• ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
 • اِثَّلاثا ١٧ شعبان ١٤٤۰
 • Tuesday, April 23, 2019
زمان انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۴ دي ساعت 14:48 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۰/۴ ساعت 14:47 | تعداد بازدید: 16441 | کد مطلب: 35261
سرمایه گذاری مناسب برای بازنشستگان؛

ثبت‌نام برای واگذاری «سهام بیمه ملت» آغاز شد

ثبت‌نام برای واگذاری «سهام بیمه ملت» از ابتدای دی‌ماه آغاز شده و تا کنون ۴۹۰۰ نفر برای دریافت سهام اقدام کرده‌اند. پیش‌بینی شده حدود ۱۰۰ هزار بازنشسته متقاضی دریافت سهام باشند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر، محمود شهشهانی پور در نشست خبری گفت: از چندی پیش در صدد بودیم سهام مناسب سرمایه گذاری در اختیار بازنشستگان قرار دهیم و به این منظور علت سهام بیمه ملت انتخاب شد و ۳۴۵ میلیون سهم را برای بازنشستگان در نظر گرفتیم و خریداری کردیم.

وی با اشاره به سود قابل قبول سهام بیمه که به طور معمول به اندازه سود سپرده‌های بانکی است، گفت: بیمه ملت از پشتوانه‌های اقتصادی و مالی خوبی برخوردار است و ما در آنجا صاحب کرسی هستیم.

معاون اقتصادی و امور سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری افزود: ثبت نام در طرح «واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان» از ابتدای دی ماه آغاز شده و پیش بینی می کنیم ۱۰۰ هزار نفر ثبت نام کنند که بر این اساس به هر متقاضی ۳۴۵۰ سهم می رسد.

دکتر شهشهانی پور با بیان این که هر سهم ۲۰۲ تومان قیمت گذاری شده است، گفت: یک فقره وام سه ساله بدون بهره به بازنشستگان تعلق می گیرد و ماهانه ۲۰ هزار تومان از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد و حدودا ۳۶ ماه هم مدت بازپرداخت این وام حدودا ۷۷۰ هزار تومانی است.

وی افزود: البته ممکن است تعداد کمتر یا بیشتری ثبت نام انجام شود که پس از تکمیل ثبت نام، بسته به تعداد افراد سهمی را تخصیص می دهیم.

شهشهانی پور مهلت ثبت نام را تا ۱۵ دی ماه اعلام کرد و گفت: احتمالا این بازه زمانی تمدید می شود، اگر استقبال بیش از ۱۰۰ هزار نفر باشد تعداد سهام قابل واگذاری به بازنشستگان کمتر می شود.

وی افزود: از روز اول، سهام به نام خریداران می شود و سود سالیانه آن را دریافت می کنند ولی تا مدتی که اقساط پرداخت می شود سهام در وثیقه صندوق خواهد بود و حق رای را هم به صندوق تفویض می کنند.

معاون اقتصادی و امور سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این که مقرر شده تا مجموع ۳۴۵ میلیون سهم به طور مساوی به متقاضیان فروخته شود گفت: بازنشستگان عزیز می توانند این سهام را در بورس بفروشند و یا نگهداری کند و به نظر ما سرمایه گذاری کوچک ولی مناسبی است.

وی درباره طریقه ثبت نام در این طرح گفت: بازنشستگان نخست می توانند از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری می ثبت نام کنند، فرم مربوط را پرینت بگیرند و برای ما ارسال کنند. راه دوم از طریق دفاتر پیشخوان دولت است که ۲۴۰۰ تومان هزینه ثبت نام را متقبل می شویم و از اولین قسط آنها کم می کنیم.

پاسخگویی تلفنی به متقاضیان خرید سهام

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشور گفت: صندوق بازنشستگی در راستای عدالت در توزیع خدمات خود از دفاتر پیشخوان دولت استفاده می کند.بهروز انتظاری در این نشست خبر با اشاره به این که از ۱۶ هزار دفتر پیشخوان کشور حدود ۹ هزار دفتر فعال هستند، گفت: صدور کارت منزلت که در گذشته بیش از سه ماه طول می‌کشید اکنون با واگذاری آن به دفاتر پیشخوان دولت در مدت پنج دقیقه صادر می‌شود و تا کنون ۵۶ هزار خدمت از طریق دفاتر پیشخوان دولت برای بازنشستگان انجام شده است.

وی گفت: شماره تماس ۸۵۲۳ برای پاسخ دادن به سوالات بازنشستگان آماده پاسخگویی است و یک گروه کارشناسی در آن مستقر هستند تا به سؤالات پاسخ گویند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: بازنشستگان برای ثبت‌نام در سهام بیمه ملت بهتر است از طریق دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنند چرا که احراز هویت آنها نیز انجام می‌شود و برای دریافت سهام ارائه صفحه اول شناسنامه و کارت ملی الزامی است.

وی افزود: ۲۴۰۰ تومان هزینه ثبت‌نام در دفاتر پیشخوان دولت است که در اولین قسط وام سهام بیمه ملت از آنها کسر می‌شود، بنابراین پولی که بازنشستگان در هنگام ثبت‌نام پرداخت می کنند به آنان بر می گردد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشور گفت: صدور کارت منزلت، چاپ احکام و فیش حقوقی، سهام، خدمات عصا و عینک از طریق دفاتر پیشخوان انجام می‌شود که در ارائه خدمات سرعت بالا داشته و در مقابل هزینه‌هایش کم است.

بازنشستگان، همانند سایر سهامداران بورس هستند

مدیرعامل هولدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری نیز درباره علت انتخاب بیمه ملت برای واگذاری سهام به بازنشستگان گفت: بیمه های زیادی را بررسی کردیم و اولویت این بود که حتما بیمه بورسی باشد و سهام آن از سوی بازنشستگان در آینده قابل فروش باشد.

محمود طهاماسبی ادامه داد: ما از با بیمه ملت شروع کردیم و ۱۲.۴ درصد سهم از بیمه ملت خریداری کردیم که ارزش هر سهم ۲۰۲ تومان است. مجوز رسمی از بانک مرکزی دریافت کرده‌ایم و هیچ محدودیت قانونی در این خصوص وجود ندارد.

طهماسبی با بیان اینکه ثبت نام از روز چهارشنبه اول دی ماه شروع شده و تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نفر ثبت نام کرده اند گفت: حدود یک هفته تا ۱۰ روز پس از ثبت نام کد بورسی برای بازنشستگان دریافت می کنیم و در تلاش هستیم همه این فرآیند در دی ماه کامل شود.

مدیرعامل هولدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بازنشستگان دارای کدبورسی می شوند و سود سهام تماما به حساب آنها واریز می ‌شود عنوان کرد: صندوق بازنشستگی در موضوع واریز سود دخیل نیست و بازنشستگان نیز همانند سایر سهامداران بورس خواهند شد.

طهماسبی افزود: واگذاری سهام بیمه ملت مقدمه واگذاری سهام سایر شرکت ها و بیمه ها و فراهم کردن امکان سرمایه گذاری های کلانتر است.

منبع: تامین ۲۴

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۴ دي ساعت 14:48 | تعداد بازدید: 16441 | کد مطلب: 35261
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
 • برگزاری دوره آموزشی فن بیان در اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر
 • دوره آموزش و بررسی آسیب های منابع انسانی و ارتقای کارکنان تامین اجتماعی در بوشهر برگزار شد
 • نشست مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر و مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس
 • دیدار مردمی مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر در شعبه بیدخون برگزار شد
 • دیدار مردمی مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر در شعبه گناوه
 • دیدار مردمی مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر در شعبه دشتستان
 • پیام مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر به مناسبت هفته کار و کارگر
 • فراخوان ثبت نام آزمون اعطای پروانه تاسیس کارگزاری رسمی سازمان تامین اجتماعی (شعبه گناوه)
 • مراسم پیاده روی خانوادگی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان بوشهر برگزار می شود

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو