کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
  • اِثَّلاثا ٣ صفر ١٤٣٩
  • Tuesday, October 24, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي ساعت 09:57 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ساعت 09:52 | تعداد بازدید: 277 | کد مطلب: 35942
مدیر درمان تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان:

با اصلاح الگوی مصرف دارو از افزایش هزینه های درمانی پیشگیری می شود

مدیر درمان تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: چنانچه پزشکان بتوانند اصلاح الگوی مصرف و اصول تجویز دارو را رعایت نمایند، هم به مردم کمک شده است و هم از افزایش هزینه های درمانی جلوگیری به عمل می آید.
با اصلاح الگوی مصرف دارو از افزایش هزینه های درمانی پیشگیری می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمدحسین اباذری در مراسم تجلیل از مقام شامخ پزشکان نمونه استان سیستان و بلوچستان در عرصه سلامت واصلاح فرهنگ مصرف دارو، اظهار داشت: کنترل هزینه های درمانی بر همه پزشکان واجب است و باید از تقاضای القایی در خدمات تجویزی پیشگیری شود.
وی ادامه داد: باید با اصلاح در الگوی مصرف دارو و خدمات سلامت، دولت را در ادامه اجرای طرح تحول سلامت یاری کنیم.
وی گفت: از پزشکان انتظار می رود اصول علمی تغییر ساختار در جهت کاهش هزینه های درمانی را رعایت کنند و در رفع مشکلات با همیاری یکدیگر به دولت و مردم کمک نماییم.
دکتر اباذری افزود: در راستای کنترل هزینه ها دست نیاز برمی آوریم و از تمامی پزشکان در راستای جایگاه و حفظ نظام سلامت انتظار داریم همچون گذشته با سازمانهای بیمه گر همکاری و همیاری داشته باشند تا  دغدغه های مردم را به لحاظ سلامت مرتفع سازیم.
مدیر کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: اجرای طرح عظیم بیمه سلامت همگانی و طرح تحول نظام سلامت، طرح عظیمی در دولت تدبیر و امید بوده است که از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می رود.
دکتر صفدری اظهار داشت: پزشکان سرمایه های نظام سلامت کشور هستند و در جامعه سلامت، نقش بزرگی را ایفا می کنند از اینرو با تجویز منطقی دارو و ارائه خدمات سلامت می توانند در کاهش الام درد بیماران و کاهش هزینه های درمانی بسیار مثمر ثمر قرار گیرند.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه  با اهداء لوح سپاس از پزشکان نمونه که در راستای طرح نظام سلامت همکاری خوبی با سازمانهای بیمه گر و اصلاح الگوی مصرف و کاهش هزینه های درمانی داشته اند، تقدیر بعمل آمد.


 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي ساعت 09:57 | تعداد بازدید: 277 | کد مطلب: 35942
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1107 sec