کلیک کنید
>>>
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
  • اِثَّلاثا ٢ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Tuesday, November 21, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن ساعت 13:28 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ ساعت 13:40 | تعداد بازدید: 240 | کد مطلب: 24766

اهداء لوح سپاس به سازمان تامین اجتماعی بعنوان حامی برتر دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها

دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها با شعار “ نظام پیشنهادها ابزار شکوفایی فرهنگی و اقتصادی " از ساعات اولیه روز سه شنبه 13 بهمن 1394 آغاز و تا ساعات پایانی روز چهارشنبه 14بهمن ماه به مدیریت سازمان جهاددانشگاهی تهران برگزار گردید.
اهداء لوح سپاس به سازمان تامین اجتماعی بعنوان حامی برتر دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها

فرآیند اجرایی برگزاری دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها، با تشکیل جلسات شورای سیاستگذاری و کمیته های  علمی جهت تدوین اهداف کلیدی همایش و کمیته ها (کارگروهها) و محورهای زیرمجموعه آن ، آغاز و بصورت مستمر پیگیری شد .  طی جلسات تخصصی بررسی مقاله و تجارب سازمانها ، از تعداد 48 مقاله دریافت شده ،  13 مقاله و تعدادی از تجارب برجسته سازمانها و ارگانهای شرکت کننده به عنوان مقالات و تجارب  قابل طرح ،  پذیرفته و جهت ارائه آن در دو روز همایش که شامل افتتاحیه ، 6 نشست و مراسم اختتامیه می باشد برنامه ریزی گردید .
این همایش، با حضور دکتر احمد شریفی زاده؛ رییس سازمان جهاددانشگاهی تهران، دکتر اسماعیل ملک اخلاق؛ رییس مرکز آموزش مدیریت دولتی و جمع کثیری از مدیران ارشد و کارشناسان سازمانها و دستگاههای اجرایی کشور و نیز صاحب نظران این عرصه در سالن آمفی تئاتر دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران رسما افتتاح شد.
مراسم افتتاحیه با تلاوت آیاتی از قرآن و پخش سرودجمهوری اسلامی ایران آغاز و پس از ارائه گزارشی اجمالی توسط دبیرهمایش با بیانات دکترشریفی زاده رئیس سازمان جهاددانشگاهی تهران و دکترملک اخلاق رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی ادامه و پایان یافت .
در این مراسم رییس سازمان جهاددانشگاهی تهران ضمن خیرمقدم به حاضران، با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، حضور چنین جمعی کنار یکدیگر برای ترسیم نقشه راه برای آینده این کشور را ثمره ایثار دلیرمردانی برشمرد که در راه حفظ نام ایران و دفاع از این سرزمین جانفشانی کردند.
ایشان ضمن یادآوری برگزاری 12 دوره از برگزاری همایش ملی نظام پیشنهادها گفت: مهمتر از راه اندازی یک جریان، حفظ و به نتیجه رساندن آن است. این همایش با انگیزه و هدفی آغاز شد و برای حفظ و توسعه آن و ثبت تجارب مدیران موفق، باید همت مضاعفی صورت بگیرد تا در سراسر کشور توسعه پیدا کند.
دکتر شریفی زاده، رویکرد این همایش با موضوع اقتصاد مقاومتی را نشانه دقت نظر کارشناسان این حوزه برشمرد و تاکید کرد که در شرایط رکود و مشکلات اقتصادی بهره گیری از نظام پیشنهادها از بسیاری موضوعات دیگر راهگشاتر است. به نظر می رسد ظرفیت ما در حوزه نظام پیشنهادها امروز به اندازه و جایگاهی رسیده که می توان از تجارب بین المللی هم استفاده نمود.
در ادامه دکتر اسماعیل ملک اخلاق رییس مرکز آموزش مدیریت دولتی با بیان اینکه تصویر ده سال آینده برای ایران که در بیرون مرزها با توجه به شرایط خاورمیانه ترسیم شده است رهبری 400 میلیونی بازار منطقه است گفت: اگر قرار است ایرانی بسازیم که بیانگر این تصویر باشد نیاز به سازمانهای ممتاز، پیشرو و مدیریتی نوین داریم. نظام پیشنهادها نیز معمولا به سمت پیشنهادهای جزئی و کف بازار حرکت می کند نه سیاستهای کلان و استراتژیک لذا باید توجه داشت که نظام پیشنهادها یکی از تکنیکهای مدیریت تحول است و باید تکنیکهای دیگری همراه آن مورد توجه قرار بگیرد. نظام پیشنهادها یک سیستم نواندیش و نوآور است و ترسیم چشم انداز و هدفهای بلند مدت برای سازمان، رقابت پذیری و ایجاد سازمان یادگیرنده جهانی، یعنی سازمانی که لحظه به لحظه تحولات را رصد می کند تا خود را به استانداردهای جهانی برساند از موضوعاتی است که باید در آن مورد توجه قرار بگیرد. ایشان با بیان این مطلب که نظام پیشنهادها یکی از تکنیکهای پذیرفته شده است که سالهای سال است کارکرد مطلوب خود را نشان داده، گفت: برای بالا بردن سطح اندیشه ها باید نگاه جدیدی تولید کنیم و قابلیت یادگیری سازمانی را افزایش دهیم. تفکر سیستمی، استراتژیک، مدیریت دانش و سازمان یادگیرنده در استاندارد جهانی می تواند به نفع سیستم قابلیتهای جدیدی را بیفزاید. برای جهانی شدن، سطح یادگیری سازمان اهمیت ویژه ای دارد و ما آرام آرام باید سمت به ایجاد سازمان نمونه در الگو و قالب جهانی حرکت کنیم.
 

در ادامه، این همایش در طی دو روز و 5 پنل ، اختصاص به 7 سخنرانی کلیدی به شرح ذیل داشت:

- جناب آقای مهندس آرش کردی؛ مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توانیر با موضوع "توسعه نظام پیشنهادها در شرکتهای مادر- تجربه شرکت توانیر" که سخنرانی ایشان را آقای مهندس کرم رضایی معاون منابع انسانی شرکت توانیر ارائه نمودند.
- جناب آقای دکتر حسین امیری گنجه ؛ مدیرکل دفتر برنامه ریزی، اقتصادی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با موضوع "پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در چارچوب نظام پیشنهادها"
- جناب آقای دکتر سعید فتح الهی؛ صاحب نظر در حوزه نظام پیشنهادها و دبیر جشنواره با موضوع "مهارت زندگی در لحظه؛ شاه کلیدی برای رشد جهشی ارائه پیشنهاد"
- دکتر علی اصغر انواری رستمی؛ عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس با موضوع "تعامل نظام پیشنهادها و سرمایه فکری در ارزش آفرینی سازمانی"
- دکتر جعفر معصوم زاده؛ صاحب نظر در حوزه نظام پیشنهادها با موضوع "کاربرد نظام پیشنهادها در بهبود مدیریت شهری"
- مهندس سید محمد کاظم نژاد؛ دبیر نظام پیشنهادهای شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان با موضوع "نظام پیشنهادها؛ زیرساخت توسعه پایدار سازمانی"
- دکتر احمد بزرگیان؛ صاحب نظر در حوزه نظام پیشنهادها و عضو شورای سیاستگذاری با موضوع "مشکلات و ضرورتهای استمرار نظام پیشنهادها"

در خلال سخنرانی های کلیدی در این 5 پنل 12 عنوان مقاله پذیرفته شده به همراه 4 تجربه برتر در فواصل مختلف ارائه گردید.

در نشست اول همایش دکترامیری گنجه مدیرکل محترم دفتربرنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان سخنرانی خود را با موضوع "پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی درچارچوب نظام پیشنهادها " که همسو با  هدف برگزاری همایش نیز می باشد  به سمع و نظر حضار رساندند .
ایشان ضمن معرفی سازمان بعنوان سازمان پیشرو در تهیه شناسنامه ریسک و برنامه ریزی در راستای مدیریت ریسک به منظور نیل به اهداف اقتصادمقاومتی به تشریح موضوع در زمان تعیین شده پرداختند . دکتر امیری گنجه  با بیان سیاست‌ها و رویکردهای  کلی اقتصاد مقاومتی  به اهمیت مقاوم‌سازی اقتصاد ملی در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی در جهت  پیشرفت و دستیابی به اهداف چشم‌انداز کشورتاکید نموده و اقتصاد مقاومتی در سازمان تامین اجتماعی را "ایجاد بستر لازم در راستای مقاوم سازی سازمان تامین اجتماعی  در مقابل انواع مخاطرات داخلی و خارجی  اثرگذار برمولفه های منابع ومصارف سازمان  " تعریف نمودند و با تشریح برنامه سازمان در جهت مقاوم سازی خود ،  مباحثی را به تفصیل درخصوص چرخه مدیریت ریسک در سازمان تامین اجتماعی ،  نقش نظام پیشنهادها در تحقق اقتصاد مقاومتى با پیش‌شرط توسعه پایدار وشناسایی 91 ریسک درچارچوب نظام پیشنهادها  مطرح نمودند و در خاتمه پس از بیان مبسوط اقدامات انجام شده دراین خصوص در دبیرخانه تخصصی اقتصاد مقاومتی  سازمان  ، ریسک های سازمان را به چهار بعد ماهیتی ، سیاستی ، اقتصاد ملی و بین المللی دسته بندی نمودند .
کارگاه آموزشی تیم سازی و کار تیمی در سازمان نیز در سالن جنبی توسط جناب آقای  حسین رضازاده؛ رئیس محترم گروه نظارت ارزشیابی مدیران  اداره کل اموراستانهای سازمان تأمین اجتماعی ارائه شد که با استقبال کم نظیر علاقمندان روبرو شد.
دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها با برگزاری مراسم اختتامیه در بعد از ظهر روز چهارشنبه 14 بهمن 94 و برگزاری جشنواره جائزه ملی نظام پیشنهادها و اهدای جوائز رتبه های برتر به کار خود پایان داد.
حسن ختام برنامه نیز اجرای تئاتر طنز با عنوان پیشنهاد دهی و نظام پیشنهادها توسط "گروه صنعتی ایران خودرو" و برگزاری مراسم اختتامیه و اهدای تندیس و لوح برگزیدگان ششمین جشنواره جایزه ملی نظام پیشنهادها بود .
مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها نیز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر حمید رضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، مهندس علی‌اکبر مهاجری، معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و جمع کثیری از کارشناسان و صاحب نظران و رتبه های برتر ششمین جایزه ملی نظام پیشنهادها برگزار گردید.
در ابتدا جناب آقای مهندس مهاجری با سخنرانی پیرامون "نظام پیشنهادها؛ ضرورتها، فواید و روند بهر مندی از آن" به ارائه گزارشی از مسیر پیشرفت قابل توجه این نظام در مجموعه های تحت امر وزارت نیرو پرداختند. سپس حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش گفت: تردیدی نیست که مشاوره و جمع آوری نظرات دیگران تصمیم گیری و تصمیم سازی را تسریع می کند، اما نکته مهمتر به گفته امیر مومنان علی(ع) این است که ما با این کار دیگران را در تصمیم خود شریک و آنها را در اجرای تصمیم خود همراه می کنیم. ایشان استفاده از خرد جمعی و مشارکت در تصمیم سازی را کاری معقول و عقلانی برشمرد و گفت: باید در مدیریت کلان کشور نیز از این نوع تصمیم سازی استفاده کنیم، البته با این امر فاصله زیادی داریم ولی با تلاش های شما عزیزان و متخصصان ایرانی این کار شدنی است، برای مثال نظام بودجه ریزی ما در کشور با نظام مطلوب، بودجه ریزی عملیاتی فاصله زیادی دارد امیدوارم که با استفاده از این روش ها بتوانیم به نظام بودجه ریزی مطلوب برسیم و راهکارهای علمی و عقلانی از طرف همه متخصصان دانشگاهها و سایر مراکز علمی و اجرایی کشور ارائه شود، اگر این کار بشود کار بزرگی را انجام داده ایم. امیدوارم که بتوانیم با این روش ها بهره وری را در کشور افزایش بدهیم و در سایه خردجمعی و استفاده از افکار و ایده های همه کارکنان سازمان ها بتوانیم در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی قدم برداریم و مشارکت حداکثری را در این خصوص داشته باشیم. در پایان سخنرانی ایشان یکی از مدیران نظام پیشنهادهای صنعت نفت در اعتراض به قطع پاداش های این نظام و عدم پرداخت آن به کارکنان صنعت نفت که منجر به صرفه جویی 60 میلیارد تومانی در این صنعت شده سخنانی را ایراد کرد و از ایشان خواست با توجه به اینکه نظام پیشنهادها یک نظام قانونی و مصوب سازمان برنامه و بودجه و مورد حمایت قوا نیز می باشد، این موضوع از وزارت متبوع پیگیری شود.
سرانجام دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها نیز با معرفی و اهدای تندیس و لوح تقدیر به برترین های این دوره از جشنواره و اهداء لوح سپاس به سازمان تامین اجتماعی بعنوان حامی برتر به کار خود پایان داد.

امید است که برگزاری این همایش به تحقق اهداف جشنواره که موارد ذیل را دربرمی گیرد منتج گردد :

1.کمک به انجام خودارزیابی توسط مدیران و دست اندرکاران نظام پیشنهادها در سازمانها و آگاهی از نقاط قوت و فرصتهای بهبود و تعریف پروژه های بهبود به منظور تکامل و بلوغ نظام های پیشنهاد
2.ایجاد انگیزه در مدیران ارشد و مسئولین نظام پیشنهادها در سازمان ها برای شتاب بخشیدن به اصلاح و تکمیل سیستم های استقرار یافته جهت شرکت در جشنواره ارزیابی ملی و دریافت جوایز ملی
3.ایجاد زمینه و فرصت برای بهینه کاوی (Benchmarking) از برترین ها و شناسایی تجارب موفق اجرا و همچنین گسترش ارتباطات و یادگیری متقابل سازمانهای فعال در اجرای نظام پیشنهادها
4.کمک به طراحی و پیاده سازی کاملتر نظام پیشنهادها برای سازمانهای مبتدی

دریافت فایل اصلی در قالب pdf

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن ساعت 13:28 | تعداد بازدید: 240 | کد مطلب: 24766
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/3163 sec