زمان انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ بهمن ساعت 19:09 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۱۱/۸ ساعت 15:43    تعداد بازدید: 2752    کد مطلب: 23996

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
اجرای احکام صادره از سوی دیوان عدالت اداری در سازمان تامین اجتماعی الزامی است
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، اجرای احکام صادره از سوی دیوان محترم عدالت اداری را الزامی دانست و خاطر نشان کرد: هیچ مدیری در این سازمان حق ندارد احکام دیوان را اجرا نکند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش دراختتامیه همایش سراسری حوزه حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و از این تعداد معیشت 2میلیون و 700 هزاربازنشسته و مستمری بگیر توسط این سازمان تامین می شود.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی ارائه گر خدمات مستمری، درمان و در مجموع 18 نوع خدمت است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه یک هزار و 100 واحد عملیاتی سازمان تامین اجتماعی در کشور مشغول ارائه خدمت هستند، اظهار داشت: این واحدها شامل 500شعبه دائمی، 200شعبه اقماری، 80 بیمارستان و 350 مرکز درمانی ملکی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مهمترین کارکرد این سازمان، تولید امنیت اجتماعی است، تصریح کرد: کارکرد صحیح سازمان تامین اجتماعی، رضایتمندی ذینفعان و تقویت امنیت ملی را  به همراه دارد.
دکتر نوربخش تاکید کرد: اولویت مدیریت فعلی سازمان تامین اجتماعی این است که به مسائل گذشته پرداخته نشود و اولین اقدام بعد از تصدی مدیریت این سازمان، خروج از حاشیه ها و بازگشت به مسیر خدمت رسانی است.
وی به 4 راهبرد اصلی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: قانونمداری، برنامه محوری، پاکدستی و پاسخگویی در این سازمان اعمال شده است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه قانونمداری مهمترین راهبرد مدیریتی این سازمان است، اظهار داشت: در سالهای گذشته، سازمان تامین اجتماعی از عدم اجرای قانون بیشترین آسیب ها را دیده است.
وی افزود: خرسندیم که بعد از 40سال سازمان تامین اجتماعی دارای برنامه راهبردی شده و بودجه سال آینده بر اساس برنامه استراتژیک تهیه شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: تامین اجتماعی یک سازمان عظیم اقتصادی با گردش مالی فراوان است. بودجه این سازمان در سال 95 بالغ بر 68 هزار میلیارد تومان است که یک سوم بودجه کل کشور است که این سازمان باید منابع آن را وصول و برای ذینفعان هزینه کند.
وی افزود: پاکدستی، خط قرمز سازمان تامین اجتماعی است و به عنوان یکی از رویکردهای این سازمان مورد توجه است.
دکتر نوربخش با اشاره به تاثیر سازمان تامین اجتماعی از وضعیت اقتصادی کشور گفت: این سازمان از فشارهای اقتصادی چند ساله اخیر که ناشی از فشارهای سیاسی برعلیه ملت ایران بود، تاثیر پذیرفت . اما با این وجود همکاران این سازمان به مانند بسجیان درخط مقدم جنگ تمام عیار اقتصادی ایستادگی کردند .
وی تصریح کرد: با همراهی مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی، توانستیم بدون وقفه وتاخیر، تعهدات را پرداخت کنیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برای اجرای دقیق قانون در این سازمان استراتژی هایی تهیه شده است، گفت: صدور بخشنامه ها با تایید حوزه حقوقی انجام می شود و همچنین شورای حقوقی سازمان که متشکل از اساتید بنام دانشگاه هستند ؛احیا شد.
دکتر نوربخش تصریح کرد: برای کاهش حجم دعاوی و پرونده ها در دیوان عدالت اداری راهکارهای عملیاتی تعریف شده که اصلاح بخشنامه ها وتنقیح قوانین از این دسته است.
وی گفت: افتخار می کنیم در دوره فعلی سازمان تامین اجتماعی، حتی یک پرونده سازمان از بازرسی کل کشور به دادگاه ارجاع نشده است.
وی از حجت الاسلام والمسلمین منتظری رئیس محترم دیوان عدالت اداری، معاونان ایشان و قضات محترم به دلیل آرامشی که در تعامل فیمابین ایجاد کرده اند، قدردانی و بر تقویت همکار های دوجانبه تاکید کرد.

همایش سراسری رؤسا وکارشناسان حقوقی وامور مجلس سازمان تامین اجتماعی (2) (یزد - بهمن ماه 94)

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha