• ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٣ ذو القعده ١٤٣٩
  • Monday, July 16, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ بهمن ساعت 10:00 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۱/۴ ساعت 09:31 | تعداد بازدید: 545 | کد مطلب: 36356
نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی:

بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان در رفع رکود حاکم بر اقتصاد کشور بسیار موثر است

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام سازمان تامین‌اجتماعی در خصوص بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان، در رفع رکود حاکم بر اقتصاد کشور بسیار موثر است و منجر به رونق تولید داخلی می شود.
بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان در رفع رکود حاکم بر اقتصاد کشور بسیار موثر است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، یحیی کمالی‌پور اظهار داشت: اجرای بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب در طولانی مدت، موجب توسعه اقتصادی کشور می شود.
وی افزود: در گذشته بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان روندی کلی بود که تا سال 93 اجرا می‌شد و به علت ناکارا بودن و مغایرت با قانون اساسی، توسط مجلس نهم در سال گذشته متوقف شد اما اقدام به موقع و تکمیلی سازمان تأمین‌اجتماعی، به نفع کارفرمایان خوش‌حساب و در نگاهی کلی‌تر به نفع رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال تغییر کرد.
وی گفت: در حال حاضر کارفرمایان خوش‌حساب و صاحبان کارگاه‌های مشمول این مصوبه، از بخشودگی جرایم بیمه ای به میزان 50 تا 100 درصد برخوردار خواهند شد، امری که با استقبال جامعه کارفرمایی کشور روبه‌رو شده است.
کمالی‌پور افزود: این طرح مشوقی برای کارفرمایان است و اگر به طور کامل اجرا شود، قطعاً نقش مهمی در رونق اقتصادی و تولید کشور خواهد داشت.
نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان به نفع نیروی کار نیز محسوب می‌شود تا کارفرمایان به دلیل بدهی شرکت، مجبور به تعدیل نیروهای خود نشوند.
وی ادامه داد: بیشتر مشکلات سد راه وصول مطالبات کارگاه‌ها و شرکت‌ها، حوادثی مانند سیل و زلزله یا وجود تحریم‌های اقتصادی است که موجب ایجاد نوساناتی در پرداخت حق بیمه توسط کارفرمایان می‌شود و بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب بهترین شرایط را برای آنها فراهم می‌کند وگرنه در حالت معمولی برای دولت شاید مقرون به صرفه نباشد.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ بهمن ساعت 10:00 | تعداد بازدید: 545 | کد مطلب: 36356
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانهفته تامین اجتماعی 19 الی 25 تیر ماه را به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان محترم این سازمان تبریک عرض می نماییم.
Page Generated in 1/0790 sec