کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۹ آبان ساعت 14:20 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۲/۹/۴ ساعت 08:12 | تعداد بازدید: 840 | کد مطلب: 3571
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران:

دفترچه‌های درمان سازمان تأمین‌اجتماعی برند این سازمان است

شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور قائم‌مقام وزیر، معاون بیمه‌های اجتماعی، مدیرکل امور استان‌ها و مدیران کل دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در اداره‌کل درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران برگزار شد.
دفترچه‌های درمان سازمان تأمین‌اجتماعی برند این سازمان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر سیدعلی جمالیان مدیرکل درمان استان تهران، گزارشی از آخرین وضعیت درمان سازمان تأمین‌اجتماعی ارائه کرد و گفت: درحال‌حاضر عمده دغدغه تأمین‌اجتماعی سهم ناچیز سازمان در تدوین سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان حوزه درمان است که بر این اساس حضور نمایندگان جامعه بیمه‌شدگان و کارگری و تعامل بیشتر با نمایندگان دولت می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد.
همچنین قائم‌مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران هدف اصلی از برگزاری این نشست را ایجاد بسترهای لازم و هم‌افزایی منابع و امکانات موجود درخصوص اجرای مطلوب وظایف و مأموریت‌های محوله ادارات کل استان تهران مندرج در منشور کاری وزارت متبوع دانسته و اذعان داشت برای رفع موانع و محدودیت‌ها و ایجاد توسعه باید هم‌اندیشی داشته باشیم.
احمد لطفی‌نژاد با تأکید بر بررسی راهکارهای تقویت بخش درمان و نحوه ایجاد و توانمندی‌سازی تعاونی‌ها و برون‌سپاری در این بخش تصریح کرد: برند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفترچه درمان تأمین‌اجتماعی و از آنجایی که 37 میلیون نفر در سطح کشور از این دفترچه‌های استفاده می‌کنند، لذا این دفترچه‌ها برند سازمان تأمین‌اجتماعی و وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
وی افزود: برای تقویت این بخش و در راستای اجرای قانون برنامه پنجم توسعه و همچنین چگونگی تأمین منابع جدید نقدینگی و توسعه خدمات در استان، تقویت تعاونی‌ها و برون‌سپاری برخی از فعالیت‌های سازمانی را باید به یک باور و فرهنگ عمومی تبدیل کرد.
معاون بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: دغدغه‌های سازمان‌های بیمه‌گر مبنی بر سهم ناچیز در تدوین سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان حوزه درمان، دغدغه‌های ما هم هست و در این راستا هرچقدر سازمان‌های بیمه‌گر و نمایندگان بیمه‌شدگان در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور با مدیران و کارکنان دولتی تعامل بیشتری داشته باشند و از موانع و مشکلات اداری آگاه‌تر بوده، یقیناً در حل مشکلات بیشتر در کنار مردم خواهند بود.
مهندس گرجی‌پور با تأکید بر حفظ حقوق شهروندی تصریح کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی ما حضور فعال‌تر و پررنگ‌تری در تدوین سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان داشته باشند بهتر می‌توانند اشکالات و موانع موجود در دستگاه خود را شناسایی کرده و پیشنهاد سازنده ارائه بدهند.
مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر حفظ جایگاه مسائل درمانی و رفاهی به عنوان اولویت و نقطه هدف این وزارتخانه تأکید کرد و افزود: اگر شناختی کامل از مسائل و مشکلات این حوزه در بخش‌های مختلف درمانی و رفاهی داشته باشیم باید میدان‌های زیادی را طی کنیم و از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنیم تا امنیت و رفاه اجتماعی برای نیروی انسانی و کارگران که سرمایه‌های اجتماعی ما هستند مورد توجه برنامه‌ریزان و سیاستگذاران قرار گیرد.
مهندس حنیف افزود: نظام تأمین‌اجتماعی محصول عقل سرمایه‌داری است و امنیت بیشتر از رهگذر یک توجه جامع اقتصادی و اجتماعی به مباحث این حوزه فراهم خواهد شد که حوزه درمان هم سهم مهمی از آن دارد.
لازم به ذکر است، مدیران ادارات تابعه نیز گزارشی از آخرین وضعیت عملکرد، وظایف و مأموریت‌های اداری و بودجه‌ای دستگاه متبوع خود را بیان و بر بازنگری برنامه‌های راهبردی در حوزه درمان و تعامل و تبادل اطلاعات در این حوزه تأکید کردند.
 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۹ آبان ساعت 14:20 | تعداد بازدید: 840 | کد مطلب: 3571
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/5863 sec