• ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٣ ذو القعده ١٤٣٩
  • Monday, July 16, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۵ جمعه ۲۴ دي ساعت 10:00 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ساعت 15:21 | تعداد بازدید: 4067 | کد مطلب: 35987
از سوی سازمان تامین اجتماعی؛

جزئیات بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب اعلام شد

سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه جدید بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب را به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور صادر و نحوه اجرای آن را اعلام کرد.
جزئیات بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب اعلام شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر اساس این بخشنامه، در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرائم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و در صورتی که کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرائم آنان متناسب با مدت تقسیط مشمول بخشودگی قرار می گیرد.
کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف 18 ماه از بخشودگی معادل 85 درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت 24 ماه از بخشودگی معادل 75 درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت 30 ماه از بخشودگی معادل 60 درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت 36 ‌ماه نیز از بخشودگی معادل 50 درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از خرداد تا شهریور ماه گذشته اجرا شده بود و با توجه به بازخوردهای اخذ شده و بررسی های صورت گرفته، پیشنهاد تمدید و تسهیل این قانون به مبادی مربوطه ارائه شد.
قانون بخشودگی جرائم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده اند.
گفتنی است، کارفرمایان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح بخشودگی جرائم بیمه ای می توانند به سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی به نشانی WWW.TAMIN.IR   و یا به شعب این سازمان در سراسر کشور مراجعه کنند.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ جمعه ۲۴ دي ساعت 10:00 | تعداد بازدید: 4067 | کد مطلب: 35987
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانهفته تامین اجتماعی 19 الی 25 تیر ماه را به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان محترم این سازمان تبریک عرض می نماییم.
Page Generated in 1/1073 sec