زمان انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۶ آبان ساعت 12:33 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۸/۳۰ ساعت 09:31    تعداد بازدید: 641    کد مطلب: 22056

با حضور شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی؛
زمینه های همکاری سازمان تأمین اجتماعی ومعاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه بررسی شد
در جلسه ای زمینه های همکاری سازمان تأمین اجتماعی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور شرکای اجتماعی این سازمان برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر منصور اعتصامی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه گفت: شرکای اجتماعی در این سازمان نقش مهم و حیاتی دارند و به منظور هم اندیشی، هم افزایی و بهره مندی از خرد جمعی از این گروه ها با هدف تحقق اصل سه جانبه گرایی، اعتماد سازی و حل مسائل و جهت گیری در مسیر رشد و توسعه هر چه بیشتر در ارائه خدمات، دبیرخانه شورای راهبردی شرکای اجتماعی در این سازمان تشکیل شد.
وی با بیان اینکه حوزه شرکای اجتماعی بخش وسیعی از جامعه هستند، افزود: بیمه شدگان و کارگران که بیش از 13میلیون نفر هستند، گروههای کارفرمایی که از آنها به عنوان جهادگران اقتصادی نام برده می شود و بازنشستگان و مستمری بگیران که صاحبان خرد و تجربه هستند، گروههای شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی را تشکیل می دهند.
وی کارکرد شورای راهبردی شرکای اجتماعی را ارائه مشورت، دریافت گزارش از بخش های مختلف درون و برون سازمانی و کمک به حل مسائل سازمان عنوان کرد و افزود: به همین منظور جلسه امروز با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد.
دکتر اعتصامی  با بیان اینکه تعامل با شرکای اجتماعی و ذینفعان این سازمان در 2سال اخیر مورد توجه جدی قرار گرفته است، تصریح کرد: این سازمان زمینه انتقال انتظارات این گروهها را با مراجع بیرونی فراهم می کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: بر اساس تعریف اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی و سازمان بین المللی کار، در نظام چند لایه تأمین اجتماعی، موضوع پیشگیری مطرح می شود.
دکتر اعتصامی افزود:  خدمات سازمان های بیمه گر موجب تنظیم امور زندگی و مانع ناتوانی افراد می شود و در نتیجه  امنیت اجتماعی فراهم می شود.
وی با بیان اینکه موضوع پیشگیری و جلوگیری از جرم در حوزه قوه قضائیه است، اظهار داشت: به نظر می رسد ارتباط میان سازمان تأمین اجتماعی و معاونت پیشگیری قوه قضائیه در اجرای امنیت اجتماعی موثر باشد. 
وی ابراز امیدواری کرد: تفاهم نامه همکاری میان سازمان تأمین اجتماعی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تدوین و در این تفاهم نامه نقطه نظرات شرکای اجتماعی این سازمان نیز لحاظ شود.
همچنین، دراین جلسه، نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی به طرح دیدگاههای خود پرداختند.
توجه به تامین امنیت اجتماعی در حوزه های مختلف و برقراری آرامش در سطوح مختلف تشکل ها و اقشار شرکای اجتماعی از جمله مطالبات نمایندگان سه تشکل مذکور بود.

گزارش تصویری نشست سازمان تأمین اجتماعی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور شرکای اجتماعی

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha