کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۲ جمعه ۲۹ آذر ساعت 10:32 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۲/۹/۳۰ ساعت 13:38 | تعداد بازدید: 671 | کد مطلب: 3842

دکتر ربیعی: باید سهم بیمار از هزینه‌های درمانی را به 30 درصد برسانیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بهبود وضعیت درمان کشور از برنامه‌های اصولی دولت تدبیر و امید است و باید با برنامه‌ریزی و فعالیت مناسب سهم بیمار از هزینه‌های درمان را به 30 درصد برسانیم.
دکتر ربیعی: باید سهم بیمار از هزینه‌های درمانی را به 30 درصد برسانیم

 کاهش پرداخت از جیب یا همان سهم بیمار از هزینه‌های درمانی به 30 درصد یکی از اهداف برنامه پنجم توسعه است اما در حال حاضر پرداخت از جیب بیماران حدود 70 درصد هزینه‌های درمانی است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر علی ربیعی در جلسه شورای عالی اشتغال شهرستان ورامین ابراز امیدواری کرد که مدیران سازمان تامین اجتماعی که از افراد توانمند و خوشنام بدنه این سازمان هستند، بتوانند با جدیت برای بهبود خدمات این سازمان و افزایش اعتبار دفترچه‌های درمانی اقدام کنند.

دکتر ربیعی وضعیت موجود خدمت رسانی به جامعه را نامناسب دانست و گفت: حرکت رو به رشد فعلی برای رسیدن به شرایط مطلوب، کافی نیست و باید با تلاش بیشتر برای رفع مشکلات کشور اقدام شود.

او هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف را از عوامل بسیار مهم و موثر بر خدمت رسانی مطلوب و رفع مشکلات جامعه برشمرد و هماهنگی سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت را از نمونه‌های بارز این موضوع دانست.

طی سنوات گذشته ناهماهنگی یبن دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر باعث تاخیرهای مکرر در تشکیل شوراهای مشترک می‌شد و تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن داروها از جمله عواقب آن بود.

ربیعی همراهی وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی را باعث بروز اتفاقات خوب در ماه‌های اخیر دانست و ادامه داد: پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و پزشکان و مراکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی و همچنین افزایش داروهای تحت پوشش بیمه از جمله نتایج هماهنگی‌های ایجاد شده است.

افزایش بهره‌وری کارکنان و بهبود فرایندهای اداری از دیگر موارد مورد اشاره وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که به گفته ربیعی رفع بی‌هنجاری‌های اداری و افزایش بهره‌وری ساعات کار کارمندان در این رابطه باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به ورامین، قرچک و پیشوا طی جلساتی با فرمانداران و مسئولین این شهرها به بررسی مشکلات مربوط به حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و از بیمارستان تامین اجتماعی 15خرداد ورامین نیز بازدید کرد.

مدیر عامل و تعدادی از مدیران سازمان تامین اجتماعی نیز در این سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را همراهی کردند.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۲ جمعه ۲۹ آذر ساعت 10:32 | تعداد بازدید: 671 | کد مطلب: 3842
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1052 sec