کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Saturday, November 25, 2017
آمار سایت
افراد آنلاین : 2
بازدید امروز : 19
بازدید دیروز : 130
بازدید ماهانه : 539
بازدید سالانه : 49240
آمار کل : 202378
زمان انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۶ شهريور ساعت 11:52 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۲/۶/۲۷ ساعت 11:34 | تعداد بازدید: 151 | کد مطلب: 3159

تامین اجتماعی امنیت و آرامش را به مردم هدیه می دهد

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: تأمین‌اجتماعی امنیت و آرامش را به مردم هدیه می‌کند و صنعت بیمه به عنوان راهبرد برون‌رفت از مشکلات اجتماعی و درمانی جامعه در تمام کشور ما پذیرفته شده است.
تامین اجتماعی امنیت و آرامش را به مردم هدیه می دهد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، آیت‌ا... اسدا... ایمانی در دیدار با مدیران تأمین‌اجتماعی در استان فارس با بیان این مطلب، افزود: باید مردم را بیش از پیش به سمت بیمه تأمین‌اجتماعی تشویق و ترغیب کنیم و فضای تشویق مردم به سمت بیمه‌گذاری به عنوان یک ضرورت برای زندگی فردی باید تقویت شود.
وی اظهار داشت: در جامعه اسلامی ما مسئله بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای به عنوان یک چتر حمایتی برای افراد در سطوح مختلف جامعه باید موردتوجه مسئولین نظام و دست‌اندرکاران این امور به صورت مستقیم قرار گیرد تا در سایه آن مردم احساس امنیت‌خاطر بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه چتر حمایت‌های بیمه باید گسترده و سهل‌الوصول باشد، گفت: اگر این چتر از سر مردم برداشته شود باتوجه به حوادث و نگرانی‌هایی که برای مردم در بخش درمان و یا زمان ازکارافتادگی وجود دارد به نوعی عدم احساس امنیت را به همراه خواهد داشت که انشاءا... مسئولین امر و دست‌اندرکاران این صنعت بزرگ با تدابیر خاص خود مانع از دلزدگی مردم خواهند شد و هر روز برای رونق و احساس امنیت آن در بین مردم می‌کوشند.
وی افزود: تأمین‌اجتماعی از مهمترین نهادهای خدمات‌رسان کشور است که از اهمیت و ویژگی خاصی برخوردار است و هیچ فردی نمی‌تواند نسبت به بیمه و مسائل مرتبط با آن ابراز بی‌تفاوتی کند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه فارس اظهار داشت: وقتی تشکیلاتی همچون تأمین‌اجتماعی این حساسیت را پیدا می‌کند که به عنوان یک ضرورت در زندگی مردم مطرح شود، طبعاً توقعات، انتظارات هم به همان میزان بالا رفته و باید آن مجموعه، پاسخگوی توقعات و انتظارات مختلف مردم باشد، در غیر این صورت مردم احساس می‌کنند که مجموعه چتر حمایتی را از سر آنها برداشته شده و دچار مشکلات و معضلات روحی و غیرروحی خواهند شد.
وی با بیان اینکه ابتدا باید مشکلات ریشه‌یابی شده و در حل آن کوشید، گفت: در این رابطه هرچند دولت‌ها تلاش جدی انجام داده‌اند، اما نتیجه مطلوبی عاید نشده است و متأسفانه 85 درصد از هزینه درمان به عهده مردم است.
همچنین در این دیدار مدیرکل تأمین‌اجتماعی فارس گفت: 35 میلیون نفر از خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور بهره‌مند می‌شوند.
عبدالکریم نباتی افزود: 660 هزار بیمه‌شده اصلی، 95 هزار نفر مستمری‌بگیر، 106هزار کارگاه فعال و نیمه‌فعال مخاطبان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی استان فارس هستند و از سال 89 تاکنون نیز 40 هزار نفر از افراد زحمتکش و شریف با پرداخت 7 درصد حق‌بیمه به جرگه بیمه کارگران ساختمانی پیوسته‌اند.
وی با اشاره به تعهدات بلند و کوتاه مدت تأمین‌اجتماعی اظهار داشت: در سال 1391 مبلغی بالغ بر 700 میلیارد تومان صرف مستمری بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان که جزو حمایت‌های بلندمدت سازمان است شده و مبلغ 17 میلیارد تومان بابت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، کمک هزینه ازدواج و اروتز و پروتز که همگی به عنوان تعهدات کوتاه‌مدت سازمان تلقی می‌شوند، صرف شده است.
نباتی با اشاره به تمهیدات سازمان در حوزه ساخت و ساز گفت: باتوجه به ماده واحد قانونی 89 بودجه سال 92 از این پس کسانی که در عرصه ساخت و ساز مشغول فعالیت هستند، دیگری نیازی به پرداخت حق‌بیمه ساختمانی برای دریافت پروانه ساختمانی و استعلام از این سازمان ندارند.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۶ شهريور ساعت 11:52 | تعداد بازدید: 151 | کد مطلب: 3159
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
  • گزارش تصویری مراسم پیاده روی بزرگ خانوادگی و تجلیل از مستمری بگیران نمونه تامین اجتماعی فارس
  • گزارش تصویری آیین تجلیل از کارفرمایان نمونه فارس
  • گزارش تصویری آیین تجلیل از جانبازان و ایثارگران
  • گزارش تصویری صعود کارکنان تامین اجتماعی به قله برم فیروز
  • گزارش تصویری بازدید دانش آموزان از شعب تامین اجتماعی فارس
  • گزارش تصویری هجدهمین دوره مسابقات قرآن تامین اجتماعی فارس

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

Page Generated in 3/1329 sec