کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۲ سه شنبه ۷ آبان ساعت 17:34 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۲/۸/۸ ساعت 14:04 | تعداد بازدید: 184 | کد مطلب: 3371
رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه:

تأمین‌اجتماعی از مراکز مهم حمایت از طبقه محروم است

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: خدمت به مردم بعد از ایمان به خدا بالاترین اعمال است و تأمین‌اجتماعی به عنوان مرکز حمایتی، سعادت خدمت به مردم را دارد.
تأمین‌اجتماعی از مراکز مهم حمایت از طبقه محروم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، حجت الاسلام  والمسلمین ربانی در دیدار با مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی، گفت: نظام خدمت‌رسانی در اسلام جایگاه خاصی دارد و شایسته است تأمین‌اجتماعی با همکاری حوزه‌های علمیه و علمای دینی، نظام خدمتگزاری اسلامی را معرفی کند و خدمات براساس نظام خدمتگزاری اسلامی ارائه شود.
وی با تأکید بر اینکه براساس آیات قرآن کریم و کلام رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) چارچوب خاصی برای خدمتگزاری در اسلام وجود دارد، افزود: جامعه امروز با آن چارچوب فاصله دارد و برای نظام تربیتی و اقتصادی در اسلام مطالعاتی انجام شده، اما برای نظام خدمتگزاری در اسلام کار خاصی صورت نگرفته و تأمین‌اجتماعی می‌تواند در این راستا فعالیت نماید.
حجت‌الاسلام ربانی روحانیت را از اقشار خدمتگزار که خاستگاه اصلی انقلاب اسلامی و عقبه اسلامیت نظام هستند، دانست و افزود: در مواردی این قشر مورد کم‌لطفی قرار گرفته است و از بیمه محروم بودند، اما از 10 سال گذشته از خدمات تأمین‌اجتماعی بهره‌مند شده‌اند و خدمات به روحانیت رضای حضرت ولی عصر (عج) را موجب می‌شود.
وی با اشاره به خواسته‌های این مرکز از تأمین‌اجتماعی، گفت: تشکیل کمیته‌ای در تأمین‌اجتماعی برای بررسی خدمات بهتر به روحانیون، افزایش ظرفیت مراکز درمانی و خدمت‌رسانی به علما و روحانیون و مردم این استان، ارائه تسهیلات بانکی به صندوق قرض‌الحسنه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و ایجاد شعبه اقماری و درمانگاه برای 10 هزار طلبه ساکن در شهرک پردیسان قم از نیازهای مرکز خدمات حوزه‌های علمیه است.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در این دیدار ارائه خدمات به طلاب را افتخار این سازمان دانست و افزود: رسالت تأمین‌اجتماعی خدمت به بیمه‌شدگان و ایجاد امنیت اجتماعی است و در این راستا از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کند.
دکتر سیدتقی نوربخش با استقبال از تشکیل کمیته ویژه طلاب در تأمین‌اجتماعی گفت: فعالیت بیمارستان امام رضا (ع) با ظرفیت کامل و سایر خواسته‌های طلاب رسیدگی و بررسی می‌شود.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۲ سه شنبه ۷ آبان ساعت 17:34 | تعداد بازدید: 184 | کد مطلب: 3371
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1276 sec