زمان انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۶ آبان ساعت 12:33 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۸/۳۰ ساعت 09:31    تعداد بازدید: 610    کد مطلب: 22056

با حضور شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی؛
زمینه های همکاری سازمان تأمین اجتماعی ومعاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه بررسی شد
در جلسه ای زمینه های همکاری سازمان تأمین اجتماعی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور شرکای اجتماعی این سازمان برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر منصور اعتصامی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه گفت: شرکای اجتماعی در این سازمان نقش مهم و حیاتی دارند و به منظور هم اندیشی، هم افزایی و بهره مندی از خرد جمعی از این گروه ها با هدف تحقق اصل سه جانبه گرایی، اعتماد سازی و حل مسائل و جهت گیری در مسیر رشد و توسعه هر چه بیشتر در ارائه خدمات، دبیرخانه شورای راهبردی شرکای اجتماعی در این سازمان تشکیل شد.
وی با بیان اینکه حوزه شرکای اجتماعی بخش وسیعی از جامعه هستند، افزود: بیمه شدگان و کارگران که بیش از 13میلیون نفر هستند، گروههای کارفرمایی که از آنها به عنوان جهادگران اقتصادی نام برده می شود و بازنشستگان و مستمری بگیران که صاحبان خرد و تجربه هستند، گروههای شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی را تشکیل می دهند.
وی کارکرد شورای راهبردی شرکای اجتماعی را ارائه مشورت، دریافت گزارش از بخش های مختلف درون و برون سازمانی و کمک به حل مسائل سازمان عنوان کرد و افزود: به همین منظور جلسه امروز با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد.
دکتر اعتصامی  با بیان اینکه تعامل با شرکای اجتماعی و ذینفعان این سازمان در 2سال اخیر مورد توجه جدی قرار گرفته است، تصریح کرد: این سازمان زمینه انتقال انتظارات این گروهها را با مراجع بیرونی فراهم می کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: بر اساس تعریف اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی و سازمان بین المللی کار، در نظام چند لایه تأمین اجتماعی، موضوع پیشگیری مطرح می شود.
دکتر اعتصامی افزود:  خدمات سازمان های بیمه گر موجب تنظیم امور زندگی و مانع ناتوانی افراد می شود و در نتیجه  امنیت اجتماعی فراهم می شود.
وی با بیان اینکه موضوع پیشگیری و جلوگیری از جرم در حوزه قوه قضائیه است، اظهار داشت: به نظر می رسد ارتباط میان سازمان تأمین اجتماعی و معاونت پیشگیری قوه قضائیه در اجرای امنیت اجتماعی موثر باشد. 
وی ابراز امیدواری کرد: تفاهم نامه همکاری میان سازمان تأمین اجتماعی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تدوین و در این تفاهم نامه نقطه نظرات شرکای اجتماعی این سازمان نیز لحاظ شود.
همچنین، دراین جلسه، نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی به طرح دیدگاههای خود پرداختند.
توجه به تامین امنیت اجتماعی در حوزه های مختلف و برقراری آرامش در سطوح مختلف تشکل ها و اقشار شرکای اجتماعی از جمله مطالبات نمایندگان سه تشکل مذکور بود.

گزارش تصویری نشست سازمان تأمین اجتماعی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور شرکای اجتماعی


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/6968 sec