کلیک کنید
 • ۱۳۹۶ سه شنبه ۵ ارديبهشت
 • اِثَّلاثا ٢٨ رجب ١٤٣٨
 • Tuesday, April 25, 2017
GIF بخشودگی جرایم - استانها
آمار سایت
افراد آنلاین : 30
بازدید امروز : 609
بازدید دیروز : 5840
بازدید ماهانه : 23481
بازدید سالانه : 162930
آمار کل : 1996359
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي ساعت 08:00 | تعداد بازدید: 14 | کد مطلب: 35491
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی

تامین اجتماعی همواره بار اجتماعی دولت را به دوش کشیده است

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به اظهارات مسئولین وزارت بهداشت درباره بدهی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و جدایی بخش درمان تامین اجتماعی واکنش نشان داد.
تامین اجتماعی همواره بار اجتماعی دولت را به دوش کشیده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی قم،مهندس علی ظفرزاده با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان بین‌النسلی و امین نسل‌های گذشته و آینده، با داشتن بیش از ۴۰ میلیون بیمه شده و مستمری‌بگیر اصلی و تبعی تحت پوشش، از دیرباز با ایجاد ساز وکار حرفه‌ای و علمی مبتنی‌ بر استانداردهای حسابداری، به‌ عنوان دومین نهاد ارائه دهنده خدمات درمانی که به بیش از نیمی از جمعیت کشور خدمات درمانی رایگان در مراکز درمانی ملکی خود ارائه می دهد گفت: علاوه بر ذینفعان خود، به سایر مراجعان نیز طی سال‌های طولانی از زمان تأسیس خود ارائه خدمت کرده است.

​به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: سازمان تامین اجتماعی از ابتدا به عنوان تشکیلات مستقل درخصوص درآمد- هزینه، طراحی شده و هیچگاه سر بار دولت نبوده است، بلکه در همه ادوار بار اجتماعی دولت را  به دوش کشیده و بخش عظیمی از طبقه متوسط به پایین جامعه را حمایت‌های همه جانبه می‌کند.
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۳ اجرای طرح تحول نظام سلامت، بازنگری در کتاب «ارزش نسبی» و پوشش حداکثری داروهای بیماری‌های خاص، هزینه‌های جاری بخش درمان را افزایش داده است عنوان کرد: در سال مذکور، جمع مبلغ وصولی مشمول ضریب ۹.۲۷ سازمان حدود ۳۱۰ هزار میلیارد ریال بوده که سهم درمان با احتساب ضریب مذکور بالغ بر ۱۰۵ هزار میلیارد ریال تعیین شده است. این در حالی است که هزینه های ارائه خدمات درمانی در مراکز ملکی، پرداختی به طرف‌های قرارداد در بخش درمان غیرمستقیم (تعهدات به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی دولتی، خصوصی و ...) و هزینه‌های اداره طرح به ۱۳۵ هزار میلیارد رسیده است.
مهندس ظفرزاده متذکر شد: لازم به توضیح این که تمامی منابع حق بیمه وصولی سازمان مشمول سهم درمان نیست و در بخش‌های متعددی از حق بیمه وصولی، منابع درمانی پیش بینی نشده است. از جمله می‌توان به حق بیمه مربوط به حرف و مشاغل آزاد وکارگاه‌هایی که با تأیید سازمان، مبادرت به ارائه خدمات درمانی برای بیمه شدگان خود می‌کنند، اشاره کرد.
وی با بیان اینکه به طور متوسط حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال در بخش ساخت و ساز و تعمیر و نگهداری مراکز درمانی سازمان مصرف شده است، افزود: به طور کلی  مصارف سازمان در بخش درمان بدون در نظر گرفتن هزینه‌های اداره طرح در بخش بیمه‌ای (وصول حق درمان) بالغ بر ۱۷۰ هزار میلیارد شده است، این در حالی که طرح مذکور در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۳ اجرایی شده است.
مهندس ظفرزاده افزود: سازمان تأمین اجتماعی در اجرای طرح تحول سلامت نیز همکاری و هماهنگی شایسته و بایسته‌ای  با دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته و بار سنگین ناشی از اجرای طرح را تقبل نموده وکاملاً به تعهدات خود عمل کرده است. این افزایش هزینه‌های سازمان در سال‌های اخیر کاملاً قابل سنجش و ناشی از اجرای این طرح است و این در حالی است که هیچ کمکی از دولت از این بابت به سازمان نشده و هزینه‌های درمانی از محل ۹ درصد دریافتی از بیمه شدگان وکارفرمایان و ذخیره های آن است.
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه با روند فعلی افزایش هزینه‌های درمانی ناشی از طرح تحول سلامت امکان ذخیره‌سازی منابع و سرمایه گذاری برای آتیه نیز وجود ندارد، اظهار کرد: این در حالی است که اگر دولت می‌توانست به تعهدات خود عمل نموده و بخشی از بدهی خود به  سازمان را تأدیه می‌کرد. سازمان تامین اجتماعی هم ضرورتاً  باید بخشی از درآمدهای حال را برای آینده در زمینه های مالی، صنایع و نفت وگاز و پتروشیمی و ... سرمایه‌گذاری می کرد. تا نسل‌های آتی از بیمه شدگان دچار مشکل نشوند والبته سازمان تمام تلاش خود را در جهت پایداری منابع بین نسلی انجام داده و با عبور از بحران های ناشی از تصمیمات دولت قبل وتعهدات ایجاد شده، برنامه های مدونی را پیش رو دارد. از این رو سازمان تامین اجتماعی با سایر سازمان های بیمه گر که عمده هزینه آنان را دولت پرداخت می کند  قابل مقایسه نیست.
وی ادامه داد: عوامل دیگر برون سازمانی اثرگذار  از جمله رکود اقتصادی و نوسانات نرخ ارز در درآمد های  سازمان نیز تاثیر داشته  وکاهش رشد اقتصادی منهای پنج درصد در سال‌های گذشته عقب ماندگی‌هایی در تمام بخش‌های کشور داشته و سازمان هم مستثنی از کل کشور نبوده و از طرفی بدهی انباشته دولت که عمده تعهدات به سازمان از دوره دولت نهم و دهم بوده، رقم هنگفت بالای ۱۰۰هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که هزینه های درمانی سازمان بصورت روز افزون افزایش یافته است.
مهندس ظفرزاده با اشاره به اینکه مشکلات و مسائل  پیش روی این سازمان صرفاً یک مشکل درون ساختاری نیست و به سرعت جامعه تحت پوشش دچار مشکل وتبدیل به معضل ملی می‌شود، گفت: فرضا اگر یک ماه سازمان قادر به ایفای تعهدات خود نباشد و مستمری بگیران به موقع حقوق دریافت نکنند، تعادل اجتماعی بهم می‌خورد. از این رو بدیهی است که پرداخت به مستمری بگیران در اولویت اول سازمان قرار دارد و پرداخت به بیمارستان‌ها و داروخانه‌های طرف قرارداد با تاخیر مواجه می‌شود.
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی افزود: هرچند وزارت بهداشت ودرمان به راحتی می تواند بستانکاری خود را با بدهی دولت به سازمان پایاپای نماید، اما ظاهراً جنجالی که مدت‌ها شروع شده، انتزاع درمان سازمان و الحاق به وزارت بهداشت ودرمان است که از طریق مجلس به بن بست رسیده وحواشی آن به مصاحبه‌ها و تبلیغات رسانه‌ای کشیده شده است.
وی تاکید کرد: خوب است از ذینفعان تحت پوشش سازمان تحقیق شود که آیا مایلند در همین شرایط باشند و از مزایای درمان رایگان و مکان‌های اختصاصی بهره برند و یا در وزارت بهداشت و درمان ادغام شوند و شریک رنج وآلام دیگران شوند!؟ سازمان طبق اساسنامه مصوب با پول بیمه شدگان اداره می شود و نه کمک‌های دولت و وزارت بهداشت ودرمان، پس شرعاو قانونا در مورد انتزاع و الحاق، سهامداران واقعی که همانا بیمه پردازان هستند تصمیم می گیرند و باید صاحب منصبان نیز به خواسته و اراده سهامداران سازمان تأمین اجتماعی احترام بگذارند.
مهندس ظفرزاده در پایان گفت: طرح تحول سلامت گرچه با اهداف متعالی و با فلسفه اولیه کاهش پرداخت از جیب آحاد افراد این کشور شکل گرفته است، لیکن متاسفانه طرح تحول همانند یارانه‌ها همگانی و غیرهوشمند اجرا  شده است. در صورتی که اگر هدفمند اجرا و صرفا نیازمندان را مشمول می‌شد، احتمالا هزینه‌ها به  نصف کاهش  می‌یافت و رضایت مخاطبین را دربرداشت. به نظر می‌رسد برای رفع نارسایی‌های موجود در این طرح و بار مالی ایجاد شده برای دولت و سازمان‌های بیمه‌گر، همچون سازمان تامین اجتماعی، می‌بایست هر چه زودتر به صورت هدفمند و صرفا اقشار نیازمند را در برگیرد تا امکان ادامه و بهبود طرح میسر باشد.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي ساعت 08:00 | تعداد بازدید: 14 | کد مطلب: 35491
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
 • گزارش تصویری/جاذبه های مذهبی،فرهنگی و تاریخی استان قم
 • عکس/روسا و کارشناسان ارشد روابط عمومی های ادارات کل،مدیریت های درمان و موسسات وابسته سازمان تامین اجتماعی در یک قاب
 • گزارش تصویری/بازدید مدیرکل تامین اجتماعی قم از گروه صنایع شهاب گازسوز
 • گزارش تصویری/چهارمین پیاده روی خانوادگی کارکنان اداره کل تامین اجتماعی استان قم در سال 95
 • گزارش تصویری/سفر یک روزه مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی به استان قم اسفند 95
 • گزارش تصویری/سیاه پوش شدن حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برای ایام فاطمیه
 • فیلم /توضیحات آقای زدا ، معاون فنی و درآمد در خصوص آخرین فرصت استفاده از قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب
 • فیلم/آیا می دانید؟؟ (موضوع:غرامت دستمزد ایام بیماری)
 • فیلم /توضیحات مدیر کل نامنویسی و حسابهای انفرادی در خصوص تکلیف جاماندگان کارگران ساختمانی از سهم بیمه - بخش خبری، ساعت ١٨:٣٠، شبکه پنج سیما، ٢٠ فروردین
 • فیلم/معرفی تلفن گویا سازمان تامین اجتماعی
 • فیلم/معرفی خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی
 • تیزر بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب
 • طرح گرافیکی/هفته کارگر مبارک
 • طرح گرافیکی/ « اقرا باسم ربک الذی خلق »
 • پوستر/مسابقه کوثر نبوی
 • طرح گرافیکی/جشنواره خلاقیت سازمانی
 • اینفوگرافی/گزیده پیام های نوروزی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری فروردین 96
 • طرح گرافیکی/نوروز 1396 خجسته باد
 • طرح/تامین اجتماعی از نگاه گرافیست ها
 • وقتی کاریکاتور ها از تامین اجتماعی می گویند
 • صوتی/نوای زیبای محلی مازندرانی « صلوات بر محمد(ص) »
 • صوتی/پاسخگویی مدیرکل تامین اجتماعی قم به سئوالات مردم در برنامه زنده بی تعارف صدای مرکز قم امروز یکشنبه مورخ 96/1/27
 • صوتی/پاسخگویی مدیرکل تامین اجتماعی قم به سئوالات مردم در برنامه بی تعارف صدای مرکز قم 96/1/20

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان ششم اردیبهشت 96 *اطلاعیه مهم*
Page Generated in 0/1467 sec