کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۲ پنج شنبه ۹ آبان ساعت 12:33 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۲/۸/۱۱ ساعت 09:29 | تعداد بازدید: 710 | کد مطلب: 3394
نائب رئیس مجلس شورای‌اسلامی:

خدمات تأمین‌اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی امیدوارکننده است

نائب رئیس مجلس شورای‌اسلامی در مراسم تجلیل از بازنشستگان نخبه ملی، با بیان اینکه در آموزه‌ها و ادبیات دینی، مسئله بازنشستگی وجود ندارد، گفت: در نظام اسلامی افراد متناسب با تجارب و توانایی‌های خود می‌تواننددر هر سنی فعالیت کنند.
خدمات تأمین‌اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی امیدوارکننده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد در همایشی که به مناسبت 25 ذی‌الحجه ( روز خانواده و تکریم بازنشستگان) در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، خدمات تأمین‌اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی را امیدوارکننده و نویددهنده آینده ای بهتر برای بازنشستگان دانست.
وی افزود: یکی از مشکلات اساسی جامعه این است که افراد پس از بازنشسته‌شدن نمی‌توانند به خوبی از وقت و انرژی خود استفاده کنند، درحالی که نظام اسلامی باید بتواند متناسب با سن و توانایی افراد، برای آنان برنامه داشته باشد و زمینه سلامت جسمی و روحی و نشاط جامعه را فراهم نماید. بنابراین عضویت بازنشستگان در گروه‌های فعال باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.
نائب‌رئیس مجلس شورای‌اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه، «ما می‌خواهیم اگر کسی در خانواده‌ای مریض شد، آن خانواده غیر از رنج بیمارداری، رنج دیگری نداشته باشد» تصریح کرد: این گفته رهبر انقلاب باید مورد توجه و چراغ راه و استراتژی اصلی نظام باشد و همواره بحث درمان و سلامت بازنشستگان به صورت جدی موردتوجه قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده صحیح از سرمایه‌های سازمان تأمین‌اجتماعی که از محل دریافت حق‌بیمه تأمین‌اجتماعی تأمین می‌شود، اشاره کرد و افزود: شرکت سرمایه‌گذاری‌ تأمین‌اجتماعی (شستا) باید به نقطه‌ای برسد که جزء بالاترین شرکت‌های سودده کشور باشد.
ابوترابی بروز مشکلات مالی برای صندوق‌های بیمه‌ای را موجب ایجاد مشکلات متعدد برای دولت دانست و اضافه کرد: شستا به عنوان یک بنگاه اقتصادی نباید به بنگاه سیاسی تبدیل شود و افراد آشنا به امور اقتصادی باید اداره مجموعه‌های شستا را به عهده بگیرند و امیدواریم صندوق‌های بیمه‌ای با تدابیر دولت تدبیر و امید به نقطه‌ای برسند که به صندوق‌های مولد و ثروتمند جامعه تبدیل شوند که از برکات این کار افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با نیاز آنان خواهد بود.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۲ پنج شنبه ۹ آبان ساعت 12:33 | تعداد بازدید: 710 | کد مطلب: 3394
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1161 sec