زمان انتشار: ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ مرداد ساعت 11:21 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۵/۱۱ ساعت 11:21    تعداد بازدید: 1217    کد مطلب: 18643

عضو هیأت‌مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران:
تأمین‌اجتماعی در سرمایه‌گذاری‌ها از مشورت کارفرمایان استفاده کند
عضو هیأت‌مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران گفت: کارفرمایان از جمله شرکای اجتماعی مهم سازمان تأمین‌اجتماعی هستند که به سبب سهم قابل توجه در تأمین منابع این سازمان، نسبت به شرایط منابع و مصارف و سرمایه‌گذاری‌های این سازمان، حساسیت ویژه‌ای دارند و اگرچه همواره تأکید دارند که سازمان‌های بیمه‌گر اجتماعی و ازجمله سازمان تأمین‌اجتماعی برای اینکه بتوانند در آینده به تعهدات خود عمل کنند، ناگزیر از سرمایه‌گذاری هستند، اما بر اهمیت سرمایه‌گذاری‌های مناسب و سنجیده توسط این سازمان تأکید دارند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، حمیدرضا سیفی اظهار داشت: مدیرعامل، هیأت‌مدیره و مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی در دوره جدید مدیریتی این سازمان، تلاش کرده‌اند تحولاتی در مدیریت این سازمان ایجاد کنند و به موفقیت‌هایی نیز دست یافته اند به عنوان مثال توانسته‌اند سلامت را به سازمان تأمین‌اجتماعی بازگردانند و خدمات الکترونیک این سازمان را افزایش دهند.
سیفی افزود: آنچه در شرایط فعلی باید بیشتر به آن توجه شود و می‌تواند تقویت سازمان را نیز در پی داشته باشد، افزایش نقش شرکای اجتماعی در تصمیم‌گیری‌های این سازمان است. مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی باید از ظرفیت‌های شرکای اجتماعی این سازمان و بخصوص کارفرمایان در تصمیم‌گیری‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها استفاده کنند، تا موفقیت بیشتری برای سازمان و بیمه‌شدگان تحت پوشش آن به ارمغان آید.
عضو هیأت‌مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی بر احیای سه جانبه تأکید دارد اما این اعتقاد و باور، باید در میدان اجرا هم خود را نشان دهد و شرکای اجتماعی سازمان به شکلی مؤثر در تصمیم‌گیری‌ها و مدیریت این سازمان نقش داشته باشند. به عنوان مثال با توجه به ظرفیت و توان تشکل‌های کارفرمایی در زمینه کارآفرینی و ارزیابی‌های اقتصادی دقیق، به نفع سازمان خواهد بود که در سرمایه‌گذاری‌ها از نظرات مشورتی این تشکل‌ها استفاده کند. 
سیفی، تأمین‌اجتماعی را سازمانی عمومی و غیردولتی عنوان کرد و افزود: مدیران فعلی سازمان تأمین‌اجتمای توانسته‌اند تأمین‌اجتماعی را از حاشیه‌ها و سوء‌استفاده‌ها دور نگه دارند اما اگر شرکای اجتماعی در مدیریت این سازمان نقشی نداشته باشند، امکان سوء‌استفاده‌های مجدد از این سازمان و منابع آن در آینده وجود خواهد داشت.
وی تصریح کرد: اگر به دنبال تقویت حوزه سرمایه‌گذاری در سازمان تأمین‌اجتماعی باشیم، باید به نظرات و نقش کارفرمایان توجه شود زیرا کارفرمایان یکی از اصلی‌ترین تأمین‌کنندگان منابع سازمان تأمین‌اجتماعی هستند و اگر در تصمیم‌گیری‌های این سازمان وارد شوند، می‌توانند حجم زیادی از منابع را با خود به سازمان بیاورند و در سرمایه‌گذاری‌ها نیز مشاور تأمین‌اجتماعی باشند.
سیفی در خصوص سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه‌گذاری این سازمان (شستا) در حوزه‌های بالادستی اقتصاد گفت: در شرایط اقتصادی فعلی کشور، سرمایه‌گذاری در حوزه تولید، ریسک زیادی دارد و ممکن است موفقیت‌آمیز نباشد. در این شرایط مناسب‌تر است که سازمان تأمین‌اجتماعی در حوزه‌های بالادستی اقتصاد یا حوزه‌های خدماتی که ریسک کمتر و بازار بیشتری دارند، سرمایه‌گذاری کند.
عضو هیأت‌مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران خاطرنشان کرد: اگر تفکر و نوع نگاه و اقدام بخش خصوصی در حوزه اقتصادی سازمان تأمین‌اجتماعی و شرکت سرمایه‌گذاری این سازمان (شستا) حاکم باشد، کارآمدی فعالیت‌های اقتصادی این سازمان افزایش خواهد یافت.
 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha