• ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٣ ذو القعده ١٤٣٩
  • Monday, July 16, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۵ جمعه ۲۹ بهمن ساعت 10:00 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ساعت 16:59 | تعداد بازدید: 2938 | کد مطلب: 37585
مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی:

کارگاههای فعال خدماتی به مشمولان طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب افزوده شدند

مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تعداد کارفرمایان بیشتری به خصوص کارفرمایان بخش خدمات متقاضی بهره مندی از طرح بخشودگی کارفرمایان خوش حساب در مرحله اول این طرح بودند، گفت: از این رو سازمان تامین اجتماعی دردی ماه مجدداً این طرح را به دولت پیشنهاد داد، در هئیت وزیران تصویب و سپس به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.
کارگاههای فعال خدماتی به مشمولان طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب افزوده شدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب با اعلام این مطلب افزود: طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در خردادماه امسال (مرحله اول) نیز با هدف حمایت از کارگاههای تولیدی، صنعتی و معدنی به مدت 3ماه اجرا شد.
وی با اشاره به اجرای تسهیلات بیشتر و افزایش کارگاههای مشمول طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در مرحله دوم از سوی سازمان تامین اجتماعی گفت: کارگاههای فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی تحت پوشش تامین اجتماعی مشمول استفاده از این طرح هستند.
قریب با اشاره به شرایط برخورداری از مزایای این طرح گفت: کارفرمایان خوش حسابی که بر اثر حوادث غیرارادی مانند آنچه که در حادثه ساختمان پلاسکو رخ داد، سیل، زلزله، تحریم و نوسانات ارزی موفق به پرداخت حق بیمه کارکنان در موعد مقرر نشدند، می توانند برای ارائه درخواست به شعب این سازمان مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه رونق اشتغال و تولید ملی از اهداف سازمان تامین اجتماعی است، اظهار داشت: با بهبود تولید ملی، به تبع آن میزان ورودی و خروجی این سازمان نیز تنظیم می شود و این سازمان با وصول منابع بیشتر می تواند خدمات خود را ارتقا دهد.
قریب با بیان اینکه پذیرش دلایل ابرازی(خشکسالی، سیل، زلزله، تحریم) نیاز به تایید مراجع ذی صلاح برای برخورداری از طرح بخشودگی جرام بیمه ای کارفرمایان دارد، افزود: کارفرمایان پس از ارائه درخواست استفاده از این طرح و تایید سازمان تامین اجتماعی، باید تایید دلایل ابرازی را از مراجع ذی صلاح مانند سازمان صنعت، معدن و تجارت، استانداری، فرمانداری یا بخشداری اخذ  و به این سازمان ارائه کنند.
وی در ادامه به توضیح خوش حسابی به عنوان یکی دیگر از شرایط بهره مندی از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب پرداخت و گفت: کارفرمایان قبل از ارائه درخواست استفاده از این طرح، ظرف 18 ماه باید 4ماه لیست حق بیمه را به موقع ارسال و پرداخت کرده باشد . 
قریب اظهار داشت: در مرحله اول اجرای این طرح بیش از 60هزار کارفرما متقاضی شدند و در حال حاضر با احتساب کارگاههای خدماتی که مشمول این طرح شدند، کارفرمایان بیشتری می توانند از مزایای آن استفاده کنند.
مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی گفت: کارفرمایانی که یکجا بدهی خود را پرداخت یا در طول 12ماه تقسیط کنند از 100درصد بخشودگی جرائم برخوردار می شوند.
وی ادامه داد: در صورتی که کارفرمایان در 18قسط بدهی خود را پرداخت کنند از 85درصد بخشودگی ، با انتخاب 24قسط از 75درصد بخشودگی بهره مند می شوند.
وی افزود: کارفرمایانی که در 30 یا 36ماه بدهی خود را تقسیط کنند از بخشودگی 60 و 50درصدی برخوردار می شوند.
قریب با بیان اینکه کارفرمایان از شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: این سازمان اقدامات مهمی در حوزه تولیدکنندگان انجام داده است که یکی از آنها طرح بخشودگی جرائم بیمه ای است.
وی به ارسال و پرداخت الکترونیکی لیست حق بیمه، بازرسی و ابلاغ مطالبات به صورت الکترونیکی به عنوان خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: بیش از 50درصد ابلاغ مطالبات کارفرمایان غیرحضوری انجام می شود.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ جمعه ۲۹ بهمن ساعت 10:00 | تعداد بازدید: 2938 | کد مطلب: 37585
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانهفته تامین اجتماعی 19 الی 25 تیر ماه را به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان محترم این سازمان تبریک عرض می نماییم.
Page Generated in 0/5787 sec