کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر
  • اِلأِثنين ٢٩ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Monday, December 18, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند ساعت 15:36 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ساعت 16:14 | تعداد بازدید: 720 | کد مطلب: 38220
دکتر نوربخش خبر داد:

١٠٠ هزار کارگر ساختمانی جدید تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ١٠٠ هزار کارگر ساختمانی در هفته جاری تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند.
١٠٠ هزار کارگر ساختمانی جدید تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش در مصاحبه با خبرنگاران به تشریح فعالیت های بیمه کارگران ساختمانی تحت پوشش این سازمان پرداخت و افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده نیز تعداد دیگری از کارگران ساختمانی تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی برای ایفای تعهدات و تحت پوشش قراردادن کارگران ساختمانی با همکاری انجمن صنفی کارگران ساختمانی اقدام به طراحی یک سامانه برای شناسایی این کارگران کرده است.

دکترنوربخش تصریح کرد: همه افرادی که درخواست داشته و در این سامانه ثبت نام کرده اند، از این خدمت بهره مند می شوند البته داشتن گواهی فنی و حرفه ای و اشتغال به کار ساختمانی برای استفاده از خدمات سازمان تأمین اجتماعی ضروری است و افرادی که استحقاق نداشته باشند از این سامانه حذف می شوند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با برقراری سهمیه، در هفته جاری١٠٠ هزار نفر از کارگران ساختمانی را تحت پوشش قرار می دهد و امیدواریم در سال آینده به این تعداد اضافه شود.

دکتر نوربخش افزود: منابع بیمه کارگران ساختمانی از هفت درصد سهم کارگر و ١٥ درصد از محل عوارض پروژه های ساختمانی با معرفی شهرداری ها تامین می شود. بخشی از منابع که مربوط به پروژه های ساختمانی است متناسب با رونق ساخت و ساز است و وقتی رونق نداشته باشد این ١٥ درصد هم با مشکل روبه رو می شود.

وی به هزینه های این سازمان در بخش بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی به تعهدات خود در قبال کارگران ساختمانی عمل کرده و ٨٠٠ میلیارد تومان بیش از منابع بدست آمده در این بخش برای ارائه خدمات به کارگران ساختمانی هزینه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه طراحی شده برای بیمه کارگران ساختمانی ٢٤٠ هزار نفر ثبت نام کردند که ١٠٠ هزار نفر از آنها در هفته جاری تحت پوشش قرار می گیرند و تلاش برای تحت پوشش قراردادن دیگر کارگران ساختمانی در سال آینده انجام می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امسال حدود ١٠٠ هزار نفر به دلیل نداشتن استحقاق استفاده از این خدمت و مراجعه نکردن خود کارگران و دلایل دیگری، از شمول بیمه کارگران ساختمانی خارج شده اند.

 پرداخت ١٨ هزار میلیارد ریال عیدی

دکتر نوربخش در ادامه به پرداخت ١٨ هزار میلیارد ریال برای عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان این سازمان اشاره کرد و گفت: عیدی این افراد از ١٧ تا ٢٥ اسفندماه در حال پرداخت است.

وی اظهار داشت: در اسفندماه ٨٠ میلیارد ریال برای ارائه خدمات هزینه شده است که پنج هزار و ٤٠٠ میلیارد تومان آن برای عیدی، پرداخت مستمری و بیمه بیکاری است و مابقی این اعتبارات در بخش درمان هزینه می شود.

دکترنوربخش اضافه کرد: پرداخت مستمری افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی از ١٩ اسفندماه مطابق با ماههای قبل آغاز شده است و این پرداختی ها به روز است.

 

تصویب آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان

دکتر نوربخش خاطرنشان کرد: پس از ١٠ سال آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان تأمین اجتماعی در هیأت امنا این سازمان به تصویب رسید و این کار حاصل تلاش دو ساله در حوزه مالی این سازمان است.

وی افزود: با این اقدام علاوه بر شفاف سازی، انطباق بیشتر با قوانین و مقررات عمومی کشور نیز صورت می گیرد و چابک سازی بیشتری در اداره امور سازمان ایجاد می شود.

 

حذف دفترچه های درمانی از ٢٥ اسفند

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از حذف دفترچه های درمانی در مراکز درمانی این سازمان از ٢٥ اسفندماه خبر داد و تصریح کرد: پروژه ملی حذف دفترچه ها در مراکز ملکی سازمان اکنون در سراسر کشور در حال اجرا است.

دکتر نوربخش اضافه کرد: سالانه ٦٠ میلیارد تومان برای چاپ دفترچه های کاغذی هزینه می شود که با اجرای این برنامه حدود یک سوم از این هزینه صرفه جویی خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه حذف دفترچه های کاغذی با رعایت تمامی ضوابط قانونی اجرا شده و با همکاری سازمان نظام پزشکی امضای الکترونیک برای پزشکان ثبت شده است.

دکتر نوربخش اضافه کرد: تامین اجتماعی آمادگی دارد که در صورت ایجاد هماهنگی بین بخشی استفاده از دفترچه های کاغذی را در مراکز درمانی طرف قرارداد نیز حذف کند. 

گزارش تصویری مصاحبه مطبوعاتی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند ساعت 15:36 | تعداد بازدید: 720 | کد مطلب: 38220
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 1/1178 sec