کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 10:15 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۲/۶/۳۱ ساعت 10:40 | تعداد بازدید: 2641 | کد مطلب: 3171
دکتر ربیعی در مراسم معارفه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره جدید شستا :

قول می دهم به دنبال بهبود زندگی کارگران و بازنشستگان باشم

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید و اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) که امروز در محل این مجموعه برگزار شد گفت : قول می دهم به دنبال بهبود زندگی کارگران و بازنشستگان باشم
قول می دهم به دنبال بهبود زندگی کارگران و بازنشستگان باشم

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی به نقل از سایت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ؛ دکتر علی ربیعی با تاکید بر اینکه مجموعه مدیران جدید شستا پاک دست ، پرکار و  دلسوز هستند افزود: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی حیاط خلوت هیچ کس نیست و هیات مدیره آن در قبال وظایفی که بر عهده دارند مسئول و پاسخگو هستند.

وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس یادآور شد:جامعه باید در همه حال از مقام شامخ کسانی که از گرانمایه ترین دارایی خود یعنی جان خود را در طبق اخلاص نهادند و برای سربلندی ایران اسلامی جان باختند تکریم و تجلیل کنند .

دکتر علی ربیعی با اشاره به سه راهبرد مهم در فعالیتهای شستا یادآور شد:شستا یک پدیده سیاسی نیست ، بلکه یک بنگاه اقتصادی است و باید در حوزه بازار سرمایه ، اقتصاد و فضای کسب و کار به فعالیت های خود ادامه دهد .
وزیرتعاون کا رو رفاه اجتماعی راهبرد دوم را انتخاب مدیران غیرسیاسی و پاکدست عنوان کرد و با اشاره به اینکه بررسی دیدگاه ها و نقطه نظرات در مورد مدیران جدید سازمان تامین اجتماعی و شستا نشان می دهد که هیچ نکته ای در مورد آنان مطرح نیست افزود: این راهبرد باید در هولدینگ های شستا نیز چون غیرسیاسی بودن ، پاکدستی ، تخصص ، دلسوزی ، اعتقاد به رهبری و نظام و پایبندی به برنامه های دولت مدنظر قرار گیرد .
وی مدیران شستا را ب دریافت نظرات مشاوره ای و کارشناسی دعوت کرد و  با تاکید بر اتخاذ تصمیمات تخصصی برای  ادامه فعالیت بنگاه های اقتصادی یادآور شد: در شستا هیچ صندلی سهم آشنایی نیست و مدیران این مجموعه در انتصابات خود نباید تحت تاثیر هیچ گونه سفارش و توصیه مقام های سیاسی قرار گیرند .
وی راهبرد سوم را فعالیت مطابق با قانون برنامه ذکر کرد و افزود: نگاه شستا باید ملی باشد و با یک نگاه توسعه گرا در جهت تعاملات بین المللی گام بردارد و برای خود یک برنامه آرایش و ترکیب سبد سهام تدوین کند .
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی توسعه منابع انسانی را از دیگر مولفه های مورد تاکید خود در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نام برد و افزود: باید این شرکت با نهادهایی نظیر بانک مرکزی ، دستگاه های اجرایی و بورس تعاملات موثری داشته باشد و در جهت ارتقای سودآوری خود تلاش کند.
وی نظارت جدی بر فعالیت های دستگاه های وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را از برنامه های اساسی خود عنوان کرد و مدیران مجموعه را به تلاش بیشتر برای ارایه خدمات به جامعه دعوت کرد .
در این مراسم دکتر نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی نیز بامهم دانستن وضعیت  منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی و نقش شستا در تامین بخشی از نیازهای این سازمان  یادآور شد:  راهبردهای شستا در سازمان تعیین می شود و از این منظر گردش اطلاعات بین سازمان و شستا بسیار مهم است   .
وی تحقق سودهای ناشی از سرمایه گذاری درقالب بودجه های سازمان تامین اجتماعی را مهم ارزیابی کردو اظهار امیدواری نمود با تلاش بیشتر سودهای ناشی از سرمایه گذاری محقق شود .
در این مراسم دکتر احمد فیاض بخش مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با تاکید بر برنامه محوری در ادامه فعالیت ها افزود: راهبرد اساسی در تامین اجتماعی بر مبنای منافع جامعه هدف تعیین می شود و باید بر اساس حاکمیت شرکتی ، شایسته سالاری ، شفافیت اطلاع رسانی ، روابط با سرمایه گذاران و مسئولیت های اجتماعی را محور کار خود قرار دهیم .
وی استفاده از بازار سرمایه را مورد تاکید قرار داد و افزود: حضور در بازار سرمایه علاوه بر شفافیت ، موجبات تامین مالی بنگاه های اقتصادی را نیز فراهم می سازد و ما باید در مقابل ذی نفعان خود نیز پاسخگو باشیم.
وی تشکیل اتاق های  فکر ،  تعیین گروه مشاوران و استفاده از افراد خبره را به منظور تقویت نیروی انسانی از دیگر برنامه ها ی خود عنوان کرد و گفت : استراتژیهای سرمایه گذاری باید بر اساس حرکت به سمت صنایع پربازده و خروج از صنایع کم بازده بازنگری سالانه شود.
دکتر فیاض بخش در پایان استفاده از فناوری های روز را در شستا مورد تاکید قرار داد .
 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 10:15 | تعداد بازدید: 2641 | کد مطلب: 3171
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1083 sec