• ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٣ ذو القعده ١٤٣٩
  • Monday, July 16, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۷ بهمن ساعت 11:29 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۱/۷ ساعت 15:15 | تعداد بازدید: 415 | کد مطلب: 36494
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ:

جرائم بیمه ای واحدهای تجاری پلاسکو بخشیده می شود

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به بدهی‌های بیمه‌ای واحدهای تجاری ساختمان پلاسکو گفت: از ۵۶۰ واحد تجاری این ساختمان، ۲۸۸ واحد در سازمان تامین اجتماعی کد تشکیل داده بودند و کارگرانشان را بیمه کرده بودند. بر این اساس میزان بدهی این واحدها حدود ۵۰۰ میلیون تومان است که طبق مصوبه هیات وزیران جرائم آن‌ها بخشوده می‌شود و اصل حق بیمه نیز به مدت ۵ سال قسط‌ بندی می‌شود.
جرائم بیمه ای واحدهای تجاری پلاسکو بخشیده می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر از ۶۵ پرونده کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی ساختمان پلاسکو خبر داد و درخصوص خدمات این سازمان به واحدهای تجاری پلاسکو و مستمری شهدای آتش‌نشان توضیحاتی ارائه کرد.
وی درباره جزئیات پرداخت  بیمه بیکاری به کارگران ساختمان پلاسکو گفت: از ساعت آغازین این حادثه ستاد بحرانی در سازمان تامین اجتماعی تشکیل شد و توافقاتی با اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران صورت گرفت و قرار شد خدماتی را به بیمه‌شدگان این مجموعه ارائه دهیم.
حیدری افزود: بر همین اساس از صبح شنبه، تعداد زیادی از بیمه شدگان به شعبه ۲۶ تامین اجتماعی مراجعه کردند و بدون تشریفات اداری، شرایطی مهیا  شد تا این افراد در حداقل زمان خدمت را دریافت کنند.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: بر همین اساس در روز شنبه ۶۵ پرونده را برقرار کرده و به اتمام رساندیم و تا این لحظه هم ۵۰۰ پرونده برقرار شده و حکم‌های آن‌ها آماده شده است. در عین حال ۴۰۰ مورد دیگر نیز در دست بررسی است که ظرف دو روز آینده به نتیجه می‌رسند.
حیدری ادامه داد: همچنین تا کنون ۹۰۰ نفر به تامین اجتماعی مراجعه کردند که البته عده‌ای از آن‌ها بیمه اختیاری بودند و بیمه بیکاری به آن‌ها تعلق نمی‌گرفت اما از آنجایی که این افراد در ساختمان پلاسکو شاغل بودند طبق نظر هیات وزیران، بیمه بیکاری به آن‌ها هم تعلق گرفت و تا چهار ماه هم می‌توانند بیمه بیکاری دریافت کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ درباره پرداخت حقوق دی‌ماه به این افراد گفت: مبدا پرداخت حقوق بیکاری تاریخ وقوع بیکاری است و از آنجایی که این حادثه در ۳۰ دی‌ماه اتفاق افتاد، بنابراین بیمه بیکاری هم از همان تاریخ برقرار می‌شود و بعد از گذشت زمان لازم پرداخت می‌شود.
وی همچنین گفت: بازماندگان شهدای آتش‌نشان نیز می‌تواند به شعبه دو تامین اجتماعی غرب مراجعه کنند و خدمات بیمه‌ای مستمری بازماندگان برای آنها برقرار می‌شود.

 

فیلم حضور مدیر کل غرب تهران بزرگ در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع جرائم بیمه ای واحدهای تجاری پلاسکو بخشیده می شود

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۷ بهمن ساعت 11:29 | تعداد بازدید: 415 | کد مطلب: 36494
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانهفته تامین اجتماعی 19 الی 25 تیر ماه را به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان محترم این سازمان تبریک عرض می نماییم.
Page Generated in 1/1405 sec