأمین اجتماعی از تحولات این حوزه مغفول مانده و با شرایط نا مناسبی در خدمت رسانی سازمان مواجه بودیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی رفع کاستی ها و جبران عقب ماندگی ها را نیازمند تلاش مجاهدانه در این سازمان عنوان کرد و گفت: این موضوع در سالهای اخیر با جدیت تمام دنبال شده است و امروز شاهد به ثمر رسیدن بخشی از تلاش های صورت گرفته در بهره برداری از فن آوری اطلاعات هستیم.

دکتر نوربخش افزود: برای حذف دفترچه زیرساخت هایی در حوزه فن آوری اطلاعات ایجاد شده است که می تواند در نظام ارجاع نیز مورد استفاده قرار گیرد و همچنین این امکان نیز فراهم است که برنامه حذف دفترچه در کوتاه ترین زمان ممکن به مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی در کل کشور تسری یابد.

وی در ادامه اضافه کرد: تامین اجتماعی بیشترین رکورد اطلاعاتی را در کشور دارد و ٥٠ میلیارد رکورد دیتا دارد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی: حذف دفترچه بیمه اقدام بزرگ تامین اجتماعی است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی به عنوان اقدامی بزرگ و ارزشمند از سوی این سازمان و قابل تقدیر است.

دکتر مسعود پزشکیان به نبود داده و اطلاعات در کشور به عنوان یکی از مشکلات اشاره کرد و افزود: اگر داده ها در همه سطوح جمع شود همه کارها به خوبی انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با داشتن داده ها و اطلاعات متمرکز، هر تخلفی را می توان شناسایی کرد و هر کسی که خدمت نگرفته یا گرفته قابل شناسایی است.

وی تصریح کرد: این سیستم باید نگاهش به گیرنده خدمت باشد و زمان دسترسی به خدمت مشخص باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر داده ها تکمیل شود دیگر جلوی رشوه و زیرمیزی گرفته می شود و بخشی از مشکلات مردم نیز حل خواهد شد؛ چرا که داده و اطلاعات، مسایل را شفاف می کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی: باید از زحمات مسئولان سازمان تامین اجتماعی برای حذف دفترچه کاغذی تقدیر کرد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیزگفت: جمهوری اسلامی ایران در یکی از رشته هایی که پیشرفت کرده رشته پزشکی است و قبلا وابسته به کشورهای دیگر بوده است و به همت اساتید برجسته، آنقدرطبیب تربیت شد که اکنون بی نیاز از پزشکان بیگانه هستیم.

دکترعلی نوبخت ادامه داد: ما اکنون از نظرنیروی انسانی توانمند هستیم و کار امروز سازمان تامین اجتماعی با حذف دفترچه ها کار بسیار بزرگی است و حتی اگر یکی از بیماران با خطای پزشکی مواجه نشود خیلی ارزشمند است.

نوبخت افزود: این طرح مزایای ارزشمندی دارد که باید از زحمات مسئولان سازمان تامین اجتماعی برای این موضوع تقدیر کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: تامین اجتماعی همیشه در ارائه خدمات پیشتاز بوده است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیزگفت: حذف دفترچه ها کارخوبی است که از سوی تامین اجتماعی انجام شده است.

سلمان خدادادی افزود: چقدر خوب است داده ها به هم پیوند بخورد و خوشحالیم که این کار در قسمت درمان تامین اجتماعی انجام شد و باید بخش درمان وزارت بهداشت به این داده ها متصل شود و همه برای ارایه خدمات یک کارت داشته باشیم.

وی گفت: امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد و درطول سال های اول تا دوم برنامه ششم این داده ها را متمرکز کرد.

وی یادآورشد: تامین اجتماعی همیشه در ارائه خدمات پیشتاز بوده است و باید همه این خدمات را گسترش داد تا مردم از خدمات مطلوب بهره مند شوند.

 

گزارش تصویری جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی

فیلم حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت 17:39 | تعداد بازدید: 1547 | کد مطلب: 38420
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1175 sec