کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
  • اِثَّلاثا ٣ صفر ١٤٣٩
  • Tuesday, October 24, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي ساعت 09:57 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ساعت 09:57 | تعداد بازدید: 178 | کد مطلب: 35944
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سلمان فارسی بوشهر:

ظرفیت بستری بیمارستان تامین اجتماعی سلمان فارسی به ٢٠٠ تخت می‎رسد

رئیس بیمارستان سلمان فارسی بوشهر گفت: براساس مصوبه سال ٩٣ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در سفر به استان بوشهر، شمار تخت های بستری این بیمارستان، از ١٣٢ تخت به ٢٠٠ تخت افزایش می یابد.
ظرفیت بستری بیمارستان تامین اجتماعی سلمان فارسی به ٢٠٠ تخت می‎رسد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر شهریار فرداد اظهار داشت: در اجرای این مصوبه هم اکنون شمار تخت های این بیمارستان به ١٦١ تخت افزایش یافته که تا یک ماه آینده ٢٥٥ تخت جدید دیگر نیز به این شمار افزوده می شود و تا پایان سال به ٢٠٠ تخت خواهد رسید.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر با تامین زیرساخت های لازم، بخش زیادی ازاین مصوبه اجرا و تلاش می شود در کمترین زمان ممکن و با تکمیل زیرساخت های مورد نیاز، باقیمانده این مصوبه ها نیز اجرایی شود.
وی اظهار داشت: بیمارستان سلمان فارسی بوشهر در مقابل فشار تقاضا برای دریافت خدمات درمانی و تشخیصی، از منابع انسانی و زیرساخت های کافی برخوردار نیست و این امر باعث دشواری ارائه خدمت به مردم می شود که با توجه ویژه مسئولان در سطح استان، در زمان حاضر این مرکز در مسیر پیشرفت قرار دارد.
دکترفرداد اظهار کرد: در این ارتباط با بازنگری تشکیلات بیمارستانی، تعداد ردیف های شغلی از٥٠٠ به ٧٠٠ ردیف ارتقا و از همین محل در سال ٩٤ و٩٥ نزدیک به ٧٥ نفر در رشته های پرستاری، علوم آزمایشگاهی، تصویربرداری پزشکی، هوش بری و اتاق عمل جذب شده اند.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سلمان فارسی بوشهر گفت: با تخصیص ٣٠ میلیارد ریال اعتبار، فرصت مناسبی برای جایگزینی تجهیزات فرسوده بیمارستان فراهم شد.
وی اضافه کرد: با تحول اساسی در تکنولوژی تصویربرداری در این بیمارستان، علاوه بر تبدیل تکنولوژی آنالوگ به دیجیتال، بیمارستان موفق به نصب دستگاه ام، ار آی پیشرفته با قابلیت های کامل و به روز شده است و علاوه براین در آینده نزدیک نیز، سی تی اسکن مدرن و جدید جایگزین سی تی اسکن کنونی می شود.
دکترفرداد گفت: ارتقای تکنولوژی مورد استفاده در واحد اندوسکوپی به همراه جذب یک نفر پزشک فوق تخصص گوارش، سطح اقدامات این واحد را از خدمات تشخیصی فوقانی به خدمات تشخیصی و مداخله ای دستگاه گوارش فوقانی و تحتانی ارتقا داده و نیاز به ارجاع بیماران را به کمترین حد ممکن رسانده است.
وی یادآور شد: با خرید و راه اندازی دستگاه های جدید اتوآنالایزر ٨٠٠ و ٢٠٠ تست و دستگاه ای سی ال، شمارشگر خونی با قابلیت تمایز کامل و برخی تجهیزات و امکانات فرعی دیگر، تحول اساسی در تنوع و سرعت انجام آزمایشهای سرپایی و بستری ایجاد شده است.
فرداد ادامه داد: نوسازی و تعویض تمامی آمبولانس ها و ارتقای یک دستگاه آمبولانس به تجهیزات آی سی یو از دیگر اقدامات این بیمارستان بوده است.
وی مهمترین اقدامات عمرانی بیمارستان سلمان فارسی را بازسازی کامل بخش زایشگاه با ١٢میلیارد ریال، ایجاد قابلیت انجام تمام روشهای زایمان و راه اندازی پارکینگ با ١٥میلیارد ریال اعتبار برشمرد که علاوه بر اصلاح اساسی مشکل ترافیکی داخل و بیرون بیمارستان، قابلیت تبدیل شدن به بیمارستان صحرایی در شرایط اضطراری را نیز دارد.
فرداد، بازسازی کامل بخشهای داخلی مردان و زنان، ای سی یو داخلی، راه اندازی ٢اتاق ایزوله تنفسی، ایجاد داروخانه بستری، راه اندازی تجهیزات تولید اکسیژن در بیمارستان و توسعه فضای سبز را از دیگر اقدامات عمرانی این بیمارستان عنوان کرد.
وی گفت: در واحد دندانپزشکی این بیمارستان نیز پس از سالها تعطیلی، با نوسازی بخش و بکار گیری دو دندانپزشک، در حال حاضر خدمات زیادی ارائه می شود.
فرداد افزود: این بیمارستان از جمله بیمارستانهای پایلوت در طرح ارتقای هتلینگ بیمارستانها بوده و در این ارتباط خدمات زیادی انجام شده است.
وی اظهار امیدواری کرد تا پایان بهمن ماه سال جاری، امکان استفاده از ٢٥ تخت جدید، 6 تخت مراقبت های ویژه نوزادان، بهره برداری عملی از دستگاه ام، ار،ای و ماموگرافی تمام دیجیتال فراهم شود.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سلمان فارسی گفت: با انجام تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار، عملیات احداث ساختمان جدید و مدرن بخش دیالیز، توسعه مراقبت های ویژه قلبی و گسترش ساختمان ام، ار، ای نیز آغاز می شود.
وی یادآور شد: ٩٠ درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و در این رابطه  توسعه، تکمیل و بهره برداری از ظرفیتهای این بیمارستان ضروری است.
فرداد بیان کرد: بخشهای درمانی استان بوشهر در سالهای گذشته دچار عقب ماندگی مزمنی بودند ولی با تلاشهای موثر انجام شده درسطح دانشگاه علوم پزشکی و تامین اجتماعی، شاخص های دسترسی به درمان رو به بهبود است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر به غیر از کمبود در زمینه تخصص گوش، حلق و بینی و کمبود نسبی در جراحی مغز و اعصاب، ارائه خدمات در سایر سرویس های تخصصی مشکلی ندارد.
فرداد گفت: با وجود اجرای مرحله اول افزایش تخت های بیمارستان درصد اشغال تخت در این مرکز نزدیک به ١٠٠ درصد است که بیانگر لزوم تامین منابع لازم برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مراجعان است.
رئیس بیمارستان سلمان فارسی بوشهر افزود: این بیمارستان توانست نرخ انجام عمل سزارین را از ٦٠ درصد در شهریور سال گذشته به ٤٠ درصد در آذر ٩٥ کاهش دهد.
وی یادآور شد: بیمارستان سلمان فارسی بوشهر در ارزیابی بیمارستانها همواره موفق به کسب بالاترین رتبه درجه بندی کیفی در استان بوشهر شده است.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي ساعت 09:57 | تعداد بازدید: 178 | کد مطلب: 35944
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/0889 sec