شناسه خبر: 37667
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۸ بهمن، ساعت 09:10
دکتر منصور اعتصامی در مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تأمین اجتماعی؛

هدف از برگزاری این مسابقات، جهت‌گیری به سمت حیات طیبه و انطباق رفتارها با قرآن است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: بخشی از جهت‌گیری به سمت حیات طیبه، انطباق رفتارها با قرآن و احیای مفاهیم قرآن با برگزاری مسابقات قرآن محقق می‌شود.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر منصور اعتصامی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، در مراسم اختتامیه هجدهمین دوره از مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تأمین اجتماعی که در مشهد برگزار شد، با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی و مبنای حرکت انسان‌ است، ادامه داد: خداوند به هر کس که عمل نیکی انجام دهد قول داده است که زندگی او را حیات طیبه گرداند و او را به سمت زندگی پاک جهت دهد.

وی اتکا به خداوند و اعتراف به ناتوانی خود را یکی از مفاهیم زندگی پاک دانست و توضیح داد: قرآن کتاب وحی است و به همین دلیل آیات آن عقلایی است و نشان از اشراف گوینده دارد، بنابراین عقل حکم می‌کند که جسم و جان‌مان را از طریق این آیات بشناسیم زیرا خداوند ما را آفریده و به ما احاطه دارد.
دکتراعتصامی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کارکنان سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: هدف از برگزاری این مسابقات، جهت‌گیری به سمت حیات طیبه و انطباق رفتارها با قرآن است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی پیاده‌سازی مفاهیم قرآن را نیازمند تلاش جمعی دانست و افزود: بخشی از احیای مفاهیم قرآن با برگزاری این مسابقات صورت می‌گیرد که البته در هر کار انسانی، انتقاداتی نیز وجود دارد و برخی انتقادها نیز وارد است اما باید به ظرفیت‌ها و محدودیت‌ها نیز توجه شود.
وی در همین راستا اضافه کرد: در این دوره حفظ را به پنج و شش جزء رساندیم و در مفاهیم نیز کتاب خاصی مبنا قرار گرفت.
دکتر اعتصامی با تاکید بر لزوم پیاده‌سازی مفاهیم قرآنی از جمله اخلاق نیکو در محیط کار و در برخورد با ارباب رجوع تأکید کرد: کسانی که در رشته‌های مختلف این مسابقات شرکت می‌کنند، باید سعی کنند این مفاهیم را در زندگی فردی که طهارت باطن است و در زندگی اجتماعی که رفتار با مردم است، پیاده کنند؛ این هدف ما از ترویج قرآن است.

تلگرام سراسری - استان ها
نظرات | 0 نظر
captcha