کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ شنبه ۲۹ مهر
  • اِسَّبِت ٣۰ محرم ١٤٣٩
  • Saturday, October 21, 2017
سومین جلسه شورای اداری معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی برگزار شد
در سومین جلسه شورای اداری معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی که با حضور محمدحسن زدا معاون بیمه ای این سازمان و مدیران و کارشناسان این معاونت برگزار شد، به بررسی مسائل و مشکلات این حوزه پرداخته شد.
بازرسی الکترونیک، گسترش پوشش بیمه‌ای در پی دارد
در طرح آموزش همگانی از طریق ویدئوکنفرانس مطرح شد:
جلسه آموزشی همگانی طرح بازرسی الکترونیک با حضور معاونان بیمه‌ای، روسا و کارشناسان ارشد بازرسی و فرابری داده‌های اداره کل استان، معاونان بیمه‌ای شعب، روسای واحدهای بازرسی و فرابری داده‌های شعب و کارشناسان منتخب بازرسی شعب سراسر کشور از طریق ویدئوکنفرانس در محل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.
تقدیررئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی لرستان از مدیرکل تامین اجتماعی استان
رئیس کانون انجمن صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی استان لرستان، طی نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از خدمات ارزنده شهناز حمزه لویی مدیرکل تامین اجتماعی این استان در حمایت از اقشار کارگری، تقدیر کرد.
خدمت به بازنشستگان مایه افتخار است
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ:
بازنشستگان و سالمندان گنجینه‌های خرد و تجربه و راهنمای امین و صادق برای جوانان هستند و خدمت بی‌منت به این عزیزان نه تنها یک ماموریت سازمانی؛ بلکه مایه افتخار مدیران و کارکنان در تامین اجتماعی است.
نحوه بیمه پردازی بیمه های اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد و زنان خانه دار
مدیرکل امورفنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی تشریح کرد:
مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، شرایط و نحوه بیمه پردازی برای متقاضیان بیمه های اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد و زنان خانه دار را تشریح کرد.
کاهش چشمگیر اعتراض به بدهی ها، نشانه اعتماد کارفرمایان است
مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی:
کارگاه آموزشی هیات های بدوی تشخیص مطالبات شعب تامین اجتماعی استان اردبیل با حضور جمعی از مسئولان استانی و ستادی تامین اجتماعی ونمایندگان کارگران و کارفرمایان در هیات های مذکور برگزار شد.
کارگاه آموزشی ارتقا سطح سواد سلامت کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سالمند برگزار شد
دوره آموزشی ارتقا سطح سواد سلامت کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سالمند با میزبانی اداره کل شرق تهران و با حضور مدیرکل شرق تهران، مدیرکل امور فرهنگی بازنشستگان و رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سراسر کشور در مجتمع ورزشی و فرهنگی نگین برگزار شد.
سهمیه جدید 12 هزار نفری برای بیمه خبرنگاران/ اختصاص شعب ویژه برای اصحاب رسانه
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی به مناسبت روز خبرنگار خبر داد:
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تفاهمنامه اخیر سازمان متبوع با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: ۱۲ هزار سهمیه جدید بیمه‌ای هنرمندان و خبرنگاران را واگذار کردیم. امید است خبرنگاران آزاد که تحت پوشش خبرگزاری‌ها و سایر رسانه‌ها نیستند، بتوانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و این افتخاری برای ماست.
سیزدهمین المپیاد ورزشی کارکنان تأمین اجتماعی سراسرکشور در رشته دو و میدانی برگزار شد
به میزبانی مدیریت درمان تامین اجتماعی زنجان؛
سیزدهمین المپیاد ورزشی کارکنان تأمین اجتماعی سراسرکشور، در رشته دو و میدانی و در بخش آقایان، 7 و 8 مرداد ماه، به میزبانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی زنجان برگزار شد.
افزایش 63 درصدی پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی استان قم در دولت یازدهم
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم گفت: پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی این استان در دولت تدبیر و امید 63 درصد افزایش یافت.
بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان ادامه دارد
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی:
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان قانون دائمی است و این روال ادامه دارد گفت: از حالا به بعد هم اگر کارفرمای خوش حسابی که لیست حق بیمه‌اش را ارسال می‌کرده به دلایلی که قبلا بارها اعلام شده دچار مشکل شود و نتواند پرداختی داشته باشد و در نهایت جریمه شود، باز هم مشمول بخشودگی جرائم می شود.
نیمی از جمعیت استان ایلام از خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی بهره می‌گیرند
مدیرکل تأمین اجتماعی ایلام گفت: نیمی از جمعیت استان ایلام از خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی بهره می‌گیرند.
همه کارکنان تامین اجتماعی استان بوشهر، عضو خانه کارگر استان شدند
به پیشنهاد مدیرکل تامین اجتماعی استان و در اقدامی کم نظیر؛ همه کارکنان تامین اجتماعی استان بوشهر در ایام هفته تامین اجتماعی، عضو خانه کارگر این استان شدند.
نیروهای انسانی متخصص در دفتر فنی و مهندسی سازمان تامین اجتماعی جذب می شوند
مدیر کل دفتر فنی و مهندسی سازمان تامین اجتماعی از تامین نیروی انسانی متخصص این دفتر، در سطوح ستادی، استانی، اجرایی و موسسات و شرکت های تابعه این سازمان خبر داد.
کار در سازمان تأمین اجتماعی مقدس است
مدیرکل تأمین اجتماعی اصفهان:
مدیر کل تامین اجتماعی اصفهان کار در سازمان تأمین اجتماعی را بسیار مقدس برشمرد و گفت: باید با همدلی، هم اندیشی و رفاق و صمیمیت، در جهت حفظ آرامش و جامعه هدف، همگام و هم سو باشیم.
بیش از تورم افزایش حقوق داشته ایم/62 درصد کل تعهدات سازمان تامین اجتماعی در بخش تعهدات بلند مدت است/ میانگین پرداخت حق بیمه در تامین اجتماعی 23 سال
مدیرکل امور فنی مستمری‌های تامین اجتماعی در گفتگوی تفصیلی با خبرگزاری دانشجو به مناسبت هفته تامین اجتماعی:
سید محمدعلی جنانی گفت: ضریب پشتیبانی وقتی به مرز ۵ می‌رسد در مرز خطر قرار گرفته‌ایم، و ما هم‌اکنون در مرز خطر هستیم. هرچند باید دانست که ضریب پشتیبانی تامین اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌ها از جمله خدمات درمانی در وضعیت بهتری قرار دارد.
فعالیت در تأمین اجتماعی از مقدس ترین کارهاست
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در دیدار با مدیران تامین اجتماعی آذربایجان غربی که همزمان با هفته تامین اجتماعی انجام شد، با اشاره به اهمیت کار در اسلام گفت: همه برای کسب درآمد و امرار معاش کار می کنند اما برخی فعالیتها از جمله کار در تأمین اجتماعی و قبول مسئولیت در این سازمان، از مهمترین و مقدّس ترین کارهاست.
ساختار مدیریتی فعلی تامین اجتماعی بی نظیر است
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی؛
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات مثبت سازمان تامین اجتماعی طی 4سال اخیر گفت: تعامل با مردم و حل مشکلات آنان، ویژگی اصلی این سازمان در دولت یازدهم محسوب می شود و ساختار مدیریتی فعلی تامین اجتماعی بی نظیر است.
آموزش عمومی  و فرهنگ سازی در حوزه خدمات سازمان نهادینه شود
رئیس مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد:
رئیس مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی بر سه عنصرمهم اطلاع رسانی، آموزش و بستر سازی فرهنگی به منظور تقویت نگرش و جلب اعتماد عمومی نسبت به سازمان و حوزه ارتباطات مردمی این سازمان(CRM)، تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی در حوزه خدمات و وظایف سازمان باید نهادینه شود.
تامین اجتماعی؛ از حاشیه سیاسی دیروز تا آرامش امروز
تامین اجتماعی در ۱۴۰۰ روز کاری؛
سازمان تأمین اجتماعی یکی از شناخته‌ترین سازمان‌های بیمه‌گری عمومی غیردولتی به شمار می‌رود که با هدف پوشش اجباری بیمهٔ کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و مشاغل‌ آزاد توانسته بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش قرار دهد. جمعیتی که به گستره صنوف، هر یک دارای انتظاراتی از بیمه‌گر خود هستند؛ انتظاراتی که برآورده کردن آن از سوی مسوولان بعضا این سازمان را در تنگناهای مالی نیز قرار می‌هد.
جانبازان نماد از خود گذشتگی والگوی تاریخ ساز جامعه بشریت امروزی هستند
مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور ایثارگران:
آیین تجلیل از ایثارگران و جانبازان تامین اجتماعی استان فارس با حضور مشاورمدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای تامین اجتماعی برگزار شد.
سازمان تامین اجتماعی با اجرای بخشودگی جرائم،کمک بزرگی به کارآفرینان کرد
عضو هیات مدیره کانون عالی کارفرمائی استان قم:
عضو هیات مدیره کانون عالی کارفرمائی استان قم گفت: اجرای بخشودگی جرائم دستاورد مهم سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم بود که کمک بزرگی به کارآفرینان کرد.
انجام معاینات پزشکی قبل از استخدام کارگران
از قوانین تامین اجتماعی بیشتر بدانیم؛
بر اساس ماده 90 قانون تامین اجتماعی، کارفرمایان موظفند قبل از به کارگماردن کارگران نسبت به انجام معاینات پزشکی آنان اقدام کنند.
آمار کارگران ساختمانی بیمه شده در خراسان جنوبی به 13 هزار نفر رسید
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی:
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی آمار کارگران ساختمانی زیر پوشش خدمات سازمان تأمین اجتماعی را 12 هزار و 720 نفر عنوان کرد.
عملکرد سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم، رو به جلو بوده است
دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران:
دبیر کل کنفدراسیون صنعت ایران با بیان اینکه عملکرد سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم نسبت به دولت های نهم و دهم، بسیار بهتر بوده است، گفت: عملکرد این سازمان طی 4سال اخیر در حوزه های مختلف، روبه جلو بوده است.
حمایت از تولید و رونق اشتغال / ارائه الکترونیکی خدمات بیمه ای
تامین اجتماعی در دولت یازدهم؛(گزارش 1)
گزارش عملکرد حوزه بیمه ای
برنامه های گرامیداشت هفته تامین اجتماعی اعلام شد
با ابلاغ بخشنامه ای از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به تمامی واحدهای اجرایی؛
مهمترین برنامه‌ها و رویدادهای هفته تامین‌اجتماعی که از 19 لغایت 25 تیر ماه سال جاری آغاز می شود، با ابلاغ بخشنامه ای از سوی دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان؛ اعلام شد.
کارگاه های فعال به صورت هوشمند بازرسی می شوند
مدیرکل تامین اجتماعی زنجان:
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته امسال بیش از 13 هزار کارگاه در این استان بصورت هوشمند الکترونیکی بازرسی می شود.
بیش از 40 درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی گیلان تحت پوشش شعب رشت هستند
از مجموع 109 هزار و 646 مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی استان گیلان تعداد 47 هزار و 62 نفر یعنی حدود 43 درصد آنان ازشعب شهر رشت تعهدات دریافت می کنند.
دسترسی به نمونه فرم های سازمان تامین اجتماعی در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان
به منظور تسهیل امور مخاطبان تامین اجتماعی انجام شد؛
به منظور تسهیل در امر بهره برداری مخاطبان سازمان تامین اجتماعی از خدمات این سازمان، نمونه فرم های مربوط به حوزه بیمه شدگان، مستمری ها و نامنویسی، در پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی، قرار گرفت.
شرایط تحت کفالت قرار دادن والدین از سوی بیمه شدگان
از قوانین تامین اجتماعی بیشتر بدانیم؛
بر اساس قوانین و مقررات تامین اجتماعی، افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی می توانند به تبع از وی از خدمات این سازمان برخوردار شوند .
شعبه 33 تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ افتتاح شد
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ از افتتاح شعبه 33 تامین اجتماعی تهران خبر داد و گفت: این شعبه تنها شعبه‌ای است که از تمامی دستاوردهای آی. تی سازمان تامین اجتماعی بهره می‌برد و تشکیل پرونده کاغذی در این شعبه وجود ندارد و ارائه اطلاعات از طریق U.C.M انجام می‌گیرد.
کارفرمایان نقش مهمی در توسعه فرهنگ بیمه ای دارند
مدیرکل خراسان شمالی:
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی استان، اطلاع نداشتن از قوانین و مقررات بیمه ای تامین اجتماعی را ازمشکلات عمده کارفرمایان دانست و گفت: کارفرمایان مکلف هستند از قوانین و ضوابط بیمه ای خود اطلاع داشته باشند و آگاهی های لازم را کسب کنند.
تمامی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی قم صاحب شماره اختصاصی شدند
مدیرکل تامین اجتماعی قم خبر داد:
مدیرکل تأمین اجتماعی قم از اختصاص724 هزار و 127 شماره اختصاصی تأمین اجتماعی با عنوان SSN در سطح استان خبرداد و گفت: بر این اساس هر بیمه شده تامین اجتماعی به همراه افراد تبعی، از یک شماره تامین اجتماعی که حاوی یکسری اطلاعات هویتی است برخوردار شده اند.
پیام تسلیت و دستور ویژه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان زلزله خراسان شمالی
به دنبال وقوع زلزله اخیر در استان خراسان شمالی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور پیامی ضمن تسلیت و ابراز همدردی با آسیب دیدگان این حادثه بر آمادگی مراکز درمانی تأمین اجتماعی خراسان شمالی و استانهای همجوار برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان و همچنین حمایت از بیمه شدگان و کارگاههای آسیب دیده در این حادثه تأکید کرد.
چتری که فراگیر شد
درباره بیمه شدن دوازده هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر
در کنار همه کارهایی که دولت‌ها در جهت بسترسازی‌های گوناگون برای تسهیل فعالیت اهالی فرهنگ و هنر انجام می‌دهند، آنهایی که موجب امنیت فکری و آسایش خاطرشان می‌شود بیش از بقیه اهمیت دارند. به همین علت است که همّ و غم دولت یازدهم برای بیمه کردن صاحبان فرهنگ، هنر و رسانه با استقبال گسترده از سوی آنها روبه‌رو شده است. روز دوشنبه با تفاهمنامه‌ای که میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی امضا شد، 12هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر بیمه شدند؛ به همین دلیل با برخی از اهالی فرهنگ و هنر گفت وگویی از سوی اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی انجام و نظرشان در باب اهمیت این موضوع در حوزه سلامت و اشتغال پرسیده شد که در ادامه می‌خوانید.
بیمه شده از اولین روز اشتغال به کار مشمول تأمین اجتماعی است
از قوانین تامین اجتماعی بیشتر بدانیم؛
هر کارگری( که مشمول قانون تأمین اجتماعی باشد) حق دارد از اولین روز اشتغال به کار تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
بخشودگی 152 میلیارد ریالی از جرایم کارفرمایان استان زنجان
مدیرکل تامین اجتماعی زنجان خبر داد:
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: طی اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب از سوی تامین اجتماعی، 152 میلیارد ریال از جرایم کارفرمایان این استان، مشمول بخشودگی قرار گرفت.
پیام تسلیت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت درگذشت همکار
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور پیام تسلیتی درگذشت مرحوم محمد دوستی گازار، همکار امور اداری شعبه دو شهرستان بیرجند که بر اثر سانحه رانندگی دار فانی را وداع گفت، به خانواده آن مرحوم و همکاران سازمان تأمین اجتماعی تسلیت گفت.
مراسم هفته کارگر را هر چه باشکوه تر برگزار می کنیم
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:
امسال مراسم بزرگداشت هفته کارگر با شکوه تمام و متناسب با جایگاه والای این عزیزان توسط سازمان تامین اجتماعی ، با هماهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان و با همکاری مدیران بیمه ای و درمان کلیه استان ها در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
پرداخت روزانه بیش از 13 میلیارد ریال تعهدات بیمه ای توسط تامین اجتماعی گلستان
تامین اجتماعی استان گلستان با 13 شعبه اجرائی، 6 شعبه اقماری و 3 کارگزاری رسمی تا پایان اسفند ماه 1395 عهده دار ارائه تعهدات و خدمات به243 هزارو 208 بیمه شده اصلی و 35 هزار و 150 نفر مستمری بگیر این استان بوده است .
همایش سراسری مدیران تأمین اجتماعی با موضوع تامین اجتماعی برنامه محور؛ پشتوانه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برگزار می شود
معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی:
معاون امور استانهای سازمان تأمین اجتماعی گفت: به منظور جمع بندی و ارزیابی عملکرد سازمان تامین اجتماعی در سال 95 و ابلاغ رسمی بودجه سال 96 واحدهای اجرایی این سازمان، همایش دو روزه ای در تهران با عنوان تامین اجتماعی برنامه محور؛ پشتوانه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با حضور جمعی از مسئولان ارشد اجرائی و قانونگذاری و مدیران عالی سازمان تامین اجتماعی برگزار می شود.
مهلت طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب تمدید نمی شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی :
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه مهلت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب ششم اردیبهشت ماه پایان می یابد، گفت: این تاریخ تمدید نمی شود.
اجرای طرح تخصیص شماره تامین اجتماعی در کل کشور
طرح نامنویسی متمرکز مخاطبان و تخصیص شماره تامین اجتماعی برای تمامی ذینفعان این سازمان در سال 95 اجرا شد.
مهلت بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای 11 روز دیگر پایان می یابد/ کارفرمایان با پرداخت یکجا و یا تقسیط 12 ماهه بدهی، ازبخشودگی صد درصدی برخوردار می شوند
قابل توجه کارفرمایان خوش حساب؛
طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از سوی سازمان تامین اجتماعی با هدف حمایت از بخش تولید و اشتغال کشور برای کارگاههای فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی تحت پوشش این سازمان اجرا شده است.
حمایت از تولید داخلی با بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان
پرونده "سازمان تامین اجتماعی" در دولت یازدهم
یکی از اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت از تولید داخلی و خروج از رکود در بنگاه‌های اقتصادی اجرای بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان بود که در سال ۹۵ کلید خورد. بر این اساس ٥٠ تا ١٠٠ درصد جرائم کارفرمایان به علت دیرکرد در پرداخت حق‌بیمه کارکنان بخشیده می‌شود