>>>
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير
  • اِثَّلاثا ٤ ذو القعده ١٤٣٩
  • Tuesday, July 17, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۶ شهريور ساعت 09:08 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۶/۶ ساعت 09:25 | تعداد بازدید: 1023 | کد مطلب: 30668

شاخصهای ارزیابی عملکرد مدیران کل استانها از منظر واحدهای ستادی اعلام شد.

ارزیابی استان ها با شاخص های عینی، کمی، مهم و شفاف اندازه گیری می شود.
شاخصهای ارزیابی عملکرد مدیران کل استانها از منظر واحدهای ستادی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار تامین، مشاور مدیرعامل و مدیر کل امور استان با بیان اهمیت هماهنگی عملکرد مدیران کل استانها با شاخص های مورد نظر واحدهای ستادی گفت: شایسته است مدیران کل استانها با آگاهی از شاخصها، انتظارات و جهت گیری های واحدهای مختلف ستادی، و تعیین اهداف، برنامه ها و معیارهای قابل اندازه گیری، شفاف، زمانمند و چالشی نسبت به ارتقای عملکرد در حوزه های مورد نظر اهتمام نمایند.


دکتر رضا امینی در خصوص اهمیت ارزشیابی مدیران یادآور شد ارزش گذاری کار و خدمات آنان به منظور تشخیص نقاط قوت و ضعف عملکرد افراد و هماهنگی با اهداف کلان سازمانی از دیر باز برای سازمانها شناخته شده است، به گونه ای که اکنون سالهاست در نظام اداری اغلب کشورها نتایج ارزشیابی به عنوان پایه و مبنای اتخاذ تصمیمات مهم اداری همانند: ارتقاء و پیشرفت افراد شایسته، انتصاب به سمتهای بالاتر ، تشویق و تقدیر از کارهای برجسته، جایگزینی افراد بر اساس استعداد و شایستگی، تشخیص و تعیین نیازهای آموزشی با توجه به نواقص و نارسائیهای عملکرد، مورد استفاده قرار می گیرد .
وی اظهار داشت: به همین منظور حوزه امور استانها با همکاری سایر معاونت ها و دفاتر و ادارات کل مستقل ستادی طرح «ارزیابی مدیران کل استانها از منظر واحدهای ستادی» را در سال 94 اجرا نموده است. محور اصلی این طرح، تعیین و تفکیک شاخص ها بر اساس وظائف مشخص شده برای ادارات کل استان ها، بخشنامه ها و دستور العمل ها، سیاست های ابلاغی از سوی ارکان سازمان و معاونت ها، دفاتر و ادارات کل مستقل ستادی با هدف ارزیابی دقیق تر و تخصصی تر می باشد. بر همین اساس شاخص های ارزیابی مدیران کل استانها، توسط معاونت ها و دفاتر و ادارات کل مستقل ستادی تعیین و امتیازدهی شده و پس از تلفیق و جمع بندی امتیازات، نتیجه نهائی به دست آمده است.
دکتر امینی گفت: طی مکاتبات و مذاکرات بعمل آمده از واحدهای ارزیابی کننده درخواست شده که بمنظور ارتقای اثربخشی و کارائی ارزیابی ها و اجتناب از ذهنیت گرایی و ابهام، ارزیابی کنندگان می بایست ارزیابی ها را بر اساس مستندات و سوابق موجود و شاخصهای عینی، کمی، مهم، شفاف و قابل اندازه گیری انجام دهند. همچنین با توجه به اینکه شاخصهای موردنظر به ارزیابی مهمترین نتایج عملکردی مدیر استان از منظر واحدهای ستادی می پردازد، لذا می بایست شاخص های عملکردی بگونه ای باشد که عملکرد مدیر بتواند بر کیفیت و کمیت عملکرد مورد نظر موثر باشد (شاخص هایی که از عهده مدیریت فرد خارج باشد استفاده نگردد) که بر این اساس، ادارات کل تخصصی ستادی حداکثر 5 شاخص (با وزنها و ضرایب مشخص) را به حوزه امور استانها اعلام و در مرحله بعد با استفاده از این شاخصها مدیران استانی را ارزیابی نموده اند. امور استانها نیز با تلفیق و جمع بندی اطلاعات موجود نسبت به تجزیه و تحلیل و آسیب شناسی ارزیابی های بعمل آمده اقدام و گزارش مربوطه به صورت محرمانه فقط به مدیرعامل محترم سازمان ارائه شد.
مشاور مدیرعامل و مدیر کل امور استان های سازمان تامین اجتماعی با بیان اهمیت هماهنگی عملکرد مدیران کل استانها با شاخص های مورد نظر واحدهای ستادی گفت: شایسته است مدیران کل استانها با آگاهی از شاخصها، انتظارات و جهت گیری های واحدهای مختلف ستادی، و تعیین اهداف، برنامه ها و معیارهای قابل اندازه گیری، شفاف، زمانمند و چالشی نسبت به ارتقای عملکرد در حوزه های مورد نظر اهتمام نمایند.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۶ شهريور ساعت 09:08 | تعداد بازدید: 1023 | کد مطلب: 30668
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/5178 sec